Prvé zúbky

little_star01
26. jan 2024

Ahojte,
Kedy vašim detickam začali prerezávat zubky? Moj syn ma dnes 3 mesiace a uz si strka ruky do úst a vsetko naokolo, nie je to prilis skoro?
Cumlík mi odmieta
Prosim poraďte ako mu mam uľaviť od tej potreby davat vsetko do papulky 🙏🏼😂 alebo nejake tipy na hryzadlá pre take male babatka.. mam jedno klasické hryzatko plastové na takej pande od Cannon babies ale to moc nechce

pribinak
26. jan 2024

3 mesačne bábätko môže mat kľudne zúbky

doris11
26. jan 2024

@little_star01 nášmu šli zuby síce neskorsie, ale kľudne môžu ísť 3m zúbky .. dávali sme hryzatka napríklad na chvilku do mrazničky, ale najobľúbenejšie bolo toto, to zuzlal stále

t1nusa
26. jan 2024

@little_star01 podľa mna je úplne normálne a prirodzene, že bábätko všetko strká do úst, tomu sa moc nevyhneš 😃 čo sa týka hryzatka - u nás fičala už spomínaná žirafka Sophie a opica Matchstick Monkey

mane01
26. jan 2024

@little_star01 moji mali na 4 mesiace prvy zubok… nam sa osvedcili take tie hryzatka, co sa davaju do chladnicky

little_star01
autor
27. jan 2024

@t1nusa a bude to stať za to? keď on si ešte nevie sam držať hracky

3petka
27. jan 2024

@little_star01 nášmu šli zuby v 5 mesiaci. Neobmedzovala som ho v obzuvani veci. Možno aj preto nemá problém keď sa už prerátavajú. Zvláda to len s občasným výkrikom v noci a miernou nervozitou pred spaním.
Viem podľa staršieho ten moc nehryzkal a to bolo trápenie plus horucky pri každom jednom zube.

milanemila
27. jan 2024

@little_star01 deti maju tzv oralnu fazu, kedy si do ust strkaju najprv ruky a potom rozne predmety. Naozaj to menuai znamenat, ze mu teraz kazdu chcilku vylezie zub.

rurutiax
27. jan 2024

To, že si strká rúčky do úst, ešte neznamená, že zuby idú. Moja si ich žužle od 2 mesiaca, teraz má 5,5 mesiaca a zub nikde a nič nenasvedčuje tomu, že by nejaký mal čoskoro vyjsť. Zuby v 3 mesiacoch je veľmi ojedinelý prípad, väčšinou je prvý zúbok až v polroku. Ja som prvý zub mala až v 1 roku. Nám sa osvedčil matchstick monkey, kúpiš ho v DMke. 🙂

t1nusa
27. jan 2024

@little_star01 ani naša nevedela v 3 mesiacoch, zatiaľ som jej ju pridržiavala, využije to aj neskôr, zuby nevyjdu všetky naraz 😊 naša má 8,5 mesiaca a opicu hryzká stale
inak sa prikláňam aj k ostatným komentárom - nemusi to byť tým, že idú zuby, moja tiež žula všetko možné a mala kopu slín a prvý zub jej vyšiel v 6 mesiacoch

aiana24
27. jan 2024

@doris11 aj u nas toto bolo top

little_star01
autor
7. feb 2024

@t1nusa no on večer po tom poslednom dlhšom dojčení (uspavam dojčením), si začne dávať ruky do úst, čo nezvykol robiť. Tak tým som usúdila že mu idu zubky. Aj cez deň si chce cmúľať ruky, cumel mi odmieta, keď mu dam hryzatko tak aj celkom spolupracuje, no mám pocit že je ešte malinký že ešte nevie ako na to s tymi hryzadlami 😀 davam mu to aj do rúčky aj do úst nech si kuská no ešte to nie je bohviečo keď vyzerá že ani sam nevie čo chce 😁 alebo mu ja ešte proste nerozumiem, ale pochybujem no..

t1nusa
8. feb 2024

@little_star01 tak naša napr v 3-4 mesiaci začala viac slintať a stále mala ruky v ustach a obžúvala, ale snažila som sa jej ukázať ako si vie v rúčke držať hryzatko, lebo v tom čase si ešte nevedela držať úplne sama, je to podľa mňa normálne lebo je bábätko ešte malé, aj to pchanie rúk do úst je normálny krok vo vývoji… skús mu pozrieť do pusinky či ma ďasná navreté, lebo nemusi to byť zubami