Reimplantácia vyrazeného zuba

mummy01
25. júl 2013

Baby,mate niektora s tym skusenost? Velmi surne potrebujem info ci sa to da aj detom a vsetko okolo toho...ujo google mi nic moc nevugooglil...

janinah
26. júl 2013

tuším som kdesi čítala,že dá sa vyrazený zúbok založiť,ak okamžite idete k zubarovi a zúbok zabalíte do mlieka...ale zavolaj si na najbližšiu stomatochirurgiu a dozvieš sa ako to je

sissy27
26. júl 2013

@janinah nie do mlieka ale do čistej studenej vody... ale vzhľadom k času príspevku je už neskoro, to treba hneď 😒
@mummy01 hm asi treba priamo za nejakým zubárom, moja dcéra si síce len zlomila zub, ale povedal, že ani nemá zmysel robiť jej špeciálnu drahú náhradu, lebo predsa len je to dieťa, ešte sa môže všeličo stať a bude sa ešte vyvíjať aj chrup, takže jej to spravil len z toho, čo sa robia biele plomby a že tak po 16.roku, prípadne keď poriešime strojček, tak potom jej to spraví nanovo...

mummy01
autor
26. júl 2013

@sissy27 no,zial uraz sa mu stal vecer,kym sme dorazili na pohotovost bolo 22:00,kym ho vysetrili a povedali nam o reimplantacii bola polnoc a na stomatochirurgii uz nik nebol ☹ volala som.tam hned rano ale uz je neskoro...skoda ze som o tom nevedela hned,sla by som rovno zubara zhanat...

sissy27
26. júl 2013

@mummy01 ☹ v takýchto prípadoch je lepšie nájsť číslo na súkromného zubára, ktorý nemá problém aj vstať z postele a čakať ťa v ambulancii (to bol náš prípad) a radšej niečo priplatiť... no škoda, teraz už naozaj len vybrať dobrého odborníka, ktorý zachráni a napraví, čo sa dá, držím palce...

mummy01
autor
26. júl 2013

@sissy27 u nas je to velmi komplikovane...syn ma gen.ochorenie a iba 6zubkov,viac ich mat nebude a preto kazdy zub ma pre nas cenu zlata kedze sa mu v buducnosti budu riesit zubne nahrady...zial tento vyrazeny nam bude velmi chybat...vdaka ti za podporu

ada510
26. júl 2013

@mummy01 ahoj som zubná sestra no na slovensku to deťom hocikto nespravi je to dosť drahé ale AK môžem odporučiť určite tí pomôže MUDr.Schill v Ba v Karloveskom ramene má veľké centrum je dráhy ale má najlepšie vybavenie na slovensku a máš to za chvíľu...