Štvormesačný syn sa v noci budí každú hodinu kvôli zubom

radkanika
29. dec 2013

Synček mal 4 mes., a už mu idú zúbky, resp. na Štedrý deň mu vykúkol milimetrik dolného zúbka. Vtedy začal byť aj veľmi nepokojný, aj cez deň je viac umrnčaný, ale to sa dá ešte zvládnuť. No spánky má úplne narušené. Počas obeda spal 3 hod., a teraz sa po hodine zobudí, je hore a ťažko zaspí neskôr, ale už na tie dve tri hodiny, úplne si to posunul, ani neviem, ako a kedy ho dávať spať, keďže si narušil svoj režim. Ale aj to by som ešte zvládla, no noci sú príšerné :( o osmej zaspí, o dve hodiny sa zobudí, cucne si mliečko (je plne kojený) a spí ďalej. O polnoci je znova hore, pretočím ho, alebo si zas kúsoček na upokojenie cucne a zas spí. A odvtedy sa toto deje kažučkú hodinu. O 6.tej je už hore a o spánku môžem len snívať 😢 už to bola štvrtá takáto noc. Predtým krásne spal od osmej do 7.mej rána s jednou prestávkou na kojenie ☹ teraz v noci vkuse sa mrví, neplače, len sa mrví, ale ak nezareagujem, zobudil by sa úplne s plačom (skúšala som)...nespí v postieľke, ale už s nami, lebo každú hodinu vstávať, to už by som ja nezvládla...kedy to skončí a vráti sa k normálu? a skončí to vôbec? lebo ja aj manžel sme už fyzicky aj psychicky z toho mimo a to sú len 4 noci...a je jedno, či mu ďasienka natierame gélikom, dám mu detský ibalgin proti bolesti atď. Vždy je to rovnaký priebeh. Musíme nejako fungovať, keďže máme aj 6 r. dcérku a cez deň sa treba obom deťom venovať, čiže dospať sa to nedá :( pomoc...

luba28
29. dec 2013

@radkanika natri mu dasienka obycajnou alpou a daj panadol sirup,.....nasmu malemu dokonca chutila,....je to stary recept,ale fakt ucinny,....

aliza
29. dec 2013

@radkanika rezim deti sa meni, to, co platilo vcera uz dnes nemusi. V 4.m. babatka zvyknu spavat este 2-3x cez den, cize nerozumiem, ako spaval prave cez obed, cize iba jeden spanok za den? moje deti napriklad nikdy cez den nespali 3 hodiny, syn maval iba take 20 minutove slofiky 😀 niekolkokrat za den. Tazke z toho by som tragediu nerobila. Odpozoruj si, kedy je unaveny a ukladaj ho podla toho. A co sa tyka noci, je nemyslim, ze je to zubkami, a le dojcenim. Ako pises, vzdy, ked sa zobudi, mu das cucnut na upokojenie....uz si buduje navyk. Ked vedel predtym spat celu noc len s jednym dojcenim, preco ho teraz dojcis viackrat? upokojit sa da aj inak...cim je babo starsie, tym menej by malo v noci papat, nie naopak. Tazke ked sa v noci zobudi, nedavaj hned prsnik a snaz sa ho ukludnit inym sposobom, inak sa to bude zhorsovat a neprestane to, kym neprestanes dojcit a to je teda pekne vela neprespatych noci.... 😖. Kedze ako pises, ani ibalgin neurobi rozdiel, tak to urcite nie je zubkami.

saska.t
29. dec 2013

@radkanika je to normalne, ze je nervoznejsi a pravidlo,ze cim je starsi ma menej v noci pit mliecko je uplna hovadina, v 4 mes. sa ma dieta kojit na poziadanie,takze treba len vydrzat,je to tazke,ale my matky Vela vydrzime 😀 takze pevne nervy prajem 😉

magdalenkami
29. dec 2013

.Ak su to zubky - gel na zubky,, vynimocne sirup od bolesti alebo alternativu-jantar a homeopatika-tie sa nam osvedcili

sense
29. dec 2013

jaaaj moja sa tak tiez budi od styroc mesiacov ustalilo sa to az v osmich kazdy ze su to zuby aj ich je citit ale este nema ani jeden, gelik chvilkova zalezitost, jantar nic moc dobry akurat na obhryzanie, homeopatika nic moc a davat stale lieky nie je dobre....a pokial ibalgin nezabera zubkami to nie je.....len sa mu zmenil rytmus, ono sa to upravi len to chce cas....

