Prerezávanie zúbkov a ekzém na lícach

zuzulik27
13. feb 2015

baby ahojte. syncekovi 1rok idu zubky. 7 uz ma ale idu dalsie - ocne. je mozne ze ma kvoli tomu suche cervene fliaciky na licach? lebo doteraz nemal tak nevime s cim to ma suvis, som myslela ze so stravou ale asi nie, lebo nic nove som nezaviedla. a okrem mlieka nechce nic ine kvoli tym zubom jest. pije sunar ale uz odmalicka a nemal nikdy problem.a obycajne mlieko mu davam, skusila som vysadit no nepomohlo. prosim poradte. vdaka

cerez
13. feb 2015

Ťažko povedať či to súvisí, ale môj syn mal červené suché líčka a má ich dodnes a kožiar nám to uzavrel ako atopický ekzém. Dostalo sa nám to už aj do vlasatej časti. Skús použiť biodermu Aftoderm intensiv. Možno ti tu dievčatá poradia ešte aj niečo iné.

bambola82
13. feb 2015

@zuzulik27 ahoj...tak ja mam podobny problem...mam 8 mesacnu dcerku a tiez ma suche licka, pred 3tt jej vysiel prvy zub a vcera sa jej prerezal druhy,tak neviem, ci to s suvisi s flakmi...lebo ona to ma na miestach, pod cumlikom, tak ja som myslela, ze to ma z cumla...kamoska mi poradila natierat to s modrou indulonou, vraj je najlepsia na taketo ekzemy...

gr
13. feb 2015

Syn mal take male suche a cervene fliaciky okolo ust a tiez mu vtedy isli zuby. Ako mu to prislo, tak to aj odislo. Ale bolo to iba okolo ust, inde to nemal.

zuzana2012
13. feb 2015

nasej malej sa robi ekzem vzdy, ked sa hlasi nejaky nový zubok.Boli sme u koznej a ta to uzavrela ako zubky, predpisala nam zodac a mame davat,pokial jej pojdu a nezavadzat vtedy nove prikrmy.Kým nebude mat vsetky zubky vonku,tak to ani nejak neriesi, iba nam dava masticky na premastenie suchej kozicky / excipial, lipobase.../ a zodac

zuzulik27
autor
14. feb 2015

dakujem baby. dufam ze to bude len zo zubkov, aj ked pri prvych 7mich to nemal, az teraz ked idu dalsie. ale kedze v strave nic nove nema tak hadam to po vyjdeni zubkov zmizne. ja mu to mastim a-dermou exomega, pouzivam to ja, je to hypoalergenne a je to urcene presne na take problemy. a myslim ze to ma miernejsie.

evkars
11. dec 2016

@zuzulik27 ahoj chcem sa opytat ci mu to preslo lebo aj nas ma take licka a uz aj na brade :-/ ale nesvrbi ho to, rano to nema vecer zase ano

zuzulik27
autor
14. dec 2016

@evkars ano, ked vysli zubky tak to preslo 🙂

autumn11
19. dec 2016

malému idú teraz naraz štyri očáky a tiež sa mu vyhodili drobné vyrážky na líčkach a okolo úst. Snáď mu to prejde, keď zuby vylezú. AK nie, tak sa objednám ku kožnej.

evkars
19. dec 2016

Nas to mal velmi cervene a suche ale cervene len vecer ale zacala som mu davat kozie mlieko namiesto kravskeho a lica natieram bepanthenom sensitiv a uz je to uplne krajsie, cervene to zvykne byt ale uz nema take suche a tvrde licka

neviemodpoved
28. máj 2020

Ahojte. No aki t dopadlo? 4mesacnej dcerke zacaly rast zuby.. Naraz viacej este jej ani jeden nevysiel ale odkedy som zaregistrovala ze asi idu zuby sa jej spravil na licavh a podjrkom ekzem... A zda sa mi ze ked je kludna spinka tak akoby zmizol a következő d si fest pcha oalceky a jej idu je silny.. Boli sme na ockovanie a aj ked ma doktorka vysmiala ze to nemoze mat suvys mne sa zda ze sa zhorsil.. Dala nam na to krem ale uz ma fkak aj na nozke aj na pundulke a ma ju dost cervenu ale teraz sme aj presly na nocne pampersky alebo som jedla paradajkovu omacku alebo ma takeho divneho plisaka... Som vysadila vsetko co ma napadlo od jedal az po plienky (zajtra idem po latkove) tak dufam ze to prejde... Ja len ze ked to ma od zubkov tak sa mozem na hlavu postavit a asi to neprejde... O 3 tyzdne mame kontrolu ak jej to neprejde tak mam dilemu ze by som ju nedala ockovat no neviem panikarim... Aj na prach davam pozor s
Tale zmyvam pratam ale uz mi dochadzaju napady