Zlomený mliečny zub u 2 ročného dievčatka

jasmika
4. apr 2012

Ahojte dievčatá...chcela by som sa s vami poradiť ohľadne zúbka...Dnes má moja malá princezná jednoducho smolu 😒 .. Ráno sme boli brať krvičku, kde ju dosť potrápili...a teraz poobede sme sa boli hrať u mojej sestry, kde maličká nešťastne spadla zubom o vaňu - odlomil sa jej kúsok s predného zuba-lopaty 🙂 nieje to moc vidieť lebo našťastie sa odlomil pozdlžne chýba tam možno milimeter..možno ani nie celý...No a neviem čo s tým teraz robiť - jedna vec je že dúfam že jej nevypadne ten zub-zatiaľ som si nevšimla že by sa aj kýval...no a druhá vec je...neviem ako teraz to bude pokračovať...či sa jej bude kaziť...nemám šancu nájsť ten odlomený kúsoček,je to malinké...No a neviem čo by som s tým robila ... Dosť dbám na jej ústnu hygienu - umývam..aj ked nasilu 😉 pretože sama to ešte nezvládne dobre kedže má len 2 rôčky...
Máte niekto nejakú dobrú radu čo robiť..či existuje nejaký prípravok na zacelenie toho zúbka...alebo či sa to bude či nebude kaziť...

jezibosorka
4. apr 2012

@jasmika mne sa odlomilo troska z predneho zuba uz trvaleho a obrusilo sa mi to, nic sa mi neskazilo do teraz a to uz bolo 15 rokov tomu, hrana sa obrusila, teraz je to uz ledva vidiet,,, a miecne by som neriesila vobec, ved o 4 roky vypadnu 😉

gabrielka
4. apr 2012

@jasmika hlavne ziadna panika, hoci z vlastnej skusenosti viem, ze to mrzi. velmi velmi 😢 mojej 2-rocnej dcerke sa stalo presne to iste (uz davnejsie), nestastne spadla a milimetrov jej teda chyba viac. lekarka mi povedala, ze to treba nechat tak, riesi sa az pri trvalych zuboch. vela zdaru pri zdolavani dalsich prekazok !

jasmika
autor
4. apr 2012

@jezibosorka
@gabrielka
Ďakujem pekne za radu 🙂)) vyzerá že to bude v pohode...Ono to samozrejme u dievčatiek mrzí viac lebo sú ppredsa len princezničky.... 🙂 a o krásu dbajú 😀.... ale tak nevidno to vôbec .... to sa treba prizerať lepšie...

mirka285
4. apr 2012

@jasmika mojej malej sa stalo to iste,neda sa s tym urobit nic,tesme sa,ze su to len mliecne zuby ktore vypadnu..ale aj mna to stvalo ☹

zlatusik28
4. apr 2012

@jasmika môj starší si rozbil mliečny zub, keĎ mal niečo okolo štyroch rokov. Ale potom mu vypadol a nový narástol až o tri roky neskôr 😒 Možno by sa u tvojej malej dalo aj niečo obrúsiť, aby jej to "nerezalo" jazýček alebo ústočka, ale pokiaľ jej to nevadí, myslím, že sa to časom obrúsi aj samo. Hlavne, že si ho nerozbila celý... 😉

mobilo
4. apr 2012

aj moj syn ale ani neviem kedy jemu išli všetky zúbky naraz a všetko hrýzal a ja neviem, či na niečom tvrdom alebo tak ale odlomilo sa mu. Už to má tak dlhšie a zatiaľ sa nekazí ale má to inej farby ako zub . Ale strašne to mrzí aj mňa starší má krásne perličky a chcela som aby aj mladší mal....však aj má okrem toho jedného trošku nalomeného 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sympa1
4. apr 2012

@jasmika aj mojej dcerke sa to stalo, a to ked mala 2 roky a tak nestastne sa jej šmyklo ked bežala po byte ze spadla rovno zubom do parekty urobila ryhu a zlomila sa jej skoro polvocia zubu a to sikmo. tiez predna jednotka lopata... ani jej neočernel ako nam vraveli ze sa stava..ani nic sa nedialo potom..len konecne teraz sme sa dockali ze jej uz vypadol a narastie konecne normlany cely zubok 😉

rainee
11. aug 2012

@gabrielka mojej malej sa pri pade odbilo z 2 prednych mliecakov, tvori to take obratene v. Zubarka jej to zatrela bielou vodickou aby sa nekazili dalej, tiez to viac neriesila. Ale iny lekar mi povedal ze sa to da dorobit, takze to zvazujeme kvoli estetickemu hladisku aj lepsiemu kusaniu. Len teda neviem ako by mala spolupracovala a kolko to vydrzi..

