Umývanie zúbkov, keď sú ďasna citlivé z dôvodu prerezávania

ninkapfeiler
7. jan 2014

Ahojte,
umývate zúbky deťom ked majú dasienka citlivé z dovodu prerezávania zúbkov?

moni244
7. jan 2014

ja áno, jej to robí dobre, sa jej to premasíruje 😉

danjelca
7. jan 2014

@ninkapfeiler nechce si to dať

ninkapfeiler
autor
7. jan 2014

Ja mám 14 mesačného synčeka a ked mu idem umyt horné zuboradie, tak nechce lebo to ma asi bolestive.
Dolne si neha umyt pekne.
Tak neviem či mu to mám aj na silu umyt? Alebo počkam kým sa zubky (2 horne dalsie mu zrejme idu) prerežú?

cerez
7. jan 2014

Ako náhle mi malý zareagoval plačom prestala som. Nechcel si nechať ani pomasírovať.

mery7
7. jan 2014

Moja 13 mesacna si necha pekne umyt horne zubky ale spodne ani za svet. Ked sa nahodou podarilo dostat na spodne tak plakala.nasilu jej to neumyvam. Moja zubarka mi poradila ze cistou latkovou plienkou jej to utret.

ninkapfeiler
autor
7. jan 2014

@danjelca
No ved ani moj Petko si to nechce dat. Budem musiet asi skusat a uvidim kedy konečne to nebude mat bolestivé.

ninkapfeiler
autor
7. jan 2014

@mery7
Ja som donedávna umývala bez problémov. Máme už 12 zúbkov. Ale zrejme sa tlačia 2 dalšie horné. A ešte ktomu ma medzi zúbkami aj niečo biele ako dasienko. Je to makke. Ale špina z jedla to neni. Skúšala som to vyčistit ale ked to odstránim, tak to dorastie. Aj to ma troška trápi. Ale to bude určite k zúbkom.
A inak s tou pliekou to neni zlý nápad. Alebo ak máš doma gázičky, tak aj stým to pekne ide.

danjelca
7. jan 2014

@ninkapfeiler nám neumývali zuby do 3 rokov tuším sa to vtedy ani nerobilo..ked vynecháš umývanie na čas prerezávania nič sa neboj-nepokazia sa mu zatial🙂
Ja už si s tým hlavu nelámem-to šibrinkoanie kefkou v ustach sa aj tak umývaním nazvať nedá

ninkapfeiler
autor
7. jan 2014

@danjelca
hej to máš pravdu. Ďakujem za odpoved. 🙂

mery7
7. jan 2014

@ninkapfeiler hej alebo gazickami.ono sa pri zubkoch niekedy urobia take biele flaky na dasienkach alebo jazyku.na to je dobre jedla soda bikarbona rozpustena vo vode s potret tym tie biele pluzgieriky. Soda bikarbona nici tie bakterie.mne to boli poradene aj ked ma bolelo hrdlo a pomohlo mi to. No ono moja si nechcela dat velmi cistit zubky a potom nam vysli 3 naraz. teraz nechce ani papat iba mliecko vypije.z bananu si 2krat odkusne a staci a to inokedy spucuje cely.

ninkapfeiler
autor
13. jan 2014

Už zúbky opať umývame. Bolesť prešla a zasa mi dovolí umývať mu aj horné zúbky 🙂)))