Prečo má 7-ročný chlapec žlté zuby?

11. apr 2024

7 ročný ma zlte zuby, hlavne tie predne veľké to už má dospelacke. Zuby si umývame 2x denne, po raňajkách a večer pred spaním, kefka curaprox podľa veku, pastu používame od bielej perly alebo elmex tiež podľa veku na obale. Čím to môže byť? K zubárke ideme koncom mája

janulik2008
11. apr 2024

Neter malá žlté zuby práve po paste biela perla.

tanyan
11. apr 2024

Skúsila si pevnejšou kefkou či je to iba povrchové alebo je to zafarbenie zvnútra?
Môže to byť stravou - ochutené nápoje alebo vývojová fáza. Niekedy to môže byť aj príznak nedostatku niektorého vitamínu či minerálu, najčastejšie sa rieši doplnenie vitamínu D.
* Som len laik so skúsenosťami a nazbieranými informáciami. 😉

muchacici
11. apr 2024

Kamoškinu chlapcovi tiež vyrástli žlté trvalé zuby, bola z toho nešťastná, lebo sa o zuby starajú, ale zubárka jej vravela, že to bude mať takto zafarbenú sklovinu 🙄

laura164
11. apr 2024

Zuby by sa mali umývať pred raňajkami. Žlté zuby môžu byť aj z niektorých liekov. Môžte skúsiť ísť na dentálnu hygienu ak ste ešte neboli

dadis
11. apr 2024

Preco umyvas 7r dietati zuby bieliacou pastou?

pribinak
11. apr 2024

Bieliaca pasta je pre deti nevhodná.

dadis
11. apr 2024

Trvale zuby maju iny odtien zubov ako mliecne. Neumyvaj mu v ziadnom pripade bieliaciu pastou. Ta je urcena pre dospelech, odstranujd nanosy z kavy, cajov, coly, cerveneho vina, fajcenia. Co z toho tvoje 7r dieta konzumuje? Skor mu dokafres sklovinu. Posli fotku, ake to ma..

klip0
11. apr 2024

@dadis
@pribinak
Dievčatá ako ste prišli nato, že umýva bieliacou pastou ?

klip0
11. apr 2024

@dadis a kde napísala, že používa bieliacu sadu ?

pribinak
11. apr 2024

@klip0 tato značka sa špecializuje na bielenie zubov

klip0
11. apr 2024

@dadis https://www.pilulka.sk/biela-perla-junior-6-12r...
Píše že používa značku biela perla podľa veku. Keď ma 7r tak predpokladám túto na 6-12r

dadis
11. apr 2024

@klip0 pise o paste, dala som prvy link co mi naslo na googli

klip0
11. apr 2024

@dadis tak netreba dať prvý link čo nájde na googli 🙂

klip0
11. apr 2024

@pribinak ale má aj detské pasty, veď píše že používa značku biela perla podľa veku. Vyššie som dala link na pastu 6-12r

dadis
11. apr 2024

@klip0 Aha, tak potom sa ospravedlnujem za omyl, tuto radu nepoznam. Pouzivala som ju po bieleni zubov..tu bieliacu

pribinak
11. apr 2024

@klip0 ja som pochopila že elmex používa podľa veku

slavomira236
11. apr 2024

Mojmu tiez narastli trvale zuby zlte mal krasne bielucle prve bez kazov. ..s tym nespravis nic. Chodi aj na dentalnu a su zlte. Je zdravy krv ok ma 10.

mamatroch
11. apr 2024

Mladsia dcera ich ma zlte a riesila som to so zubarkou. Mala ich take mliecne a ma aj trvale, hlavne horne jednotky... Na tych ma este aj biele flaky... Zial, ma taku sklovinu, pricina neznama... Stravu mala ako male dieta kvalitnu, dostatok vapnika a vsetkeho, tym to nie je. K zubarke chodi pravidelne cca. od 2 rokov. Od 5-tich chodi 1x rocne na zubnu hygienu, no ani po nej tie zubky nie su biele. V kazdom pripade ma 11 rokov a jediny kaz, to je pre mna dolezite. Dbaj na:
- kvalitnu stravu (dostatok vapnika + vitaminu D a vylucit alebo vyrazne obmedzit pitie sladenych napojov, zvlast bublinkovych. Ovocne stavy tiez nie su to naj pre zuby)
- pravidelnu zubnu hygienu (2x denne umyt zuby + vecer uz mozes dat aj ustnu vodu. Nas 5-rociak zacal s ustnou vodou nedavno)
- pravidelne prehliadky u zubara
- 1x rocne dentalna hygiena

Dolezite je udrzat zubky zdrave. Ak je to u vas tak ako u nas len esteticka zalezitost, vela s tym neurobis. Neznicim jej zuby bielenim pre paradu. Do buducnosti existuju vraj nejake fazety na to. No nic k nim neviem, dcera zatial neriesi a ja sa tesim, ze su zuby zdrave.

autor
11. apr 2024

@tanyan D berie kvôli imunite ,toho ma určite dostatok. A sladené nápoje práveže u nás sa vôbec nekupujú, aj sladkého sa zje veľmi málo.

autor
11. apr 2024

@laura164 neboli, boli sme minulý rok v máji na preventivku, vtedy zuby ešte nemal dorastene, inak všetko v poriadku žiadny kaz, ostatne zúbky krásne. Teraz ideme znovu v máji na preventívku tak samozrejme sa budem nato pýtať

autor
11. apr 2024

@dadis
@pribinak https://www.mojadm.sk/biela-perla-detska-zubna-...
Ženy to nieje bieliaca to je detská pasta, niesom idiot zasa naozaj. Dokonca mladšiemu ju tiež dávam 3-6 rokov alebo od dvoch je dokonca a ten ma zúbky v poriadku.

candii
11. apr 2024

Nuž podľa mňa je to normálne, zuby od prírody nie sú biele a ak porovnávas ešte s mliečnymi tak jasné že je tam farebný rozdiel

autor
11. apr 2024

@klip0 ano presne túto, vďaka
@pribinak všetky pasty aj kefky kupujeme podľa veku, väčšinou od znacky curaprox, elmex alebo biela perla

autor
11. apr 2024

@slavomira236 ďakujem
@mamatroch ďakujem, akú ústnu vodu pre deti používate? Ja sa bojím, aby mi to neprehltol aby sa mu niečo nestalo, je to taky špekulant 😀

thoughtfulweirdo
11. apr 2024

Mňa zubár pri dcére varoval, aby som sa nezľakla, keď začnú rásť prvé trvalé zuby, ony nie sú biele a vedľa mliečnych je to viditeľný rozdiel 🙂
Inak, ja mám trvalé zuby reálne žltšie a keď som to riešila so zubárom, vravel, že farba skloviny je rôzna a práve tie tmavšie bývajú odolnejšie, takže mám byť rada.

mamatroch
11. apr 2024

Tuto. Maju v DM napriklad. Pozor, je aj modra verzia, ale ta stipe. Tato ruzova nestipe vobec a je bez fluoru, takze no stres ak aj prehltne. Je taka hustejsia, cize sa dlhsie udrzi na zubkoch. Po nej uz nepije a ide rovno spat.

dadis
12. apr 2024

Btw s detmi by sa malo chodt na zubnu preventivku 2x do roka. Az do 18. roku.

ankare
12. apr 2024

Trvalé zuby sú žltšie než mliečne.

autor
13. apr 2024

@mamatroch objednaná, vďaka