andrema
30. aug 2012

ahojte, mojej dcerka 2 a pol rocnej sa ndes zlomila z ocneho zuba, tak vodorovne asi 3/4 povrchu...nechal by som to tak,ale nechce mi nic jest,ze ju to boli...zubar ma dovolenku,tak neviem ako velmi to suri...nemam problem jejd avat jest tekutejsiu stravu,len neviem dokedy ju to bude boliet, ci to bude stale take citlive..mate skusenosti s tym,ze vam dieta povedala,ze nic nevie hryzt? ani brumika mi nechcela 😝

martina2310
22. sep 2012

Mojmu malemu 2,5 roka sa taktiež odštiepilo dnes zo zubka hned z predného tak len troška o kachličky. Tiež papal croissant a vravel, že ho bolí, ale teraz už donho kuše tak nehovorí že ho to bolí. Možno je to čerstné narazené tak to bolí. Ved keby sme si my odlomili teraz zo zuba tak by nas to tiež bolelo a malé deti sú asi citlivejšie.

janah82
22. sep 2012

Ahoj,moj syn ked mal 2 roky si vybil celý predný zúbok ☹ . Zubárka to vôbec neriešila,až ked ju vystriedal iný zubár-som sa dozvedela,že mu už vôbec nemusí narásť...kedže ho vybil aj z korienkom.Našťastie nám konečne teraz narástol-a to už má sedem rokov.Normálne sme si už zvykli,že sa na nás škerí s tým štrbavým úsmevom 😀 Takže teraz si musíme zvykať na celistvý úsmev 😀 ále nie-sme radi,že mu vlastne narástol.Odlomený netreba vôbec riešiť,pokiaľ je to mliečny-aj tak sa vymení 😉

habibi78
22. sep 2012

@jasmika mojej da odlomila polovica prednej lopatky ked mala tri....zubarka to pozrela , vycistila, dalej nic...akurat ma upozornila, ze ked by mala teplotu, alebo jej opuchli usta a zub zacal siviet, bude ho treba vybrat, lebo bude mrtvy a ten moze zaniest infekciu do krvi.... To sa nam po polroku na dovolenke stalo, opuchla tak ze ju do lietadla nechceli zobrat, chytila velke horucky a zub samozrejme casom zosivel....boli sme na RTG, kde zistili ze koren poskodeny nie je ale bolo by lepsie vybrat ho kvoli moznej dalsej infekcii... doteraz sme ho nevybrali, nema s tym problem, neboli ju, viac uz neopuchla....kebyze sa jej stane este raz nejaka komplikacia tak zub ide ihned von, zatial to nechavame tak, dufam ze do roka jej vypadne aj sam 🙂

habibi78
22. sep 2012

@jasmika odporucam ti toto, gelom by si mala ulomenu cast zubka raz v tyzdni potriet, chrani to pred kazom, kedze zubok je teraz nachylnejsi na tvorbu zubneho kazu kvoli narusenej sklovine Tento gel je od siestich rokov, ale je aj pre mensie deticky 🙂 http://www.gaba.sk/htm/1305/sk_SK/Gel.htm?Brand...

jasmika
autor
22. sep 2012

@habibi78 Ďakujem...bolo to už dávnejšie..ešte niekedy koncom jari..či tak nejak.. ale zatiaľ to má fajn... zubky má pekné.. umývam elmex pastou... pár krát som myla koloidným striebrom, ale vraj to nieje dobré stále...tak dúfam že to bude v poriadku... na zuby som ja háklivá... niektoré deti v rodine majú hrozne zotleté a nechcem aby sa to stalo aj nám 😒 .. ale zatiaľ to vyzeraá dobre

nikusiak
20. jan 2013

@jasmika ahojky,nam sa stalo presne toto iste dnes vecer.spadla a zlomila si do 1/2 predny zubok a neviem ci ho naprehltla.neviem zvysok najst a bojim sa,aby sa jej nezapalilo slepe creco.uz aj o tom som pocula...a este aj ten zubok akoby mala zarazeny do dasienka

jasmika
autor
21. jan 2013

@nikusiak neboj..bude dobre..naša si tiež cez sviatky tak dva..už som myslela že jej vypadnú.očernejli jej dasná pri nich...a zuby mala také posunuté.. a vyrovnali sa ...

