Ťahanie mliečnych zúbkov

shawlin
2. aug 2022

Caute ja sa chcem opytat kto tu ma s tym teda skusenosti ako to je ked musia tahat dietatu bolave zubky ..nas maly ma jeden ulomeny uz je hnedy a boli ho aj stolicka 😔 tie trvale zubky sa mu vazne poposuvaju potom? Je tu niekto kto tahanie absolvoval uz davno a vie mi povedat ci sa fakt poposuvali?

elenka.k
2. aug 2022

@shawlin môjmu tiež zubárka nechcela vytiahnuť mliečny a pri tom nad ním bol už normálny, ževraj by sa mohol mliečny ulomiť v ďasne, tak sme čakali, kým ho nevytiahol pravý zub. Tiež sme mali situáciu, kde mu normálny zub rástol úplne nabok pre mliečny, tak sme sa snažili rozkývať mliečny, aby skôr vypadol.

tanyan
2. aug 2022

Zuby sa posúvajú celý život. Mne pred 7 rokmi vytrhla zubárka sedmičku hore, lebo sa mi tlačila osmička do nej. Za nejaké tri roky už ani nebolo poznať, že sa tam niečo dialo - osmička si krásne sadla na miesto sedmičky.
Niekedy sa zuby posunú hneď na správnu pozíciu, inokedy im treba pomôcť strojčekom.

veronikaszabova
2. aug 2022

@shawlin nasmu mensiemu trhaju zuby - mliecne - vzdy, ked mu vylezie trvaly.
Ma dlhe korene a mliecaky sa mu vobec nekyvu. A trvaly mu vzdy zapadne do dierky po mliecnom.

jananina
2. aug 2022

@veronikaszabova presne ako u nás.Malej vždy musí vytrhnúť.

elenka.k
2. aug 2022

@veronikaszabova waw, dlhý je

veronikaszabova
2. aug 2022

@elenka.k
To mu teraz trhali spodne dvojky. Oba mal take. Zub pred tym mal 1.4cm

elenka.k
2. aug 2022