Vysoká horúčka pri prerezávaní zúbkov

blonkyt
2. feb 2014

Dobrý večer,potrebovali by sme poradiť.Našej 16-mesačnej dcérke sa prerezávajú už vlastne posledné zúbky a je to hrozné.Už od piatku má horúčku 39,5-39,9.Dávame nurofen,ten pomôže len na chvíľu.Ďasienka potierame Kamistadom striedame s Camilliou.To pomôže tiež len na chvíľu.Nedá sa jej spinkať,zaspí tak na polhoďku,hoďku a prebudí sa zo strašným plačom.Keď nám išli prvé zúbky,tiež boli horúčky aj zábaly sme museli robiť,ale s terajškom sa to nedá porovnať.Teraz aj zvracala a nechce nám nič papať.Nevie nám niekto poradiť,ako by sme jej ešte mohli pomôcť?Ďakujeme.

luba28
2. feb 2014

@blonkyt dajte jej diazepam 1/2 a paralen cipok cely,...a tie zabaly,alebo postruhany zemiak do vreckovky na chodidla-znizi teplotu,...a tie dasna aj ked sa to tu mnohym nepaci daj alpu,namoc svoj prst a potri jej dasienka,....a vela pit aj ked bude potom zvracat,ale staly prisun tekutin musi mat,....

domeli
2. feb 2014

@blonkyt a tie čísla to sú pod odrátaní merania v konečníku či nie? Lebo to sú na zúbky dosť vysoké čísla. Ako sa Ti javí inak? My sme takéto teploty mali pri šiestej chorobe (3 dni) a pri akútnom zápale stredného ucha. Bola som upozornená, že teplota pri zúbkoch nestúpa až tak vysoko... Inak na teplotu môžeš skúsiť jednak zábaly cez bruško, jednak dieťa matka telo na telo a potierať chodidlá šťavou z citróna - do hodiny by mala teplota klesnúť.

denisenko
2. feb 2014

Pri horúčke môžeš kombinovať panadol a nurofen každé 4hodiny...na ďasienka nám homeo nepomohlo,ale dávala sň Calgel,čh tak nejak,viem,že to obsahuje lidokaín...a v nemocnici mu dávali novalgin,ten je od bolesti super,ale...v lekárni ho

domeli
2. feb 2014

@blonkyt inak, pri tak vysokých teplotách sa zvykne dieťaťu podať aj diazepan - 1/4, 1/2 - ale to by nemalo byť tak samovoľné, skôr po porade so zdravotníkom. Ide ot o, aby sa zabránilo prípadným febrilným krčom. Ide noc, takže sleduj a uvidíš. Ak teplota nebude klesať, príp. klesne len na krátko a dieťa sa Ti nebude pozdávať, radšej by som šla na pohotovosť. Držím palce!

denisenko
2. feb 2014

@blonkyt treba veľa tekutín,ak nechce piť tak zaručene pomôže striekačka,to pojde aj nasilu...diazepan teplotu nezníži,je len proti krčom...

sense
2. feb 2014

no mne sa to zda prilis velka teplota na zubky, s takou by som uz asi zasla k lekarovi zvlast ked ma taku vysoku teplotu uz od piatku, inak by som davala ako bolo spominane na striedacku po 4 hod. paralen a nurofen....a doplnat tekutiny aspon po lyzickach...

kellys
2. feb 2014

no my sme mali takéto teploty pri zuboch tiež, ale nám zaberali nurofen aj panadol
držím palce aby to nebolo teda nič vážnejšie

denisenko
2. feb 2014

@blonkyt viem,aké to je,my už sme kvôli zúbkom skončili 3krát na urgentnom príjme,ale to preto lebo moj malý hneď kŕčuje...ale postup je aj na JIS Rovnaký...zavodniť, a striedať po 4 hodinách lieky...studený uterák na čelo,niekto odporúča citrón na zápästie

blonkyt
autor
2. feb 2014

Ďakujeme za rady,ta teplota je už po odrátaní,teraz sme namerali 40,5 takže má 40.Dali sme znova nurofen a obklady,ideme skúsiť citron

lin123
2. feb 2014

je to prilis velka teplota na zubky, radsej by som skocila k lekarovi.