nikusiak
22. jan 2013

uz sme boli u zubarky,tak jej to prezrela a vravi,ze jej to zubok ocernie a vypadne urcite.tak smejem,ze bude ako mala drakulka🙂))))dik za povzbudenie
@jasmika

majloo
4. mar 2013

Moj takmer 2rocny syn padol tak nestastne, ze si odrel uplne sklovinu z hornych jednotiek a dvojky, z dvojky ma trocha odlomene, aj z jednotky, ale najhorsie je, ze jednotka je uplne citliva, dasno nad nou kazdu chvilu krvaca a ked som mu v spanku aspon trocha chcela tie zubky ocistit (kazdy dotyk ho strasne boli na tej jednotke), tak vidim, ze polovica zubu je nalomena a kyva sa, stale place, chudatko. Zubar sa mu ani do ust nepozrel, len teda nas ukludnoval, ze to je len narazene, zhoji sa to, blabla..uz je tomu mesiac a je to zle, nedokaze si odkusnut, jedlo si vklada uplne dozadu do ust, aby si nefrnkol o zubok, lebo by prisla bolest... Volala som do viacerych zubnych ambulancii, ze co s tym, kam mame ist, kto nas zoberie, nikto nechce osetrovat tak male dieta. Jeden nas odporucil na Heydukovu, tak som sa tam dnes zastavila, ze sa popytam a bolo mi povedane, ze riesia aj neosetritelne deti, ale musim mat papier od psychiatra - ja som sa opytala, ze teda kto mysli na deticky, ktore su neosetritelne z dovodu veku a co mam robit, ked ho nikde nechcu/resp. nevedia osetrit, tak mi povedala teta: "to mate smolu". Ja som z BA, a zajtra este skusim volat do nejakych ambulancii, ci nas zoberu. Mate niekto skusenosti alebo radu? Ja som normalne hotova z tohto. ☹

katarina43
25. apr 2013

ahojte mojej 3 rocnej dcerke sa tak isto odlomilo zo zubka,jednotky a som z toho taka zufala ze ako teraz bude vyzerat pokym jej nepojdu trvale zubky.Neda sa to nejako dorobit ten zubok neviete mi poradit?Aj ked papka tak sa jej zle papa a vzdy hryze iba na jednej strane a ma to tak mrzi ze som nedavala vacsi pozor a zubok by bola mala a teraz chodi ako spominala tu uz nikusiak mala drakulka. ☹ Strasne to vyzera teraz bez toho jedneho zubka a som uz zufala 😒 Ale vacsinou nechcu robit z mliec.zubkami zubari nic a este k tomu ked dieta nespolupracuje ako moja tak to bude asi tazko.Fnuk 😒

majloo
25. apr 2013

@katarina43 ahoj, tak my sme nasli nakoniec v BA tau uzasnu zubarku, toho mojho 2rocneho krpca osetrila, po jednotke mu ostal iba koren, teraz je strbavy, uz zacal aj normalne papat, nic ho tam neboli a tiez som bola na nervy, ze ako to bude vyzerat, kym mu narastie trvaly, ale vies co, uz ma to preslo, ked viem, ze nema bolesti a ma zubarku, ktora to ma pod dohladom. Urcite jej zubok nedorobia podla mna, treba dbat na hygienu, aby sa jej tam nezacal robit kaz, ale najlepsie je najst zubara, ktory jej to pozrie. Vies, moj Adamko, ked si sadol k zubarke do kresla sa bal, zacal plakat a zubarka sa tesila, lebo pri placi maju deti usta otvorene, tak mu hned porobila, co treba a bolo. 🙂 A potom som ho vela chvalila, ze aky bol statocny a on tak prikyvoval a druhy krat sme sli na prehliadku a to uz aj kyval zubarke a plakal iba malicko. Ale ja som si to tiez vycitala, ze mojou chybou prisiel o zubok, takze ta chapem..

katarina43
25. apr 2013

@majloo a tvoj chlapcek ma 2 rocky?a cistite ten zubok zlomeny lebo nasa zubarka nam neodporucila nic a necistime to aj mala ked jej tam cistim tak place ze ju to boli.A moze sa na zlomenom zubku spravit kaz?Neviem teraz co mam robit,asi sa skusim opytat zubarky,dakujem za radu a povzbudenie 🙂

