Prerezavanie zúbkov u 4-mesačnej

kikimon88
1. jún 2020

Baby poraďte prosím vás 🙏. Moja malá má 4 mesiace a pravdepodobne ju trápia zúbky. Je nespokojná, vyžaduje si nonstop pozornosť, mrnčí, slince a pchá si ruky do úst, nespí poriadne, nič ju dlho nebaví. Kaká viac krát za deň. Teplotu som zatiaľ nespozorovala. Viete mi poradiť niečo ja úľavu? Ďakujem 😊

pribinak
1. jún 2020

V lekárni je dostať kopec gélov na ďasna, v dm-ke dostať kúpiť hryzatka ktoré dáš na chvíľu do mraznička či chladničky

kikimon88
autor
1. jún 2020

@pribinak áno viem. No hračky ešte nejako nechytá, stále len ruky pchá do úst. A gelikov je lenže ktorý... Čítala som aj to, že geliky moc nepomáhajú...

mimi242
1. jún 2020

@kikimon88 u nas geliky nezabrali lebo syn si to nechcel dat natriet....skus homeopatika camillia nam to zabralo a nie je to gel je to v takej ampulke taka vodicka ze to das do ust len...predavaju to v lekarnach

pribinak
1. jún 2020

@kikimon88 tak zázrak čakať nemôžeš. To má tie prejavy len zmierniť. Do bábätiek zas silou mocou pchať nejakú chémiu nikto nechce. Sú dostať aj rôzne mini kefky na krst, že jej ty pomasirujes ďasna.
Za mna napr homeopatia nie

mmoni89
1. jún 2020

@kikimon88 u nas nikdy nič nepomohlo okrem náručia a ceciku 😁skúsiť môžeš rôzne gély ako baby písali, väčšinou je to O tom istom a vyhodené peniaze aspoň u mojich detí teda.Treba zatat zuby a preckat

kikimon88
autor
1. jún 2020

@mmoni89 ja viem, ja jej chcem len pomôcť a aspoň trochu uľaviť ak ju to boli.

renatka1985
1. jún 2020

Dentinox gel, ako jediny ma ucinnu latku lidokain, nam zaberal krasne.

renatka1985
1. jún 2020

@mmoni89 u nas boli zuby na programe 10 mesiacov vkuse, to uz sa tazko zatina a preckava.
Dentinox a polovicna davka nurofenu - ale len ak naozaj vidis, ze babatko trpi bolestou, nie ze len slinta, alebo si pcha rucky do ust...

mmoni89
1. jún 2020

@kikimon88 veď jasné, píšem preto že pokúšať musíš. , tiež som skúšala no vzdala som to

mmoni89
1. jún 2020

@renatka1985 no ja to veľmi dobre poznám a ako píšem u nás nič okrem ciciku. A zase ja osobne niesom za lieky pokiaľ nieje naozaj veľmi zle, vždy sme to nejak zvládli. Ale jasne že by som nenechala plakať vyslovene bolesťou

janulcek33
1. jún 2020

Nasej malej tiez iduzubky ma 4 a pol mesiaca. Pouzivam homeopatikum Camillia a dasienka potieram gelom Dentinox. Celkom to zabera.

renatka1985
1. jún 2020

@mmoni89 chapem. Moj sa sam odstavil ked mal 9 mesiacov, takze o tuto “zbran” som prisla. 🤷🏻‍♀️

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
punka24
1. jún 2020

My máme na zubky 3 "zbrane" podľa bolesti...
1. Kusatko s chladivym gelikom vo vnutri (stačí na kus dať do chladničku)
2. Dologel z lekárne na potieranie ďasien ak je horšie
3. Nurofen čapíky ak je bolesť fakt veľká alebo ak nabehne aj teplota.
Ak treba tak kombinujem... inak ten dologel malému chutí neskutočne a sama som ho používala keď som mala strojček... 🙂

kikimon88
autor
1. jún 2020

@ananas28 nič proti lenže malá si už že vraj (nie podľa mňa ) touto 3-4 mesačnou spánkovou regresiou prešla už keď mala 2 mesiace 😁žeby teraz zas? 🤔

kikimon88
autor
1. jún 2020

@punka24 kusatko nezaujíma.

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoni89
1. jún 2020

@ananas28 a prečo by to nemohli byť u 4 mesačnej zúbky?

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoni89
1. jún 2020

@ananas28 jasné len sa pýtam 😊môj mal v 4.mesiacoch už 2 😁

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoni89
1. jún 2020

@ananas28 jasné veď to patrí K vývoju dieťaťa. Náš teraz trápia stoličky to už je iné kafe 😃

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
2. jún 2020

Doktorka mi povedala , že občas môžem dať od bolesti aj nurofen