sedmokraskadl
2. feb 2014

My tiež od piatka teplotujeme...okolo 39,nurofen nezaberá,iba paralen capiky....máme slabucku nadchýnal,myslela som že sú to zubkt,ale radšej ideme ráno k lekarke..v stefi sme mali byť očkovaní....posledná dávka prevenar plus infarix....tak uvidíme....

denisenko
2. feb 2014

@blonkyt a ako to meriaš? Len tú špičku? Môj starší.mával takéto a nikdy nekrčoval,jemu pomáhal vlažný kúpeľ aj 3krát za večer...mladší krčuje už pri 38,3

silvapokorna
2. feb 2014

ahoj. my sme mali tiež vysoké teploty pri zúbkoch. vždy tak dva dni a bol pokoj. staršiu som musela aj chladiť vo vani. naprv teplá voda, hrali sme sa a postupne sme ochladzovali a tiež som zrážala, používam panadol baby. a ešte čípky viburcol, to je homeopatikum a sú celkovo na ukľudnenie nepokojného dieťaka. určite ju sledujte a znižujte teplotu a zajtra by som zavolala dr., lebo to može byť aj niečo iné. ak teplota po dvoch dňoc neklesá, tak zuby-nezuby, treba riešiť. je to veľká záťaž pre dieťatko. držím palčeky.

motovidlo
2. feb 2014

@blonkyt Fúha, ja by som šla na pohotovosť, 40 teploty? 😲 Veď to je hrozne veľa na také malé dieťa, radšej nech ju pozrú lekári, nie?

bosoriak
2. feb 2014

@blonkyt takato teplota nebyva zo zubov. 40 je prilis vela, isla by som na pohotovost.

84verca84
2. feb 2014

Nurofen je skor od bolesti.nasej malej ked isli prve zubky, tak mavala 4 dni 39,9. Doktor odobral krv aj moc vsetko ok.a na piaty den sa vyhadzala.siesta choroba.ale moze byt niekde aj neaky zapal pripadne, aj v uchu.bud chod na pohotovost aj teraz.pokial sa ti po zabaloch vrati taka vysoka horucks do 4 hosin necaksj a coh.alw ja uz by som aj isla.

blonkyt
autor
3. feb 2014

Takže nakoniec sa z toho vykľula naša prvá choroba,máme zapálene hrdielko+mandle.Ešte raz ďakujeme všetkým za rady,aspoň sme trocha zrazili horúčku.Ráno sme mali už len 38,9° a teraz po návrate od lekára,spinkáme už dve hoďky a vyzerá to,že aj teplota klesla.Snáď už sme z najhoršieho vonku 🙂

mojdi
3. feb 2014

My sme mali pred tyzdnom tento isty problem. Mam 13mes.syna a ma len dva dolne zubky..zatial vzdy nam teplota klesla po 3 dnoch, no teraz nam teploty trvali 5 dni. v noci mi mal 40, cez den 39, klesla po nurofene a po 4 hod. som davala panadol cipky..zase bolo dobre 4 hod..atd. Lekarka nepotvrdila zubky (aj ked ma opuchnute horne dasna-zda sa mi ako by sa mu tlacilo naraz 6 zubkov) nepotvrdili sa uska, ani zapal mechura..nic. Crp mal 33 a na druhy den po absolvnovani vysetreni (aby som sa nenudila) mu teploty presli...a zubky sa stale neprerezali ☹

