Riešili ste zubný strojček?

18. júl 2023

Ahojte zienky. Riesili ste zubny strojcek u deti? Aky typ Vam odporucili fixny alebo vyberatelny - dlahy? Kolko Vas stala cela liecba? Dnes sme boli.na konzultacii a kvoli sankvemu klbu - predkusu a nezalozenym trom zubom nam zubarka odporucila ten dlahovy co by nebol problem. Problemom je vsak cena 3500.za celu liecbu. Zaloha 1500 a pri odovzdani zvysok. Je to neskutocna palka len zuby mame len jedny. Ja som ako dieta nemala strojcek a mam problemy. 🤔 cena je taka z toho dovodu, ze sa uz riesi dospely plne vyvinuty chrup aj ked ide o dieta.

andrejka1974
18. júl 2023

To je dosť ja som platila za celú liečbu do 1500 eur

kaktusik007
18. júl 2023

preco odporucila ten dlahovy?
pozri, vzdy mozes ist inde, ale je fakt ze neviditelny strojcek okolo tych 4 tisic proste stoji. Co sa fixneho tyka - ten v sucte o moc lacnejsi nie je.

u strojcekov je dolezite aby ich robil odbornik, a pouzil kvalitne materialy... Lebo ak nie - tak potom su ludia ktori na fix nadavaju ze ho nosili 3-4 roky, prestali a vratili sa... alebo ze mali fix cez 5 rokov.... to je uz potom pruuuser a fakt zly zubar.

patka06
18. júl 2023

Platili sme pred 2,5 rokom 3000 za Invisalign, bola tó najlepšia investícia. Cenový rozdiel medzi ním a fixný bol minimálny + ostatné výhody

peter0123
18. júl 2023

Máme fixný, predbežná kalkulácia 1700, máme zatiaľ vložený iba vrchný platila som 370e a pred tým zálohu 100e

martinka13
18. júl 2023

Riešili sme imvisalign. Cena cez 4000.

autor
18. júl 2023

@kaktusik007 lebo fixny by robil problem s celustnym klbom a ten dlhovy by ho poriesil a doslo by k ulave. A urcite nemoze trhat stvroky ked 5 tky nema zalozene. A este si nepamatam dlahovy poriesi jeden problem, ktory fixny neporiesi.

danusskaaa
18. júl 2023

Chodím s dcérou do MT na strojček. Ide mať fixný, odhadovaná suma za liečbu 4000.

autor
18. júl 2023

@danusskaaa a kcoli fixu je nutne aj trhat zuby? Nam vravela dve 4ky.

danusskaaa
18. júl 2023

Áno trhali jej niektoré, na niektore sme čakali- pokiaľ vypadnú. Minulý týždeň absolvovala dcéra odtlačky a o mesiac jej strojček nalepia. Na horné aj dolné zuby.

rude_baby
18. júl 2023

Dcéra má vyberateľný/nočný, ten dlahovy na vrchnej celusti. Som rada, ze sa to podchytilo teraz, keď ma 8, lebo mi bolo zle, keď som videla ako by jej vrchnú čeľusť rozťahovali v dospelosti...

kirakira
18. júl 2023

mojej trhali obe horne štvorky spodok mala zošrobovany 2roky vrchne 1.5 roka v juny jej dali aj vrchny aj spodny dole a ma už len na noc cc vrch vyšiel okolo1600eur spodok 1500 a v juny som platila450eur to jej dali strojček dole+dentalna hygiena+nočny strojček zalohu som neplatila počiatočne naklady su vyšie otlačky, strojček apotom len dotahovanie okolo80eur a chodime do Martina ku Koniarovej

danusskaaa
18. júl 2023

@kirakira aj my sme u nej 😉

autor
18. júl 2023

@rude_baby no moja mala vyberatelny nocny, nieco poriesil ale nie vsetko. Ten stal 70 plus 5 ecok kontroly. Teraz uz.ma dospely aj sanku ale nastastie netreba roztahovat ma dost miesta na posun. Ale pri fixnom by aj tak trhali. Takze volba je jasna ten dlahovy neviditelny.

deti95060810
18. júl 2023

dcére vytrhli dva zuby a dali strojček...700e. z Mt chodíme do BB....strojček má mesiac. dotahovanie raz za mesiac - cena 15e.....

rude_baby
19. júl 2023

My to tiež ešte budeme riešiť fixným a už teraz sa bojím ceny 🥺ale ja som strojček v detstve odmietla 🤦‍♀️a teraz si búcham hlavu... (lebo toľko peňazí viem investovat do domu, záhrady, dovolenky...)

autor
19. júl 2023

@rude_baby tiez by som riesila fixnym ale ked pre nu nie je vhodny tak si necham poradit ako potom lutovat.

patka06
19. júl 2023

@rude_baby fixný by som už nedávala, keď sú iné možnosti

autor
19. júl 2023

@patka06 jasne ziadny fixny

autor
27. júl 2023

Pozri diskusiu neviem pridat link.
Riešili ste zubný strojček?
18. júl 2023