Trhanie zubu 4-ročnému

15. nov 2022

Mate skusenosti s vytrhnutym zadneho mliecneho zuba a malych deti? Zachranit sa uz neda,trhali mu nerv a je velka diera,takze len vytrhnut...rady po vytrhnuti ?

monro
15. nov 2022

Mojej dcérke, keď zúbok odumrel (4ka dole), nechali ho otvorený a mala ho tam až kým jej ho nevytlačil trvalý zub. Proste aby držal miesto. Jasne, že sa časom trošku olámal, ale miesto udržal.

autor
15. nov 2022

no u nas je to 5ka...a na pohotovosti mi povedal,ze to mame nechat tak,ze presne ako ty spominas,ze to vytlaci druhy zub a vypadne..no a teraz mi uz druha zubarka hovori,ze treba vybrat,ze moze dostat zapal kosti a moze to mat neake nasledky s dalsim zubom...takze neviem co robit potom...

slovenka753
15. nov 2022

Mne zubárka vytrhla 5 ročnej asi 5? Alebo 4? Neviem presne. Celý chrup sa mi posunul na jednu stranu. Nový nemal miesto a musel von plus strojček keďže som mala tým pádom zlý zakus. Ak nemusíte netrhajte.

vsicka036
15. nov 2022

Riesime aj my teraz. 4rocny na kaz v 5 zboku, medzi 4 a 5, ale aj velky vacok uz pri 5. Volali sme zubarke, ze treba otvorit a vycistit. Uz teraz mi je zle, lebo naposledy ked mu vrtala, tak jej zlomil vrtak. 😭

monro
15. nov 2022

Náš zubár to takto nechal s tým, že ak by zúbok (teda ten zvyšok-radix) bolel treba prísť a bude sa to riešiť. Našu to viac nebolelo, mala to tak dosť dlho. Teraz má 10 a už dlhšie má trvalé štvorky vyrastené.

lenqua_12325
15. nov 2022

... ten zub sa dá ošetriť a urobiť korunka, deťom sa ale nedávajú biele také klasické ako dospelému.
Zub bude uzavretý a bude na mieste kde byť má.

bibina32
15. nov 2022

Synovi tiež trhali mliečny zub stoličku, mal vtedy 4 roky. Potom keď mal 5 rokov na druhej strane. Tiež sa ho snažila zubárka zachrániť ale bolel stále. Nakoniec vytrhli. Trvalé zuby sme dali zapecatit.A teraz má 12 rokov a zuby má krásne. Ak ho bolí nenechaj ho zbytočne trápiť.

andrea_prestastna
15. nov 2022

Vyberali mu 5tku, nesla zachranit, vsimol si to az doma cize dokonaly zubar, len sa maly divil preco sa tak zle lize zmrzka , odporucam dobreho zubara aby dieta nemalo cely zivot traumu

mim23
4. aug 2023

@monro môžem vedieť ako vám ho otvorili? Aj kanáliky čistili? Aká bola starostlivosť o tento zub

monro
4. aug 2023

@mim23 zubár ten zúbok vyvŕtal a nechal tak. Kanáliky nečistili. Starostlivosť ako o ostatné, umývanie, vyplachovanie. Dcéru zub viac nebolel. Je ale pravda, že časom sa polámal. Trvalý ten zvyšok vytlačil.