Viac ako 20 mliečnych zúbkov u detí. Je to možné?

adka12
3. mar 2011

Je možné, aby malo dieťa viac ako 20 mliečnych zúbkov? Dcéra má oboje spodné stoličky a za nimi sa jej tlačia dole ďaľšie zúbky. Neviem teda, aké to budú, ale sú to šestky. Ešte som sa s tým nestretla ani na internete som také nič nečítala, tak sa chcem poradiť.
Ísť s tým k zubárke, alebo to nechať tak?
Ďakujem

shira_
3. mar 2011

zuby navyše sú možné aj ked zriedkavé. častejšie sú v trvalom chrupe. prev. prehliadka u zubára je od 1roka ale aj tak sa s tým nebude nič riešiť, lebo nie je dôvod. v troch rokoch uvidíš kolko mliečnych zubov nakoniec bude mať, v 5.r. ak tam budú odchýlky, treba urobiť panoramatický rtg snímok a popozerať, ako bude vyzerať trvalý chrup a podľa toho sa zariadiť.

adka12
autor
3. mar 2011

My sme už na preventívnej boli, ale to ešte nemala posledné stoličky. A to, že jej idú ďalšie zúbky za nou, som začala tušiť tak pred 2 týždňami, ale dnes keď som kukla, už je tam vidieľný zub, teda na oboch stranách za poslednými stoličkami.

xlucia
3. mar 2011

@adka12 urcite chodte zubarke, sestky su prve trvale zuby, ak by ich mala v tomto veku, tak by ich bolo treba asi zapecatit aby sa jej hned nezkazili

mirusikp
21. apr 2011

@adka12 ahoj, poriešili ste niečo s tými šestkami? môj syn má 3r 9mes a dole sa mu začali prerezávať šestky. boli sme u zubárky ale keďže nechcel otvoriť pusu, nevidela to dobre a mne nechcela veriť, že je to skoro a že to budú asi väčie päťky... mno neviem, doma mi pusu otvoril a tie biele vršky, ktoré sa mu už dajú aj nahmatať sú dosť ďaleko od pätiek, takže to asi tie šestky naozaj budú... neviem, či ísť k zubárke znova, nasilu otvoriť pusu a pozrieť alebo to nechať zatiaľ tak...

7zojac7
27. máj 2013

Ahojte moja malinka ma 23mesiacov a tlaci sa jej tiez sestka..inak ma vsetkych 20 zubkov uz vonku davno a zbadali zme dalsi sa tlacit....tiez nechce ist,teda ani neotvori usta.tak som ju nechala tak.ona je kludna ze sa jej epletiem do ust a ani nikto iny..a pokial je ona spokojna tak som aj ja.podla mna neni dovod sa stale pozeraz detom do ust..co ma narast tak narastie ci skor alebo neskor...

jasminka
19. jan 2015

@adka12 @mirusikp ahojte, prosim vas ako ste dopadli so zubkami? co vam povedala zubarka? moj maly ma sest rokov a ma 21 zubov a 22 sa prerezava, ale len na lavej strane hore a dolu

gooobi
19. jan 2015

@jasminka je to v poriadku, prve trvsle zuby nie su jednotky, ale sestky. 😀

amele
20. júl 2019

Ahojte ... dovolim si otvorut staru duskusiu... chcem vediet ak ste dopadli vasi drobci ... nasej malej sa tiez zacali tacit sestky mliecne zubky... tak aby som vedela co ma caka... dakujem

ivakimi
7. dec 2019

@gooobi dakujem za info. Tiez som prave zistila, ze 5r dcerka ma hore 12zubkov a dole 11. Horna predna jednotka sa jej kyva uz mesiac a dolna 2tyzdne...a zatial ziadny nevypadol. Tak uz chapem, preco ich ma viac ako 20. Uz mame teda s najvacsou pravdepodobnostou 3trvale stolicky 👍

bubiko1985
4. jan 2024

Ahoj dievčatá, neviem, či ešte niekto bude reagovať. Dnes som objavila mojej 21 mesačnej dcére spodné 6tky. Má krásne vyrastene všetky spodné zuby (10 kusov vonku) a vrchných ma 8 kusov.

Som zaskočena, lebo nás zubár ma dovolenku, sestrička nás nasmerovala, nech skúsime odfotit a poslať foto emailom. Ale vraj to nie je možné. Avšak ja ich tam zreteľne vidím. Jedna ma kúsok vonku a druha presvita, ďasná navrete.

Tak som chcela vedieť, ako ste túto situáciu riešili. Dakujem pekne 🤗.