magdalenkami
29. dec 2013

@sense Jantar sa do ust nesmie dostat,takze na obhryzavanie nie je a homeopatika treba spravne davkovat aby mali neja ucinok.Nam tiez nic nepomohlo na 100percent,treba vyskusat,u kazdeho moze fungovat nieco ine.Radkanika sa pyta co moze pomoct v jej situacii a nie co nepomoze.My tiez mame s nocnym vstavanim a dojcenim bohate skusenosti,treba vydrzat a skusat

sense
29. dec 2013

@magdalenkami lenze to budenie vobec nemusi byt zubkami zvlast pokial lieky od bolesti nepomahaju....a jantarove nahrdelniky su len dobra dobra ozdoba na krk

radkanika
autor
29. dec 2013

@aliza no skusim ho upokojit inak, aj ked myslim, ze prave ten prsnik ho nejak upokoji a do dvoch minut spinka, tam asi nejde ani o papanie. A cez den ma samozrejme spanky tri, jeden okolo deviatej na hodinku, potom ten obednajsi 2-3 hod., a okolo piatej na pol hodinku, len ten obednajsi sa nejako zmenil, resp. rozdelil tak, ze trva len hodinku a druha cast spanku trva do tej piatej, cize potom spinka az uz na noc...no skusim tuto noc nejako bez prsnika upokojovat, aj ked neviem neviem...dam vediet

radkanika
autor
29. dec 2013

@sense ja len dedukujem, ze to bude tym, pretoze doteraz bolo vsetko ok a presne, ako vykukol milimetrik zubka, zacalo to, aj cez den je nepokojnejsi, ale dnes som mu uz dala cez den paralen SOS, lebo mal az zachvaty placu, zaspinkaval a zrazu uplny plac, ma cervene licka, slinta neskutocne a cele dni aj noci nerobi nic, len si taha moju ruku a hryze mi do prsta. Odhliadnuc od toho, ako som mu dnes dala ten paralen, sa upokojil, smial sa, hral sa...dokonca aj spinkal tak ako zvycajne dnes. Ale na noc sa teda vobec netesim ☹

nmarcelka
29. dec 2013

moj syncek sa od narodenia casto budil na kojenie. vsetci vraveli, ze "len prikladaj". od 4. mesiaca mu idu zubky dodnes....ma 1 rok a 3 mesiace. budil sa tiez kazdu hodinu-hodinu a pol. preplakane noci....ja nervozna, manzel sa ma snazil ukludnit. od roka som prestala dojcit a nic sa nezmenilo. budi sa stale kazdu hodinu na mlieko. takze kazdu hodinu som vlastne hore a robim mliecko.....je to o zivot. nam nic nepomohlo...ani geliky, ani sirupceky ani homeopatika.....nic. spominala som to doktorke a ta mi povedala, ze jej syn tak "vymyslal" do takmer 3 rokov.....takze sa mam na co tesit......ale ze jedneho dna to prejde a mam mat pevne nervy.....cez den je to uplne ine dieta...hraje sa, usmieva, pekne spinka...ale s tymi nocami ta uplne chapem. tak uz len vydrzat 🙂

sense
29. dec 2013

@radkanika presne toto ma moja mala od 4 mesiacov resp od konca stvrteho mesiaca dovtedy uplne bezproblemovy spanok o siedmej vecer sama zaspala, zobudila sa o druhej na krmenie a potom spala do 6.15. a potom akoby utalo a bolo presne to co ty popisujes....

veva123
29. dec 2013

@radkanika u nas presne to iste... pred 4. mesiacom sa zacal malemu nocny spanok kazit, kazdu chvilu bol hore a len sa to zhorsovalo. skratka z maleho sa mi stal maly zavislak na prse, ktory si presne tak isto ako pises len cucol mliecka a za 2-3 minuty znova spal. Zacala som robit to, co radi @aliza, ked sa zobudil o pol desiatej, len som ho pohladila, podala cumlik, prip. ked neprestaval plakat zobrala na ruky a tak upokojila. takto pri kazdom zaplakani. podarilo sa mi to po tyzdni obmedzit na dve kojenia - okolo polnoci a okolo stvrtej rano, vtedy mi neprestava plakat, a kedze ho nechcem nechavat vyplakat, tak mu dam papat. od tej stvrtej mi sice spi tak slabsie, ale vzdy lepsie nez predtym - kazdu hodinu kojit. malemu sa zacal nocny spanok horsit odvtedy, akonahle som ho pri prvom zamrncani prikladala na prsnik, lebo sa to "tak ma"... ale ja nie som otrok svojho dietata a ani nim nechcem byt. milujem ho nadovsetko, ale myslim si, ze babatka si velmi rychlo zvyknu na takyto komfort, ze maju prsnik vzdy po ruke. a potom budu tak navyknute v noci papat, ze aj po odstaveni od dojcenia si budu vyzadovat flasku. tiez sa musia nejakym sposobom naucit, ze v noci sa spinka a nepapa kazdu hodinu. drzim palce, dufam, ze sa nam to podari obmedzit co najviac...

