Skoro rok a len dva zuby. Čo so stravou?

usiko
24. sep 2011

Ahojte,

rada by somsi vypocula vase nazory na danu vec: vsade sa pise ze dieta okolo roka uz nema jest mixovanu stravu, a ma jest popucenu alebo ani to nie. No ale nasa mala ma iba dva zubky-dolne jednotky. Davam jej rozok, tycinky slivku , hrozno, nektarinku, to pekne byhloda duzinu, ale hlavne jedlo musim mixovat.Uz bolo obdobie, ze som odlozila mixer, ze hura, koncime s mixovanim, ideme pucit, ale ked ona to nezje /inak je dobry papkac/...proste ked ma kusocky jedla v strave tak ju napina a dalej uz neje...skusala som to na jej naoblubenejsich jedlach a nejedla ich, lebo to nemala cim pokusat.

takze otazka znie: je to tak ze dieta v jej veku uz proste musi jest nemixovane ale kuskate jedlo /a nezalezi na pocte zubov/,alebo ked este nema zubky tak pockat kym dorastu horne jednotky a potom davat kuskate jedlo? mne sa zda logicke to druhe.....

stardust
24. sep 2011

Kasli na to, co kto vypisuje v knihach a riad sa podla potrieb svojho dietata.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fopardi
24. sep 2011

ked nema zuby tak by som mixoval nadalej , moj sice zuby mal ale akonahle sa mu do ust dostal nejaky kusok okamžite ho vybral z ust a hral sa s nim takže ani neviem kedy som prestala mixovať presne ako píše stardus treba sa riadiť dieťaťom 😉
nieje doležite v akom stave ti zje potravu ale že sa naje

fopardi
24. sep 2011

@piacere ja myslím že to nieje nič zvlašte susedin chlapec ma skoro rok a pol a nema o nič viac zubov presne neviem ale asi 6 alebo ako
a nemyslím žeby to bolo o vitamine ,lebo tie zuby su tam len su ešte vdasne
možno sa jej zubky pustia naraz a do 4mesiacov budu všetky vonku

stolwerkas
24. sep 2011

@usiko no my mame uz skoro 9 mesiacov a po zubkoch ani naznak, sesternicina mala nemala zuby do 11 mesiacov, kamaratkin maly do 13 mes, takze sa vobec netrap, kazde dietku je ine, prirodu proste neoklames. Co sa stravy tyka suhlasim, ze to netreba silit - podstatne je, aby sa drobec napapal. Nakoniec kazde dieta zacne inokedy chodit, lozit, odpoji sa od prsnika - preco by zubky a papanie mali byt ine? kaslat na knizky, akurat, co sa clovek stresuje 😀 iste, mozu pomoct, ale vsetko treba s mierou 😉

pimpulienka
24. sep 2011

My sme mali v roku len jeden, ale ja som potom len pučila. Mixovala som len pri začiatkoch prikrmovania.

usiko
autor
24. sep 2011

@piacere este neriesi, ale ja davam po 3 kvapky vigantlu denne....

usiko
autor
24. sep 2011

dakujem baby, za nazory, pomohli velmi, leb svokra ma nahlodava ze nech uz nemixujem, teda, ze uz davno nemam mixovat...ale ked by sa potm moje chudatko nenajedlo.....takze budem mixovat dalej a pockame za dalsie zubky...este rtaz velmi pekne dakujem....

este ma napada ze kamoska ma dieta,o 3 mesiace starsie a nechce jej jest.....ale ona jej nikdy nemixovala,vzdy len pucila...a uz davnejsie som jej chcela povedat, ze je to mozno v tom, ze dieta ma averziu voci jedlu lebo na zaciatku muselo papat len popucene a pritom na zaciatku maju deticky problem aj s hladko vymixovanou stravou....ale som to nechala tak.....ved kazdy je na svoje metody citlivy, tak nebudem do toho vrtat...uz je aj tak neskoro....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
exupery
24. sep 2011

Moja ma vyse rok a pol a tiez ,ked chcem ,aby spapala maso,musim jej ho mixnut,inak ho vypluje alebo ju z neo nadrapuje...inak ostatne pozuje...co si pomozem?

sisaha
24. sep 2011

ale prosim ta, neriad sa ziadnymi knihami. Moja dcera ma uz davno dva roky a este jej mixujem, kedze chcem aby sa najedla poriadneho obeda. Lebo inak sa s tymi kuskami iba hra a zje zo dva-tri a je po obede.. Hlavne ze tie deti jedia...ked ma niekto 60 a vsetky zuby vonku, tiez je mixovane a nikto to neriesi...

alex1983
24. sep 2011

Ahoj,moja mala ma tiez iba dva dolne zubky a nic jej nemixujem, vsetko papa normalne ako keby mala uz vsetky zubky 😀 A ani na zaciatku prikrmovania som nic nemixovala, ja som jej to len pucila vidlickou.