Skazené zúbky u 2-ročnej

14. aug 2024

Zeny help 🙏2 ročnej dcérke,aj ked umývam zúbky a podotykam ze nasilu lebo si nechce dať umývať zúbky,tak som si dnes všimla,ze ich má hnedé..😭😭😭povlak ma na nich.....co s tým?😔 Mlieko uz nepije,nechce....horko ťažko zje nejaký jogurt,aj to len pár lyžičiek.....zeny viete mi poradiť ako takym malým detom doplniť vápnik?Ale hlavne co s tymi zúbkami 😭😭😭 Díky.

nikpa
14. aug 2024

No co s tými zubkami 🤷 treba ju zobrať k zubárovi, tam ti najlepšie povedia. Lebo 2 ročná ak má už kazy, žiadna sláva. Treba to riešiť čím skôr. A nemá to len taký neškodný povlak alebo nedávas jej železo? Co sa týka toho vápnika, bud umelou formou cez doplnky, pýtaj sa v lekárni. Alebo neľúbi ani keby si jej uvarila puding ci krupičnu kašu? Ja to robím deckam z makového mlieka, je tam veľa vápnika....

domiklik
14. aug 2024

Treba ju zobrať k zubárovi. Možno stačí gél, možno treba opraviť..

lasona
14. aug 2024

Mame podobný problém. Nezje mi žiadne mlieko, puding, tvaroh, kasu, jogurt ..proste nič...zuby umývame každý večer s revom, a aj tak sú predné zuby už chytené...doktorka mi poradila taky gel s obsahom calcia...ten natieram každý večer...pôjdem na dentálnej hygienu, malého vezmem a uvidím co povie...nas nechce vziať žiadny zubár a k tomu co patríme podľa obvodu ten je na protialkoholickom liečení a ordinuje ako sa mu zachce.. ľudia od neho odchádzajú, ako zubár stoji za veľké h...

januska12323
14. aug 2024

Zubár ti poradí.

mata2202
14. aug 2024

Máme tiež podobný problem, malý ma strašne pokazene zúbky tiež som sním bola u zubára a vravel len čistiť, umývam každý večer veľký boj nedava si poriadne umývať plače neotvori poriadnw ústa už som ma na nervy skúšam vsetko možné aby si som cistila poriadne ale žiaľ neviem do kedy to prejde 😔

bara_borka
14. aug 2024

Navsteva zubara. Nestracajte cas hladanim idealnej zubnej pasty, vyzivovych doplnkov a podobne. Je to vsetko o cisteni, jeho frekvencii a kvalite. Urobit kefkou such such raz za den nestaci. Navstivte dentalnu hygienu, pozrite si videa na yt, najdite prispevky zubnych lekarov, ktori ukazuju, ako cistit zuby detom. Pri cisteni si najdite spravnu polohu (dieta lezi, my sedime za jeho hlavou a nohami drzime jeho ruky), druhy rodic moze pustit rozpravky na tablete (minuta denne neuskodi) a cistite. Single kefkou bez pasty a bez vody.

autor
14. aug 2024

@mata2202 akoby som o nas čítala....presne 😔😔

autor
14. aug 2024

@lasona ako sa vola prisim ta ten gél?No ako poznam moju,tak bude z neho vracať 🤦ale tak skúsim no...

tilonka
14. aug 2024

To hnede moze byt kaz alebo len pigment. Pigment na zuboch vie zubarka vycistit. Maly kaz sa oplati opravit, no vacsie kazy sa nechavaju kym zub neboli, pretoze ked zablombuju velku dieru, urobi sa pod mliecnym zubom biely vacok hnisu , ktory boli a tak ci tak sa zub potom otvara a nechava, lebo lepsi je mliecnt zub s dierou ako vytrhnuty - drzi miesto trvalemu zubu. Ak by ale biely vacok pretrvaval, je na zvazeni ho vytrhnut. Niektore deti maju krasne zuby, ine maju polku chrupu pokazenych, no postupne sa im vymenia za pekne trvale. Pokazene mliecne zuby vedia boliet, idu do penazenky, casu a dietatu ide do vyvrtanych dierok jedlo, no nie je to koniec sveta. Moze pomoct zdravsia strava, obmedzenie sladkeho, ak tak dat sladke po jedle a nie ze si dieta pochutnava sladke v mensich porciach priebezne pocas dna, zuby su potom neustale vystavene sladkemu.

athena27
14. aug 2024

čim skôr ku zubárovi, obmedziť sladkosti a ohľadom vápnika poradí aj pediater možno niečo odporučí alebo predpíše. držím palce 🙂

mata2202
14. aug 2024

Viete ja ho často kojim aj v noci , sladké neje ani nechce neviem z čoho to má 🤔 malo mi aj je nechce nič len polievky niekedy si dá na raňajky jogurt davam mu aj krupicu ale zje len málo, a to čistenie zúbkov to je hrôza 😔 ten rev

lasona
14. aug 2024

Tento gel, objednala som cez notino

autor
14. aug 2024

@athena27 sladkosti nepapa,ona skôr ovocie: banán, jabĺčko, hrušky,jahody,teraz v lete melón....ale pôjdeme k zubarke,uz máme koncom mesiaca termín.🙄

autor
14. aug 2024

@lasona ďakujem veľmi pekne.Uz mame ternin u zubarky,vezne nas koncom mesiaca.Tenti gel jej však určité kupim.

lucy_ms
14. aug 2024

Určite choďte k zubárke a daj opraviť zúbky, nenechaj sa odbiť. Ja som dlho počúvala, ako vraj mliečne zuby nebolia. By som vedela rozprávať, ako “nebolia”.
Na ig si pozri napr. profil zápisník zubárky, pani doktorka je momentálne na materskej, ale opravovala zúbky aj malým deťom, aj deťom v narkóze. My sme boli u nej na konzultácii, ale zúbky dcére opravoval už pán doktor.
@mata2202 U nás bolo problémom nočné dojčenie. Ak sa dá, po každom dojčení treba ústa vypláchnuť vodou. Toto nám bolo poradené, kým som v noci neodstavila od dojčenia.