radkanika
autor
29. dec 2013

@nmarcelka no fuha :( akože mne by to asi ani tak nevadilo, kebyže od začiatku taký bol, povedala by som si, že čo už, taký je...ale keď on od narodenia sa budil prvý mesiac každé tri hodiny, potom už len raz v noci a mnohé noci boli už aj bez dojčenia, až niekedy nad ránom, a zrazu zo dňa na deň toto každohodinové budenie, tak som z toho mimo...keby to bolo moje jediné dieťatko, asi vydržím aj tak, ale keď mám ešte dcérku, ktorá si vyžaduje pozornosť cez deň a cíti sa trochu odstrčená kvôli drobcovi napriek mojej snahe dať jej maximum pozornosti, ktorá je v mojich silách a byť teda vkuse bez jediného normálneho spánku, tak mi je už až do plaču...ona vyslovene čaká, kedy uspím malého a môžem rovno ísť do jej izbičky a uspávať ju. Vždy sme spolu ležali, povedala mi, čo pekné zažila a čo ju trápilo cez deň, čítali sme si rozprávku a v objatí zaspala a zdá sa mi kruté jej teraz toto všetko odobrať, už tak sa cíti smutne, lebo donedávna mala maximum mojej pozornosti, aj keď sa snaží chápať ma...no je to tiež ešte dieťatko. A ja už nejako nevládzem a cítim sa ako neschopná matka...

radkanika
autor
29. dec 2013

@veva123 dnes to takto skusim aj ja...teraz som ho uspala bez prsnika, lebo bolo vidiet, ze uz je napapany a nie a nie spat, trhal sa, zlostil...vzala som ho na ruky a vyslovene ukolisala s cumlom v puse a ked zaspal, polozila do postielky...no som zvedava, dokedy mu to vydrzi, hadam aspon kym uspim dcerku...drzim aj tebe prstiky, aj sebe, nech sa nam to podari co najskor dostat znovu do normalu...lebo inak neviem...

marianka0101
29. dec 2013

Mam 14 mesacnu dcerku, stale sa budi kazdu hodinu... od narodenia mi spala asi 4x tak ze 2 hod.v kuse. Cez den mi spava uz asi 5 mesiacov iba 1x denne a to tak 1-2 hodinky max. Mam 4 rocneho syna, ktory je doma, do skolky ho nezobrali,takze to mame tiez tazke. Poradit neviem... jedine mozem upokojit, ze raz to skonci, len nikto nevie ci o mesiac, o rok, o dva.... ale raz isto. Drzim palce a prajem pevne nervy 🙂

nmarcelka
30. dec 2013

asi nam teda mamicky neostava nic ine, len to narocne obdobie prekonat. @radkanika verim, ze tvoja dcerka to pochopi. aj ked je smutna, urcite vie, ze ju lubis 🙂))

radkanika
autor
30. dec 2013

@marianka0101 tak teda drzim prstiky...u nas je to tiez take vselijake...vcera som ho dala spat do postielky hned po nakrmeni, ked uz napoly spal a veru celu noc spinkal v postielke, ale aj tak som sa k nemu nachodila kazde dve hodiny, zobudil sa, prisla som a otocila ho, dala dudel a spal dalej...ale o druhej rano som ho nakrmila, a znova do postielky...a potom znovu o dve hodiny otocenie, dudel...o siestej si uz cvirikal s plysakom, o siedmej zas zaspal az do pol deviatej. Ked uz nic ine, aspon som sa mohla po dlhej dobe rozvalit na svojej polke postele a manzel sa vyspal 😖 ale cez den je to tiez nic moc...cely den ukricany, umrncany, hlavne ked ho clovek nezabava..uz zacinam mat pocit, ci to nie je ...no neviem ako to nazvat...rozmaznanost nie, na to sa mi zda malicky, ale proste chce byt vkuse na rukach a mat 100% pozornost. Neda sa urobit si ani ranajky poriadne 😒 jaci az doslova zuri a to my sme k nemu ako medik, mojkame, kludne na neho hovorime. Nechcem, aby s nami maval, ako s amu zachce, ale nechcem ho ani nechat plakat az do zblaznenia...