V akom poradí rástli vašim deťom zúbky?

azarijka
19. sep 2011

Ahojte, nasa mala ma 10mes a konecne jej vykukli prve zubky. Ale na moje velke prekvapenie sa jej ako prve prerezali horne dvojky. Po dolnych-hornych jednotkach ani chyru-ani slychu ☹ Vo vsetkych clankoch na nete som sa docitala ze idu prve dojne jednotky, horne jednotky, atd....

Tak sa chcem opytat ci niektorym vasim detickam rastli tiez zubky v nezvycajnom poradi? Dufam ze jej dorastu aj tie predne zubky 🙂

henulienka
19. sep 2011

Buď kľudná, mojej prostrednej dcérke vyšiel prvý zúbok ako ročnej ( dosť neskoro, ale to by nebolo to najzaujímavejšie). Vyšli jej prvé štyri jednotky, dve dole a dve hore ... to by bolo oukej keby sa jej ako ďalšie zuby v poradí nezačali tlačiť 5-ťky stoličky !!!! Takže máme štyri 5-ťky a štyri 1-tky.
Dúfam, že najbližšie v poradí nebudú zuby múdrosti! 😀

traktor
19. sep 2011

tak ako vsetko, aj toto môze byt u kazdeho dietatka ine..nas matko mal prvy zubok horny, potom mu vysiel spodny..no vyzeralo to...uzasne 😀 ..zubky mu nesli podla tabuliek, ale ako same chceli..ale vysli a ma ich krasne 😉 ..neboj dorastu..a nikdy nikde nikto nebude riesit v akom poradi mu isli, dôlezite bude, ze ich bude mat , bude sa o ne starat a ze budu zdrave 😉

lukmaj
19. sep 2011

ahoj, no vobec sa neznepokojuj...proste deticky su individualne a aj zubky im idu rozne. Moje malej dcerke, teraz ma 13m vysli sice ako prve zubky hned naraz dolne jednotky, ked mala 8,5m a potom o mesiac nato vysli horne dvojky..cize vyzerala ako maly upirik 🙂 horne jednotky jej vysli okolo 11m a teraz sa jej tlacia prve stolicky, teda stvorky, uz ich ma horne a aj jednu dolnu....a dolne dvojky nema stale...ale stolicky ano.
Ja to nijako neriesim...urcite vyjdu, ked pride ich cas.
Vobec sa neznepokojuj a neries tabulky v casopisoch....to je standard, priemer...proste len nemas priemerne dietatko, je svojske a asi mu nikto nepovedal, ze v casopise pisali, ze mu maju vyjst prve zubky dolne 🙂
Drzte sa.

bebebrumik
19. sep 2011

ahoj. aj mojej malej vyšli prve zubky až v roku a prve išli horne trojky-takže vyzerala ako maly upír...a teraz ma dvaapol a nemá okrem posledných stoličiek ešte dolne dvojky!!! A že vraj asi ani nevyjdu.. ☹ 😒 😨

vroni
19. sep 2011

Aj ja som mala upírie dieťa, tiež jej išli prvé horné dvojky 😀 Po nich dolné jednotky, horné trojky a až potom horné jednotky. Do roka mala všetky zuby okrem zadných stoličiek, tie jej vyšli až po tretích narodeninách....

hajanka
19. sep 2011

ahoj, ja s tymto nemam skusenost, ale tak ma napadlo, ze @drzubok by mohol vediet poradit, tak snad sa tu ukaze

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
20. sep 2011

bud kludna u kazdeho dietata rastu inac hoci mojim detom rastli tak ako maju ale svagrinej malemu tiez vyrazili prve dvojky

gaby21
20. sep 2011

Ved kazde dieta je ine, svojim sposobom jedinecne, nechapem preco sledujes v akom poradi jej rastu zubky, sak to nijak neovplyvnis, pride mi to ako hlupa otazka 😕
Este som nevidela dieta s nekopletnym mliecnym chrupom, fakt smiesna otazka

cucu2
20. sep 2011

nam tiez prve vysli horne dvojky - vyzerali sme ako male upirciatko 😀

hori
20. sep 2011

no vidis, nasa este horne dvojky nikde, zato stoliciek uz ma dost...

kiya
12. nov 2011

prve dolne jednotky a druhe horne dvojky, teraz sa tlacia horne jednotky v podstate ako tretie v poradi🙂