Prerezávanie zubov, keď žiaden zub ešte nevypadol

lasoli
6. jan 2023

Dnes som si vsimla,ze doke jednotky ako ma sa prerezal zub jeden a druhy sa reze,ale mliecne zuby sa jej este vobec nekyvu a ma ich vserky.6.12 sme boli plombovat kaz a ani zubarka si nic nevsimla,muselo to narast niekedy teraz🥲🥲Dcera bude mat 6,ma vserky mliecne a ziaden sa nekyve.Viem moja kamaratka v detetve jej tak nejako zub rastol vedl srolicky mliecnej na dasne,nvm co s tym robili a ci to bol zub.
Otazka ako sa to riesi??tie zuby idu dost dole,su to uz trvale alebo nejake falosne zuby??pretoze to vyzera hrozne.

lasoli
autor
6. jan 2023
lasoli
autor
6. jan 2023

poslal som fotku ,myslite ze ude mat krive zuby?Viem ze sa pojde trhat ale co ,tie spodne zuby ?Mate akusenost?Dakujem

anjelicek26
6. jan 2023

@lasoli aj nasa to tak mala, vypadli, tie zo zadu sa posunuli dopredu, vyzera to uplne normalne a nebolo treba nic robit... ci bude/nebude potrebovat strojcek zavisi od vela faktorov, nasa mlada ma 7,5, takze tazko povedat este... ale vyzeraju rovno zatial... ale to nehovori nic o velkosti sanky do buducna a o tom, ako sa zuby stlacia...kazdopadne tie dolne sa sami dali na miesto, nestresovala by som dieta trhanim...

lasoli
autor
6. jan 2023

@anjelicek26 dakujem,takze mozno netreba ani trhat,si ma potesila.Dakujem

anjelicek26
6. jan 2023

@lasoli my sme s tym boli u zubarky a povedala, ze netreba a mala pravdu... posunulo sa to same, ako vypadli mliecne - o dva-tri mesiace sa tam krasne posunuli tie zozadu...

orlikova
6. jan 2023

Nemusíš riešiť, sestra je zubárka, rodičia sa na to pýtajú často, celkom bežná vec, ktorá sa upraví sama

ecko80
6. jan 2023

@lasoli Synovi presne takto vyšli trvale jednotky, mliecne tam este mal. Vykyval si ich a vypadli. Jedna trvala jednotka uz je na svojom mieste, druha sa na svoje miesto este posuva, ale uz je skoro tam

sojorez
6. jan 2023

@lasoli Mala to dcera i syn. Boli sme trhat. Ked som videla tie korene, tak to by same nikdy nevypadli tie mliecne. Obaja to zvladli v pohode - mame skvelu zubarku, ktora to s detmi vie. Dasno natrela nejakym znecitlivakom, ked zabral, pichla injekciu a vytiahla zub. Dcere trhala naraz dva, synovi po jednom.

asocial
6. jan 2023

@lasoli neboj sa. Mladší syn bol na tom podobne. Aj horné aj dolné mu rástli tak, že mal aj mliečny aj rastúci trvalý. A bez ujmy🙂