Zlomený predný zub u 9 ročnej

janci27
7. dec 2021

Ahojte, prosim vas, dcere sa dnes zlomil predny zub, ktory je uz trvaly. Mate s tymto skusenost, ci sa to da spravit/dorobit natrvalo a aby to aj nebolo vidno? Myslite, ze treba ist s tym hned rano k zubarovi, ci to moze par dni pockat? Poranila si pri pade aj peru, tak kym sa jej to trochu neukludni. Dakujem

surama
7. dec 2021

@janci27 Ahoj, da sa to pekne dorobit, nebude to vobec vidno 🙂

simca06022011
7. dec 2021

Ano hned k zubarovi (pripadne minimalne volajte a povie vam). Da sa to spravit.

nairia
7. dec 2021

@janci27 ja som takto prisla o cast predneho zubu, samozrejme to dorobia tak, ze ani nevidno rozdiel, ale po rokoch bude treba vymenit. mne menili asi po 20tich, lebo uz z estetickeho hladiska to nevyzeralo dobre (dorabana cast zozltla). ideal je, ak by ste tu odlomenu cast mali, ale ak nie, nevadi. treba ist cim skor, ak ma opuchnutu peru, zavolala by som a spytala sa.

jana_eyre_2
7. dec 2021

Môj najstarší syn si v 7dmich rokoch polovicu trvalej hornej jednotky odlomil.. preskakoval vankúš a zabrzdil zubami na parketach.. doteraz tam je dierka.. 😬 u zubára skontrolovali či sa mu nepoškodil aj koreň, opravili mu ho a takmer to nie je vidno, len keď na neho zasvieti slnko, vidno že je to trosicka priesvitnejsie ako originál zub.. ale inak to vôbec nie je vidno.. stalo to 80€ u našej zubarky.. držím palce nech je vporiadku..

jana_eyre_2
7. dec 2021

A určite čím skôr k zubárovi..

simsalabim
7. dec 2021

Moja mladsia si pri uraze asi v 2. triede ZS odlomila z predneho zubu. Ma to osetrene bielou plombou. Vidno to nie je. Zubar odporuca pockat, kym dospeje, ze potom navrhne trvacnejsie riesenie.

saganka
7. dec 2021

moja 9r si odlomila hornu jednotku na kupalisku... robil jej to az cca po tyzdni, vidiet to nie je... "zarobila" 130e.

ivaa_
7. dec 2021

taktiež sestra 9 ročná ked bola , tak zlomila predný zub , vobec jej to nie je vidno ani po rokoch 🙂

dejna_
7. dec 2021

@janci27 neter si odlomila zo zuba pri páde ..zubár to dorobili na nepoznanie našťastie

ajko2011
7. dec 2021

Môj syn si tiež ako 9 ročný zlomil zub. Hneď v prvý deň prázdnin spadol na schodoch. 🤦 Zlomenú časť zuba mal v pere. 🤦 Zub má dorobený ani nevidno, že s ním niečo mal. 🙂 Ale viete, čo je sranda? 😂 Že robím u zubárky. 😂A moje dieťa toto vyvedie. 💁

nika1971
8. dec 2021

@janci27 moj syn, ked mal cca 7 rokov ak spadol a narazil prednym zubom na zem...odlomil sa mu kusok zuba...zubarka mu to dorobila, vobec to nie je vidno...a uz ma 16

ingush616
8. dec 2021

@janci27 neterke sa stalo to isté, odlomila sa jej polovica, ako keby mala polku zubu, dorabala jej to zubárka, není to vidno, ale musí si nato dávať pozor.
Mojej mame sa stalo podobne, malý kus sa jej odlomila zo spodu, jéj tiež dorabala pred par rokmi, jéj to odvtedy drží.

tatran9
22. jún 2022

@janci27 dobry den. Prosim kde ste nakoniec dali dcere opravit zub? Synovi sa tiez pri uraze odlomil, tak to teraz riesim. Dakujem

tatran9
22. jún 2022

@jana_eyre_2 Dobry den. Mozem sa opytat, kto Vasmu synovi opravil zlomeny zub? Syn si tiez zlomil a hladam zubara, ktory by mu to pekne spravil. Dakujem

1mina
22. jún 2022

aj ja mam cca od takeho veku dorabany predy zub nieje to vidiet,,,, z casu na cas raz za par rokov sa mi z toho odlomi a zas dorobia

jana_eyre_2
22. jún 2022

@tatran9 my chodíme do dentalissimo v Bratislave, je to v Ružinove pri strkovci.. veľmi sme spokojní s prístupom zubárky 🙂

tatran9
22. jún 2022

@jana_eyre_2 dakujem pekne. A mozem sa opytat kedy to bolo a ci mu to stale drzi? My sme uz objednani v Dentix, ale zubar nas pripravoval na to, ze sa moze stat, ze mu to bude odpadavat, ze detom sa to deje.

jana_eyre_2
22. jún 2022

@tatran9 mal 7dem keď sa mu to stalo a teraz má 10.. vekom je vidno, že má ta opravená polovica trošičku inú farbu, ale to si vsimnes len keď sa zapozeras v svetle.. zatiaľ drží dobre 😁

tatran9
22. jún 2022

@jana_eyre_2 dakujem velmi pekne za info 😊