Vypadávanie očných mliečnych zubov

mikuskatn
8. jún 2021

Zdravim všetkých.
Chcem sa Vás opýtať,ako ste prežili obdobie vypadávania mliečnych očných zubov......Zvyknú sa kývať okolo 12 - teho roka. Nám sa kýva vrchný aj spodný očný zub na tej istej strane a naša zubárka nám ich nechce vytrhnúť - lebo má iné akútne prípady. Ale dala mi radu,že máme hrýzť do jablka a kývať si ho....

katkamatka7
8. jún 2021

@mikuskatn Mne komplet chrup, ktorý má vypadnúť, vypadal sám, bez zásahu zubára. Pamätám si,že som si ich rozkývala a vypadli samé, keď prišiel ich čas.

bubulacikkk
8. jún 2021

@mikuskatn No mojmu trhali nemohol jest kedze mu to zadieralo do dasna jej sa to povie nech hryze ved nech hryzie ked to boli moj bol ztoho uboleny nervozny ved je to otazka par minut je pravda ze sa mliecne netrhaju ale iba ak snimi nieje problem ak ale je a tu ocividne je mala by to vytrhnut”

mikuskatn
autor
8. jún 2021

@katkamatka7
Ďakujem za reakciu. Aj ja keď som bola malá som si všetky vykývala,ale očné vrchné mi musel trhať MUDr. A trvalé mi narástli krivo. Preto to u syna nechcem zanedbať

vecnemlada
8. jún 2021

@mikuskatn môj si jeden vykyval sám a druhý mu musela vytrhnúť zubárka furt sa mu tam pevné držal a nad ním mu začal rásť už jeho vlastný

marcellka32
8. jún 2021

Môj má 11 a zubyu teraz padajú samé ako hrušky, ocne aj stoličky sa menia naraz, je bezzubý 🙂