mbrnakova
7. feb 2014

Ahojte, rada sa pridám do tejto ,,odbornej,, diskusie. Mám dvoch synov 3r. a 1r. pri prvom som ani nevedela ako mu 20 zúbkov vyrástlo....ale teraz pri druhom je to peklo... od októbra sa to opakuje v priemere každé dva, tri týždne.... najskôr mi lekári tvrdili, že tak vysoké teploty a tak dlho ( máva aj 40,2st. po odpočítaní samozrejme! a naposledy ho teploty v rozmedzí 38,8 - 40st. držali prosím pekne celých 10dní....nemôžu byť zo zúbkov, ale..bola som na Kramároch, u lekárky 1000x, brali mu odbery, krv, stolicu moč....a nič...žiadne zápalové markery, žiadne zvýšené leukocyty, žiadne ,,pomotané črievka, žiaden slepák - absolvovali sme sono bruška a kadejaké vyšetrenia...ale teplota jak blázen...podotýkam, že sme celých 10dní užívali na striedačku Nurofen, Panadol...v sirupovej verzii, nakoľko mal silnú hnačku, (tri dni 72ks plienok) keďže moje decká pijú vodu skoro stále, nezobrali nás do nemo, lebo dehydrovaný nebol...a jedol mliečko,Nutrilon...že to mu postačuje...čo aj, lebo ho lekárka vážila a dokonca ,,počas, tejto neidentifikovateľnej,, choroby pribral 600g. toto bolo dva týždne dozadu...a dnes v noci opäť....o 2,32hod. mal strašnú zimnicu, merala som mu teplotu a že 37,7...tak spinkal na mne, a asi po pol hodine, čo ho triaslo, sa upokojil, a do 15min. mal 39,8 teplotu...tak opäť Nurofen do 20min. teplota klesla a zaspal...už vidím, že sa to ide opakovať, lebo dnes dopoludnia dve ,,hnačky,, a nechce jesť, len mlieko a plienku(bavlnenú) má v puse celý čas...odmieta aj dudel...dávam mu Camiliu a mám aj Bonjelu (krém na dasná z UK) .... pri teplote, ak nemá studené ručky a nožky odporúčam radšej kúpeľ, deti veľmi plačú pri zábaloch a aj v nemo mi hovorili, že nech ho týmto nevysilujem a nestresujem...že kúpeľ znesie oveľa lepšie a bez plaču...takže teplota nad 39,8 a ide sa na 20min. do vane... ( niekedy bol vo vani za deň aj 6x, aj kvoli tým hnačkam..) čo sa týka Diazepanu....ani 2mg...je to návyková látka po 1. a po 2. ak vaše dieťa NEMALO febrilné kŕče Diazepan sa dávať určite neodporúča....( starší febrilné krče mal, raz, takže som si tým prešla...a Diazepan síce doma máme, aj rektálny, ale pokiaľ to nebude absolútna nutnosť, nedám mu ho.......takže toľko moje skúsenosti s lekármi, zúbkami a deťmi🙂 Držím Vám všetkým palce, aby ste takýchto stresujúcich situácii zažili čo najmenej...

mbrnakova
7. feb 2014

@luba28 DIAZEPAN aj keby len 2mg sa odporúča až v prípade, že vaše dieťa už prekonalo Febrilné krče....a už vôbec nie hneď na to dať dieťaťu alpu na ďasná.....!!!! to Vám kto odporučil...?

luba28
7. feb 2014

@mbrnakova mne ho predpisali pre syna na pohotovosti ked mal teplotu nad 39,.... a alpa je je omnoho lepsia ako gel,...davala ju moja mamina,davala som JU ja dcere a DAVALA som ju aj synovi a cuduj sa svete su tu a nic im nechyba,...len sa v pohode najedli a aj vyspali,...

mbrnakova
7. feb 2014

@luba28 ja viem alpu aj ja používam, ale po tom Diazepane, som myslela....určite nie... veď čo píšu v príbalovom letáku : Diazepan sa užíva pri epileptických kŕčov aj k zabráneniu ich vzniku, na zníženie svalového napätia, pri liečbe abstinenčného syndrómu u alkoholikov, na počiatku hospitalizácie u osôb s problémami adaptácie a v rámci predoperačnej prípravy. Pri liečbe epilepsie možno podávať aj dlhodobo. Liek môžu užívať dospelí aj deti od 3 rokov a mladiství.

tu je debata o tom, čo s Diazepanom vôbec a či vôbec?!

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/kedy-davate-detom-diazepam-2mg/

luba28
7. feb 2014

@mbrnakova ahaaaa,tak sme sa nepochopili,...nam ho predpisala v podstate ako prevenciu ,aby tie krce z teploty nedostal,..ale este sme ho nepouzili,iba pri dcere ked bolo treba,.....lebo ona ich uz prekonala a bola som v soku ked som to videla,....