Zlomený mliečny zub

effy777
28. aug 2023

Ahojte baby
Malý utekal a krásne na štyri síce padol ale pri tom si ulomil spodnu časť z predného mliečneho zúbka..dnes
Stredu sme objednaný ku detskému zubárovi.

Síce budem múdrejšia keď tam prídem ale stalo sa to aj vašim deťom? Malý má inak 1,5 roka
Ako sa to v takomto veku rieši že či to nechajú tak po kontrole alebo tam vedia niečo dať ale tým že je to mliečny či to nie je zbytočne

Ďakujem vám

januska12323
28. aug 2023

Ak je to len kúsok nechajú tak, pripadne troška zabrusi aby mu nevadil.

effy777
autor
28. aug 2023

@januska12323 a to ako preboha robia s takými malými deťmi?? Dávajú niečo na uspatie či ako

dasufla
28. aug 2023

tak v niektorych ambulanciach maju napriklad take vybavie, ako rajsky plyn a podobne. no chyba mu z toho zubku vela alebo ani nie

effy777
autor
28. aug 2023

@dasufla no predstáv si jeden predný zúbok a spodná polka by som povedala

dasufla
28. aug 2023

achhh a tak myslim, ze to budeu vediet nejak spravit aby dobre bolo

effy777
autor
28. aug 2023

@dasufla strašné mi je až do plaču že sa to vôbec stalo ja si ani neviem predstaviť ako to živé a dive dieťa rám bude sedieť a dýchať ten plyn však on bude tak revat jak blazon

mima172
28. aug 2023

@effy777 Nemusíš sa báť 🙂 Maximálne mu to pozrie, možno jemne zbrúsi a je to. Ak to nemá ostré, tak ani nemusíte k zubárovi s tým ísť, stačí ukázať na najbližšej preventívke. Moja si zarazila jednu vrchnú jednotku, ukázala som to na preventívke asi mesiac po a Dr len mávla rukou, že to je pohoda.

effy777
autor
28. aug 2023
effy777
autor
28. aug 2023

@effy777 takéto to máme

mogaa
28. aug 2023

@effy777 a čo by si si predstavovala že mu s tým urobia? no buď zbrúsia alebo vytrhnú....tam toho veľa nevymyslíš....v zubných ambulanciách sa neuspáva....inak ak to zlomné nie je veľmi ostré, tak mu ani nič neurobia....

mima172
28. aug 2023

@effy777 To je v pohode, nevyzerá to ani veľmi ostré, obrúsi sa to aj jedlom. Je veľká pravdepodobnosť, že zúbok zošedne, no snažte sa ho udržať co najdlhšie, možno vydží do riadnej výmeny 🙂

januska12323
28. aug 2023

No k zubárovi by ste mali zájsť aj keď nič nespraví, len mu pozrie zúbky, bude sedieť na tebe.

effy777
autor
28. aug 2023

@mogaa ja neviem ale prvý krát som sa s tým stretla tam sa pýtam mne sa to zdalo ostre ale neviem si predstaviť ako ho tam udrzia pri tom bruseni

effy777
autor
28. aug 2023

@januska12323 no to bude riadne nervy a plač ja neviem až mám z toho stres

effy777
autor
28. aug 2023

@mima172 pekne umývam zubky ráno aj večer a sladkosti mu nedávam ani žiadne sladké šťavy

lussysi
28. aug 2023

@effy777 my to máme tiež tak.. Úplne presne.. U zubára som nebola všetko má ôk zatiaľ a ani zúbok nesedí ie a ma to už skoro pol roka takto

effy777
autor
28. aug 2023

@lussysi aj my pekne papáme všetko ale možno už len tá istota že to kukne zubár budem spokojnejšia

cali2016
2. sep 2023

@effy777 nasej dcerke stalo presne to iste, ked mala 13mesiacov. Zbrusili jej to, lebo to mala prilis ostre.Museli sme ju nasilu drzat.Chceli sme jej aj dat dorobit zubok, ale s odstupom casu sme si na ten zubok zvykli a vieme,ze o nejake 4 roky vypadne. Ale ked sa to stalo citili sme sa hrozne.Bolo a dodnes nam je luto toho zubka.

klip0
2. sep 2023

@mogaa dávajú sa nato napríklad také stripsy, je to niečo ako korunka. Zub tak bude vyzerať ako nezlomeny. Takyto zúbok je veľmi náchylný na kaz.
A určite sa s tým dá robiť, nie iba trhať