Predkus u 3-ročného dievčatka

luciakstv
22. sep 2023

Ahojte mamičky prosím vás dcéra máva cumel bohužiaľ na spánok už dosť dlho iba na spánok pred pól rokom sme boli u zubarky a nič nám nepovedala dneská po pól roku mi povedala že mame veľký problém že naša dcéra ma veľký predkus na jeden prst že hneď odstrániť cumel aby sa to napravilo chcem sa vás opýtať napravilo sa to vašim deťom či budeme nosiť strojček som s toho nešťastná keďže mi to mohla povedať skôr

lubina
22. sep 2023

Neter mala predkus a dalo sa to do poriadku, mala strojcek na noc a asi dva roky ho pouzivala a napravilo sa to. Neviem posudit, ci je to z cumlika lebo nasa dcera mala cumel dost dlho a predkus nemala.

eternity24
22. sep 2023

@luciakstv moja dcérka mala tiež zúbky dopredu kým ešte mala cumlík. Zrušili sme ho tesne po 3 narodeninách. Predtým ho tiež mávala už možno 5 mesiacov alebo aj dlhšie iba na spánok. Zúbky sa pekne narovnali. Na vašom mieste by som jej cumlík zrušila.

mikitilik29
22. sep 2023

@luciakstv nám včera tiež povedali ze mala má trošku predkus. Tiež ma 3,5 roka a do 3 rokov mala cumel. Vraj sa to ešte nerieši lebo dieťa sa ešte vyvíja a až keď budu trvalé zuby sa to bude riešiť keď jej ten predkus ostane. Ale my zase nemáme až tak ze na jeden palec

mirro
22. sep 2023

@luciakstv moja dcéra nikdy nemala cumel a aj tak predkus 1,5cm. Strojcek to spravil, teraz je uz dospelá a teda Dr. odviedol vynikajúcu prácu. Liečba cca 3 roky

luciakstv
autor
22. sep 2023

@eternity24 no po dneskajsku čo mi povedala pani zubárka išli hneď do koša. Budeme to musieť zvládnuť dcérka bude mat 3 roky v októbri.