Umývanie zubov ročnému dieťaťu

21. mar 2022

Nasej malej umyvam zubky kefkov namocenou iba vo vode. Pekne drzi usta otvorene, a posucham 4 zuby hore a aj 4 zuby dole. Ma teda 8 zubov. Vraj od roka sa uz ma suchat aj s pastou pre deti vhodnou od roka. A tu nastupuje moja otazka. Tie detske pasty netreba na zaver preplachnut a vyplut? Lebo si neviem predstavit, ako 12 mesacnej dcere vysvetlim, aby si po vysuchani zubov preplachla zuby vodou a vyplula.

ajko2011
21. mar 2022

Pasta sa má používať až keď vie dieťa vypľúvať.

luccija
21. mar 2022

Ja som minule čítala clanok od dentálnej hygienicky, ze pastu používať od 2 r

nikpa
21. mar 2022

Sú pasty ktoré sa môžu aj prehĺtať, myslím že weleda takú má. Ale my sme začali dávať pastu až keď malý vedel sám vypľuť. Podstatné je aby si vôbec umývala, aj keď zatiaľ len s vodou, pekne si zvykne a neskôr nebude problém ani pridať pastu.

basska_b
21. mar 2022

Weleda ma taku, co sa moze prehltat. Ale zo zaciatku kludne bez pasty. Je tu aj poradna detskej zubarky, spytaj sa tam aj 🙂 Moja 4rocna uz vypluva

diamond007
21. mar 2022

Moja zubárka odporúča až po 3r s pastou, vraj to nie je o päste ale o umývaní.

gabika128
21. mar 2022

Odkedy má zuby používame pastu elmex od 0-6. Je aj s fluoridom takže iba tak za zrniečko ryže.

snehulak77
21. mar 2022

Syn má 9 mesiacov, používame elmex pre deti. Počíta sa s tým, že dieťa to nevie vyplut. Dáva sa veľkosť zrnka ryze

evica17
21. mar 2022

Ja pouzivam pastu, ja som zas citala ze treba aj pastu, tak asi od 11 mesiaca som zacala a mame odol patu pre deti od 0-3 rokov.

euka210
21. mar 2022

Nemusi vobec od 1r s pastou ked ma malo zubov...staci kefka a voda. A Elmex ma pastu pre deti do 6r ktora sa moze prehltat...moji ju mali velmi radi 😁😁😁

junovedievca
22. mar 2022

A ako pišu ked uz das pastu tak uplne malinko.esre menej ako zrnko ryze

snehulak77
22. mar 2022

@euka210 ja som čítala napr, že pastu treba, hlavne ak dieťa v noci ešte papa, že fluorid je vtedy dobry, že trosku chráni tie zuby. Dospelý v noci zväčša už neje, takže dôležitá je hlavne kefka. Nuž ale ako to naozaj je 🤷‍♀️