Skoro 3-ročná dcéra si nechce čistiť zuby

26. jan 2024

Čo s tým? Dcéra bude mať 3 roky a odmieta si čistiť zuby. Zúbky jej išli pomerne neskoro, ale už má všetky. Od mala som na ňu nejak extra netlacila, nikdy som jej nečistila zuby nasilu, vždy sme sa nejak dohodli a umyli sme ich spoločne. Zlom nastal okolo 2,5 roka kedy jej išli očné zuby a stoličky. Nechcela si ich dať umývať lebo to bolelo. Potom mala obdobie že som jej ich mohla umyť, alebo si ich umyla sama.
Teraz si ich “umýva” sama ale takým štýlom že kefku len hryzie, cmúľa a neumýva si ich poriadne. Ja už neviem ako na ňu, máme aj knižky o umývaní zubov, púšťame pesničky, Spievankovo, vysvetľujem ako pokazené rádio ale nechce. Už som z nej na nervy. Ako ju prinútiť aby si umývala zuby poriadne?
Ja sama som pedant na zuby, kaz som nemala nikdy ale z touto malou je to hrozné. Tvrdohlavý baran

cookie29
26. jan 2024

umyvaj si s nou, chod prikladom?

autor
26. jan 2024

@cookie29 umývame spoločne, ona kefku len cmúľa a žmolí ako som uz písala vyššie

lenicka999
26. jan 2024

Pustit u toho rozpravku na mobile? A dočistíš ty? Možno jej to zamestná mozog a nebude sa sústreďovať na to ako čistíš.

januska12323
26. jan 2024

Daj jej na výber buď si umyje sama a poriadne alebo bude umývať mama nasilu.

sense
26. jan 2024

Ona nech si umyje a ty do istí, toto bola u nás jedna z veci kde nebol výber. Jednoducho bud otvorila ústa dobrovoľne alebo násilu
Mali sme pretacacie hodinky a obrázok ako sa čisti správne a šli podľa toho

zuz987123
26. jan 2024

Skús jej ukázať nejaké pokazené zuby. A pusti jej pesničku Zubožrút. Ak nepomôže, tak proste nasilu.

kandelabra
26. jan 2024

Ak to inak nejde tak nasilu. O zuboch sa nediskutuje, to je skratka treba urobit a hotovo. Parkrat bude robit cirkus, potom zisti, ze to nepomoze lebo cistit sa bude aj tak, tak s cirkusom prestane.

milanemila
26. jan 2024

No a ked chodite k zubarke na prehliadky, tak od nej si nenecha vysvetlit ake je to dolezite? Moja si vzdy berie kefku ukazat doktorke, ze aku ma novu a ako si umyva 🙈 takze ju uz nepoucuje co a ako, lebo nie je prpblem, ale bezne to zubarky/sestricky robia.

domka222
26. jan 2024

Ja ešte 4 ročnému dočisťujem. Od mala sú naučení, že zuby sa čistia, či chcú, alebo nechcú

cookie29
26. jan 2024

@autorka, neviem ci sme sa pochopili. Umyvas si aj Ty svoje zuby ked si umyva ona? To som myslela. Nie ze si pri nej a pomahas jej.

Inac mne pri starsom pomohli apky, niektore znacky zubnych kefiek maju. Moj fical na Pikachu

4stanka4
26. jan 2024

Moja mala tiež obdobie ze nechcela ale tak ci sa jej to páčilo alebo nie umyvali sme aj nasilu. Potom sa mi podarilo kúpiť taky zošit kde su dní v týždni a za každé umytie si mohla za odmenu nalepiť zubnú kefku. Teraz ma skoro 3 a pol, umýva si sama ale ja jej doumyvam ale to už aj sama príde ze treba docistit

jesenzima
26. jan 2024

No ked nezaberá tá pekná motivácia, skús jej ukázať pár hnilych zubov na nete,na moju dcéru tak zabrali obrázky ohryzených nechtov 😉 je to síce taký brutalnejsi spôsob, ale tak keď to inak nejde 🤷

nikpa
26. jan 2024

Toto su veci o ktorých sa s deťmi nevyjednava. Navrhnem kompromis a keď nebude súhlasiť tak nasilu umyjem ja. Keď bude mať vysokú teplotu a nebude chcieť liek na zníženie tak co spravíš, budeš sa jej prosiť alebo ju necháš tak bez liekov? Ja som synovi takto umývala nasilu asi rok. Každý večer krik, plač ale spat išiel s čistými zubami. Nemienim s nim potom chodiť po zubároch a tam by ešte len bol problem...

mabenn
26. jan 2024

mame deti nechapu zmysel mnohych veci, ktore treba robit a nemozeme cakat na ich suhlas, zuby treba umyt, lebo sa budu kazit a bude horsie ich napravat, dalsia vec je, ze sa dieta potrebuje naucit discipline, takze ziadne ustupky, ak to nejde po dobrom, tak smola, pojde po zlom...3rocne dieta si nemoze diktovat, co bude a nebude robit, pretoze nema sajnu o svete a nasledkoch