Výrastok - absces na ďasne u 2,5 ročného dieťaťa

lila59
25. nov 2020

Zdravim,
Vedel by mi prosim niekto poradit ci sa stretol s takymto niecim u svojho dieta? Vcera sme to spozorovali pri cisteni zubov, bol to len taky 2mm vyrastok, skor ako aft, rano detto. Teraz vecer to je ale o dost vacsie 😩Dost nas to vylakalo, hoci sa nezda, ze je to nejam bolestive. Maly tvrdi, ze to neboli. Jedna sa o absces alebo to moze suvisiet s rastom stoliciek? Dakujem.

1xenia1
25. nov 2020

Vyzerá to divne. Kebyže je to absces tak to je vyplnené hnisom a bolí ho to. Ani na aft sa to nepodobá. Zobrala by som k lekárovi

km007
25. nov 2020

@lila59 fistula, určite mal by to mal vidieť zubár

andreaj24
26. nov 2020

@lila59 Určite mu ide ďalšia stolička. Mam teraz synčeka 2 roky a 3 mesiace a presne takto to vyzeralo, keď sa mu prerezavala zadná stolička. Do mesiaca ju mal von. No a ide mu ďalšia... držím palce.

lila59
autor
26. nov 2020

@andreaj24 aj lekarka si mysli, ze je to zo stolicky. Len sa mi zda, ze sa mu to zase trosku zvacsilo :( potom Vam to normalne odpadlo,ci?

km007
26. nov 2020

@lila59 Skúste to proste zatlačiť... dcére to muž stlačil, vytieklo čo bolo.. prevažne krv, nebolelo ju to, dala som jej na výplach repík...kým sme sa dostali k dr tak sa jej to v priebehu 3 dní zase trochu naplnilo...prestalo až keď sa ukázala stolička...ale dr. to odkontroloval a ja som bola spokojná že tam nie je žiadny iný zápal

andreaj24
26. nov 2020

@lila59 aj nášmu sa to zvacsovalo, menilo tvar ako stolička rástla. Nebojte, určite to bude v poriadku. Mam 3 deti, ale ani jednému nešli zuby tak ako tomuto tretiemu. Normálne co zúbok to takéto škaredé dasno. Ono ako zub vyšiel, zo škaredé,, mäso '' zmizlo. Neviem, či sa zrastlo, odpadlo alebo nejako zacelilo, ale jednoducho už tam nebolo.

lila59
autor
26. nov 2020

@andreaj24 dakujem 🙂 u nas su zuby tiez horor. Teda taketo nieco este nebolo...ale idu mu vzdy nekonecne dlho a bolestivo.

lila59
autor
26. nov 2020

@km007 nasa lekarka to tiez videla. Vraj to bude asi zo zubu, ale ak sa objavi zapal mame ist zubarovi. Davam Mundisal aj kamilky, tak to snad prejde.

katika_k
10. dec 2020

@lila59 ahoj, prosim ta ako ste na tom? Mojej malej sa dnes toto iste objavilo... Vcera vecer sme cistili zubky a nic, doobeda dnes som nasla toto. Je to tými stoličkami? Zmizlo vám to?

lila59
autor
10. dec 2020

@katika_k odpadlo to (teda prepokladam). Bol den, kde bolo ocividne, ze mu to zavadza, hryzol si do toho a na druhy den rano to tam uz nebolo. Zostala mu tam taka jak ranka a vcera sa tam objavil uz kus zubu.

katika_k
10. dec 2020

@lila59 a dávali ste na to niečo? Ja malej davam vyplachovat usta repikom zatiaľ. Po akej dobe to asi odpadlo? Vďaka za odpoveď, trochu si ma ukludnila

lila59
autor
10. dec 2020

@katika_k davala som mu na to tiez repik a sem tam Mundisal gel, len pre istotu, aby sa tam nedostala infekcia. Asi do 3-4 dni to odpadlo. Pokial to malu neboli, netreba to riesit. Aj nas lekarka mi potvrdila, ze to niektore deti maju pri zuboch. Akoze zuby su u nas vzdy issue, takze ma to ani neprekvapilo...

katika_k
10. dec 2020

@lila59 nestazuje sa ze ju to boli, len ked papala susienku a zahryzla do toho asi, tak povedala ze ju to zabolelo. Tak snáď budeme mat podobný, bezproblémový priebeh. Vdaka lila 😊🐼

lila59
autor
11. dec 2020

@katika_k drzim palce ✊✊✊