Zakrivené prvé zúbky

anicka246
3. máj 2014

Ahojte maminky, prosím vás malému sa prerezávajú zúbky, všimli sme si že mu zatiaľ rastú trocha krivo :( nisom si síce istá či mu ich už vidno celé (ten vrch zúbkov myslím), ale zatiaľ to tak vyzerá že áno.. neviete mi poradiť či sa to môže ešte napraviť, alebo ked sú už teraz krivé, tak to tak aj ostane? Dakujem za vaše rady...

meluela
3. máj 2014

@anicka246 mne sa tiez zdalo ze mu idu divne a teraz ich ma pekne rovne ...

anicka246
autor
3. máj 2014

ale ked mu už vyšli tak bolo normálne, či až časom? zatiaľ len dáky týžeň nám idú ... takže ten vrch len vidno..

hatapkagb
3. máj 2014

@anicka246 mojej dcerke isli spodne aj vrchne dost krivo opacnym smerom pomaly do vnutra som panikarila jak one.a ma ich nadherne teraz rovne su,dokonca spodne jednotky jej vypadli a tiez isliel jeden zub opacnou stranou aj koli tomu lebo mala este mliecny zub a novy uz tlacil von ale vyrovnalo sa to..uf spokojna som.Neboj idu este len tyzden oni sa narovnaju neboj 😉

zahradka76
3. máj 2014

cumlik mate? Ten byva vacsinou dovodom zakrivenia zubov.

anicka246
autor
3. máj 2014

@zahradka76 v živote nechcel cumlík... ked sa narodil tak v nemocici mal raz pár hodín, inak vôbec...

anicka246
autor
3. máj 2014

@zahradka76 ak teda sa neráta aj to, že používa palček ako cumlík, ked ide spinkať, aj ked je hladný.. môže aj to mať vplyv na to?

zahradka76
4. máj 2014
anicka246
autor
4. máj 2014

@zahradka76 tot ale ja nechápem, našla som takisto veľa článkov o tom že cumel je horší.. aj pediatri mi to vraveli... tak ja už potom neviem.. a tam sa píše že po 3 roku života to ovplyvňuje chrup... tak dúfam že to bude tak ako mi tu žienky písali, že sa to upraví..lebo si neviem predstaviť 7 mesačné dieťa odnaučiť od toho :( ale dakujem...

maznacik007
4. máj 2014

@anicka246 no praveze palcek odnaucis velmi tazko dudel vezmes a hotovo ... 😖

anicka246
autor
4. máj 2014

@maznacik007 jj to chápem.. už ked bude väčší ale 7 mesačné dieťa ako odnaučím od palčeka? to asi až potom či?

marika05
9. máj 2014

@zahradka76 ano suhlasim,moja zubarka vravela ze cumlik mu mam nechat,ze do troch rokov to nema vplyv,palcek je horsi.kocky nezabudajte ze zubky su aj geneticka zalezitost a ta sa bohuzial ovplyvnit neda.

22beba
9. máj 2014

moj cmula cumel o sto 6 a tiež sa mi zda že mu idu do kriva ale ešte nemá všetky .. oni sa mu vyrovnaju ked mu všetky narastu ved mu nemá čo na tie zubky tlačiť 🙂 a ked už tak tak mliečne vypadnu a potom celoživotne narastú rovne aj mojej neteri to tak narastlo 🙂 s mliecnymi by ti aj tak nič nerobili ...