Vytrhnuté zuby u 5-ročného

3. jún 2024

Mamičky ahojte , idem sa len vyrozprávať lebo ma to mrzí. Syn má 5 rokov a už ma vytrhnuté 2 zadné zúbky ktoré boli pokazené a vyzerá to tak ze budu musieť ísť von ďalšie dva na druhej strane. :/
Mrzí ma to , zuby mu nezanedbavam , nebudem sa vyhovárať na žiadnu genetiku to nie , ale zuby si vážne umýva ráno aj večer, zrejme je to malo. Umývam mu ich ešte aj ja . Zrejme budem musieť začať používať aj medzizubne kefky. Len mňa to tak strašne mrzí keď človek sa snaží, dávam nonstop na to pozor aby si ich umýval a ajtal sa ďalšie pokazili a nejdu opraviť už lebo tam ma veľký kaz . Keď papa tak mu tam zachádza jedlo čiže už pôjdem za zubárom teda . Len tie zúbky sú zadne stoličky a nemá tam žiadnu náhradu co tam zvyknú zubári dávať namiesto mliečnych zúbkov. Mali ste to niektorá pri detickach takéto starosti so zubami?

koniarova
3. jún 2024

Prepáč, ale z mliečnych zubov takúto drámu? Veď boli pokazené,tak je dobre, že sú vonku.

autor
3. jún 2024

@koniarova možno to zbytocne tak prežívam ale vážne ma to štve je mi to ľúto, vieš ze ďalšie budú musieť ísť von , bojím sa aby sa mu dáko potom neposunuli zuby keď budu rast nové trvalé...

biglovemom
3. jún 2024

Tiez som si umyvala zuby a mala som paradentozu.umyvala som ich zle.
Nech vam zubar ukaze ako sa spravne zuby umyvaju

ivka27101
3. jún 2024

Skús ísť so synom na dentálnu hygienu kde by vám to mali všetko pekne očistiť a hlavne tá naučiť ako správne čistiť zuby. Môžeš umývať koľko chceš ale pokiaľ technika nie je správna tak mu nijako inak nepomôžes. A mliečne stoličky by mali ostať v ústach minimálne do 12 rokov kedy sa menia aby držali miesto trvalým. Môžu aj nemusia s tým byt neskôr problémy.

autor
3. jún 2024

@biglovemom áno všetko nám už ukázali hneď vedľa zubára mame aj dentalnu kde sme boli , na poslednej prehliadke nedávno nám už ukázala aj tie medzizubne kefky , kus je s tým problém dostať mu do zúbkov ale musím ho dáko prinútiť a musí si na to zvyknúť

tani777
3. jún 2024

A nedaju sa opravit? Moja ma normalne vrtane a opravene kazy

alenamihal
3. jún 2024

Moj nespolupracoval a tak mu tiez museli vytrhnut zub a vobec som to nebrala tragicky..kedze si pamatal aka to bola bolest zuba,tak uz potom spolupracoval a na dalsi zub ,ktory mal dost velku dieru a zubarka nechcela vrtat by sa mu rozpadol,tam mu dala na ten zub striebornu korunku haha...jasne,ze zubarka hovorila,ze lepsie zablombovat ako vytrhnut v takom malom veku...

bagerka
3. jún 2024

Môjmu teraz trhali 3. Po asi 7 pokusoch-zle osetrenych zubkoch, kde mu 1 odumrel, nechcel spolupracovat..Mal v piatok, 6 rockov. Aj napriek používaniu všetkých pomôcok mal zadné už zle. Ide o to, že trvale stoličky idú von ako posledne (10rokov)a preto by tam nemala ostať diera, ale dávajú sa také medzerník kovové, aj môj ma teraz 3. To preto, aby nerastie stále na,rivo a tým pádom sa všetky zúbky posunu a budú krivé. Môjmu to robili v narkóze asi 50 minút.

vreckovka2
3. jún 2024

Ono medzizubne treba pouzivat odkedy su tie zuby spojene, nezalezi od veku. Skoda, ze ta na to neupozornila hygienicka. Mne to vravela moja este ked som bola tehotna. Da sa najst vidro na webe, mne pomaha tu medzizubku troska ohnut do oblucika a davat ju ako keby zhora. Davaju sa take medzerniky kovove,opytaj sa na to. Hold ono volakedy tak zuby neriesili. Ja som sa ich spravne naucila umyvat az skoro v 30tke od dentalnej hygienicky....

magimi
3. jún 2024

Tak hlavne netreba nechať kaz narásť tak, že mu tam zachadza potrava, ale riešiť už maličké kazy, ktoré sa ľahko dajú opraviť a netreba hneď trhať. S deťmi sa chodí na prehliadku každého pol roka, aby sa podchytili už kazy v skorých štádiách.

biglovemom
3. jún 2024

No fajne ked uz ukazali😊
Na medzizubnu si tiez zvykne neboj treba vysvetlit a pojde to