Pripravujú sa ďasná na zúbky?

roselyn
28. nov 2013

Nasa mala dcerka v kuse slinta, olizuje vsetko naokolo a dava si vsetko do ust, najma prsteky az z toho piska 🙂 Moze to byt, ze sa deje nieco v jej dasnach, lebo len do nich stale sprta? Dakujem za odpovede.

eunomia
28. nov 2013

Ano 🙂 Aj moja to robi a posledne dni dost zurivo a to je inak dost pokojne babo 🙂. Ale "zuzlanie" je znakom aj unavy. Kolko ma mesiacov?

roselyn
autor
29. nov 2013

4 mesiaciky prave. A prstami stale rype do dasien. Podbradniky oslintane menim ako na beziacom pase 🙂

mimake
29. nov 2013

@roselyn pozri jej dasienka ci su take nadute.pokial ich ma v poriadku tak to este potrva. Moja tak zacala slintat v 3m. potom to preslo a zuby vysli az koncom 8m. Az neskor som zistila ze to ju palila zaha. (resp. mala ten skryty reflux ci ako sa to vola)

sense
29. nov 2013

moja toto robi tiez od 4 mesiacov teraz ma 7 a tyzden a zuby nikde hoci dasna nadute ma uz dlhsie...

roselyn
autor
29. nov 2013

Ako si zistila ze mala skryty reflux? Nasa sem tam vypluje taku vodu a potom sa jej cka a cka.@mimake

mimake
29. nov 2013

@roselyn zo zaciatku mi zvrackala a potom uz len sliny a sliny a bola nespokojna,prestala som ju davat odgrgovat a ked sa napapkala tak som ju nechavala lezat a tak aj prestala slintat,v podsate az potom som si citala ze to mohol byt priznak toho refluxu. Nam na to aj doktorka dala gastrotus. A cikutalo sa jej stale,ale to vacsine deticiek,to je normalne. Mojej sa casto cikutalo aj v brusku.Skus nedavat odgrgovat a po papani s nou velmi nehyb,ked sa ti zlepsi to slintanie tak je to to,ak sa nezlepsi tak to budu zubky

roselyn
autor
29. nov 2013

@mimake oki dakujem. musim si to odsledovat. 🙂