Umývanie zúbkov

cubos
6. máj 2024

Ahojte, malý má 10m a 7 zúbkov.
Všetkých 7 sa mu prerezalo cca pred mesiacom.
Od prvého zúbku si krásne dal umývať, najprv som používala jednozväzkovú kefku a potom sme skúsili aj klasickú.
Pred týždňom začal odmietať čistenie, strašný plač keď sa len priblížim kefkou, jazykom tiská von a rúčkamy ju odstrkuje, čiže čistenie je nemožné.
Ráno ideme hneď do kúpeľne, umývam si zuby aj z manželom, "umývame zúbky mojkovi" a následne keď príde rad na malého, nedovolí to.
Dala som mu kefku aj cez deň nech ju okuká, nemá problém ju dať do úst ale iba dolnú časť, samotnú kefku ani za svet.
Čo nám pomôže prosím vás ešte?
Som bezradná, nechcem aby sme prišli do štádia čiernych zúbkov 😌
Ďakujem 😊

duppka13
6. máj 2024

Ja som umyla aj nasilu ked to neislo po dobrom. Samozrejme jemne, mozno sa mu zuby prerezavaju a boli ho dasno. Moja raz mala aftu a nechcela si dat umyt. Na afty je vitamin B. Teraz ked uz jej to viem vysvetlit tak vie ze ked to nepojde po dobrom tak to pojde po zlom

beata_k
6. máj 2024

@cubos Pusti mu rozpravku a umy. Alebo ho postekli, uvidis aku pusu otvori. Vsetko lepsie ako dieta pritlacit nasilne o zem.

cubos
autor
6. máj 2024

@duppka13 to nasilu som skúsila ale fakt nejde, trepem kefku do úst ale od jazyka sa neviem pohnúť.
Držím ruky trepem kefku ale príde mi že je silnejší od mňa 😁 no a samozrejme nechcem mu ublížiť tým že tú kefku násilné tiskám.
Prišlo mi aj to že možno má tie ďasná citlivé alebo čo... Ale keď mu neumyjem poriadne zúbky ďalší týždeň tak tým kazom sa nevyhnem 😌

cubos
autor
6. máj 2024

@beata_k skúsime tú rozprávku 😊 ďakujem 😊

aliaray1
6. máj 2024

@cubos na youtube pustit crazy frog v jedalenskej stolicke, pouzivam: jordan detska kefka pre najmensich, vacsia curaprox pre deti, 1 zvazkova, elmex pasta s myskou na obale. Na vecer pred spanim davame zymafluor 1tbl do pusy (v 10 mes som rozpustila v skumavke s vodou a kvapkatkom do pusy).

duppka13
6. máj 2024

@cubos nech umyje on tebe a potom ty jemu, pri tom basnicku
Hore dolu hore dolu
Umyjeme zubky spolu
Tuti fruti do zakruty
Zubkom zubna pasta chuti
☺️

karinss
6. máj 2024

@cubos môže byť kľudne aj že mu idú ďalšie zúbky tak ho bolia ďasná preto si nechce dať... môj si dal vždy umyť jedine keď mu šli zúbky bojoval a nedal si :]

cubos
autor
6. máj 2024

@duppka13 toto je krásne ale čokoľvek dostane do rúk tak skončí v jeho puse 😁 ani by mu nenapadlo dávať do mojej niečo 😁
Ale za pokus to stojí 😁
Dnes som akože s jeho kefkou umývala svoje, vtedy sa smial ale keď videl že je on nasledovný už to smiešne nebolo 😁

andrea_82
6. máj 2024

Mozno so mnou vacsina nebude suhlasit, ale starsiemu synovi som zacala umyvat az v cca 2 rokoch a nema doteraz ani jeden kaz (16-rocny). Urcite by som mu ich neumyvala nasilu pritlacanim a podobne. Stale skusat skor len formou hry.

vkatush
6. máj 2024

@cubos ja umývam pri rozprávach alebo pesničkách, zatiaľ spolupracuje. Určite skús 😊