Prvé zúbky

gregorovaviki
17. jan 2023

Mám 2 mesačnú dcérku, cmúľa si pršteky a pästičku, slintá, dokáže strašne plakať celý deň a nič ju neukľudnilo, redšia stolica. Na hornom ďasne má na boku aj na jednej aj druhej strane dve akoby hrbole , ktoré vyrastajú s ďasien. Naša doktorka tvrdí, že sa rozširujú ďasná a možno bude zúbok možno nie. Viete mi poradiť? Pretože nám naša doktorka neporadila a nechala ju trpieť kúpili sme gél a hryzadka a už je kludnejšia a bolesť ustupuje. Váš názor? Mali ste to tiež tak?

anjelicek26
17. jan 2023

Nechala ju trpiet 😅 Prosim ta. Rast zubov je prirodzeny proces trvajuci 1,5 roka a potom od 5,5 roka dalsie kolo... To, ze ma v rukach prsty a pästicku je preto, ze objavuje a vnima hmat, ruky... redsiu stolicu ma zo slintania. Ale zubky mozu trvat este 2-3-4 mesiace, kym sa nieco objavi... tie bodky na dasnach po stranach su take zubne cysticky, to praskne a je po probleme... prve pojdu dolne jednotky na 99,99%

petamich
17. jan 2023

nemyslim si, ze to je zub zub, skor sa naozaj to dasno a kost pripravuje na to, ze tam tie zubky budu a ano moze ju to uz teraz iritovat ale prvy zub pokojne moze vyliezt az o niekolko mesiacov

a plus suhlasim s tym co pise @anjelicek26 🙂 ono tie zuby este chvilu potrapia aj drobca aj vas (niekoho viac, ineho menej), na kazde dieta zabera iny gel, chlad...obcas aj vhodne analgetikum, ked sa bude vyslovene trapit, zial toto je jedna z veci "len prezit" a zistit co vam funguje

veronika_sk000
17. jan 2023

@gregorovaviki tie dva hrbole mozu byt očné zuby, tie su bezne vidiet ako prve, ja som cumela synovi do pusy v troch mesiacoch, ze mu uz idu zuby..prd..v 7. mesiaci mu vyliezla prva dolna jednotka 😂