majloo
26. apr 2013

@katarina43 dva rocky aj tri tyzdne, tak ten zubok zlomeny - on ho mal nalomeny tak, ze to sice nebolo vidiet, ale kyval sa mu a vzdy, ked sa mu nieco zubka dotklo, tak sa mu zarazil o dasienko a velmi plakal, az hystericky a zubarka mu ho kliestikmi vybrala, lebo aj tak drzal akoby na vlasku a ostal iba korienok, on ho mal zlomeny pri koreni. Korienok mu necistim, lebo je otvoreny a ked sa mu tam dostane kefka, boli ho to, to je jasne. Keby sa mu tam urobil vacok, tak mu korienok navrtka a uvolni. Ale to neboli, uz ho ma odumrety. Ostatne zubky cistim, z dvojky ma sklovinu uplne odbitu, ma tam iba taky pahylik a na druhej jednotke ma tiez zo skloviny odbite plus trocha odvapneny zubok, ten mu cistim dokladne, ale asi sa kazu nevyhneme. Uvidim. 😕 Prvy zubar nam povedal, ze necistit, ze to ma narazene a ani mu poriadne do pusy nepozrel a nakoniec to mal zlomene, chudak maly. Skus pripadne konzultovat aj s viacerymi zubarmi, ak mas moznost v tvojom meste. Ja som volala aspon do 15 ambulancii, co mali na webe, ze riesia aj deti.

katarina43
26. apr 2013

@majloo joj tak to je hroza veru aj ja sa velmi trapim kvoli tomu ale co uz teraz narobime nic.Nic ine nam neostava ako pockat pokym jej nepojdu trvale zubky.Ale ver mi mrzi ma to velmi.Pocula som ze niektorym detickam idu trvale zubky aj od 5 rocku tak mozno ze aj nam tak skoro pojdu 🙂 Uvidime ale nepocitam s tym velmi ze jej pojdu skor lebo mliecne zubky nam vychadzali od 9 mesiaca a vravia ze ked tie mliecne zubky vychadzali skoro tak aj tie trvale pojdu neskor,tak neviem co je na tom pravdy.No nam najblizsie robia take deticky v Kosiciach ktore nechcu spolupracovat tak skusime tam zajst.A co robil maly ze si az tak nestastne az 2 zubky zodrel?To musel velmi spadnut chudacik ☹ Nasa si vybila o policku ked sa natahovala za hrackou.Ale je to aj v sklovine zubnej aku maju deticky lebo pislala som si s jednym zubarom cez facebook a vyzera to ze nasa ma velmi jemne zubky a slabucku sklovinu ☹ No musime to vydrzat pokym im nepojdu trvale zubocky,skoda no tych zubkov

majloo
26. apr 2013

@katarina43 on padol na zubky viackrat, ale tento uraz - padol na kolienka troska dole kopcekom a este ho odrazilo, ruky nestihol dat a padol na pusu, uz som tam len videla rozdrvenu sklovinu na pere...fuj, az ma pot oblieva pri tej spomienke. Inak sranda, ze ja som si myslela, ze je neosetritelny a pohoda, som ho v kresle drzala, aj nozky aj rucky a zacal plakat a zubarka necakala ani sekundu a za chvilku dostal auticko ako darcek. 🙂 A cely den sa nosil tak dolezito, ze bol u pani doktorky. 🙂

katarina43
3. máj 2013

@rainee ak sa mozem opytat boli ste s tym zlomenym zubkom niekde?spravili Vam ho?lebo nam sa stalo to iste a uz som z toho zufala ☹

katarina43
3. máj 2013

@gabriel dcerka ma este ten zubcek zlomeny?a neidu jej trvale zubky?dakujem

katarina43
3. máj 2013

@nikusiak vypadol vam ten odlomeny zubok?ako ste dopadli?lebo my mame to iste ☹

katarina43
4. máj 2013

@gabrielka ako ste na tom zo zubkami ak sa mozem opytat?malej sa tiez odlomilo zo zubka a som z toho nestastna ,nekazia sa vam ostatne zubky?

gabrielka
4. máj 2013

@katarina43ahoj ! okrem toho predneho su ostatne v poriadku, normalne umyvame. vypadnut nevypadol, osetrit sa nijako neda (alebo zubari nechcu), ale uz som si normalne zvykla, hoci vycitky boli zo zaciatku straaaaaaaaaaaaaaaaasne 😒 trvale este nejdu, starsia ma 5 a pol roka a tiez este ani chyru ani slychu po trvalych ... hlavu hore, bude to dobre !

nikusiak
5. máj 2013

@katarina43 ahoj nie nevypadol,zuarka tvrdila,ze ocernie a vypadne....ked sme boli na kontrole,mtak povedala,ze asi sa neporusili cievy a zubok je krasny biely akurat odlomeny.)))))))))