Trvalé zuby u 7 ročného dieťaťa

slamka555
17. dec 2021

Ahojte, synovi ( 7r.) Už stihlo vypadať pár mliečnych zúbkov a vyrástli mu trvalé 🙂 Vrásku mi ale robí jeden vypadnutý mliečak, po ktorom ostava stále prazdne miesto 🙂 🤔 Vypadol už asi pred mesiacom( možno aj viac) ..a stále sa neukazuje trvalý .. je to možné ? Netreba to riešiť so zubarom?

pribinak
17. dec 2021

@slamka555 to je stále ok.,

laurikagab
17. dec 2021

@slamka555 mojej vypadol mliečny a až po cca 1 roku jej vyšiel. Ona mala robený aj RNG celého chrupu a tam boli všetky zuby založené. Cize je to OK.

jana_eyre_2
17. dec 2021

Mojej dcére vyšla jedna trojka po viac ako pol roku.. ma to svoj čas..

sense
17. dec 2021

Je to ôk, mojej sa začal trvalý tub crtat až po polroku,... Pri prehliadke co bolo asi kéd ho mala vpadnjty už zo 3 mesiace som to spomenula zubárke a ta mi povedala ze ak do roka nevyjde mame prísť ale ze ak chcem pre pokoj mi spraví rtg ci tam trvalý zub je....

renab
17. dec 2021

Ak by nemal pod nim trvaly zub, mliecny by mu tak rychlo len tak nevypadol. Synator ma 28 a dve mliecne stolicky. Trvale mat nebude.

slamka555
autor
18. dec 2021

@laurikagab Dakujem 🙂 🙏 Netusila som , ze to moze aj takto dlhsie trvat 🙂

slamka555
autor
18. dec 2021

@renab Presne toto ma napadlo, ze ved podnim musi byt trvaly ;) , ako by mu inak vypadol ten mliecny 🙂 Len ma to trochu lakalo, lebo teda zvysne zuby mu narastli pomerne rychlo a tento nejak ,,meska" :D ;) ale upokojili ste ma 🙂 dakujem 😊🙏

babatkoo
18. dec 2021

@slamka555 mojmu 6 a pol rocnemu vypadli horne 1. Jeden zubok mu uz narastol pred 6 mesiacmi. Druhy nie. Boli sme skrz to u zubara, robil rontgen. Zub tam je, len sa mu nechce. Po sviatkoch ak sa neprederie mame prist. Ale co s tym planuje spravit neviem

slamka555
autor
18. dec 2021

@babatkoo Fuha :/ potom daj vediet , ako ste dopadli :/ tiez si neviem predstavit, co tym zubar urobi 🤔

babatkoo
18. dec 2021

@slamka555 jedine mi napadlo ze naraze dasno 🙈 urcite napisem/dam vediet

eni01
18. dec 2021

Mojej dcére rastie 1ka a 2ka už 4 mesiace a nie je ešte ani v polke "velkosti"zuba

gubcikova
18. dec 2021

Našej tiež vypadol a rok trvalo kým vyšiel,ale zubár nás poslal aj pre istotu na RTG či trvalý zub tam je