Posledné stoličky ešte pred 20-tým mesiacom

monikaaa135
29. jan 2015

Milé mamičky, milý oteckovia. Úprimne povedané, už som zúfala. Mám 16m dcérku. Od 5m nespíme pre zúbky. Prvý sa jej prerezal v 5. mesiaci a posledný očný nedávno. Od prvého zúbka nekľudný spánok, plač, slintanie, hrýzanie, opuchnuté líca i ďasienka, horúčky, soplíky......pri prvých stoličkách zápal stredného ucha a pri poslednom očnom zúbku sme skončili v nemocnici. Už som si myslela, že aspoň na chvíľočku bude po toľkých mesiacoch kľud, ale márne. Momentálne máme soplíky, je unavená, mrzutá, začína ma hrýzť a plačeme zo spánku. Môžu to byť už posledné stoličky? Všade čítam, že sa prerezávajú okolo 20.-30-teho mesiaca. Môžu aj skôr???? Ďakujem za rady 🙂

eva4444
29. jan 2015

nas mal v 18m vsetkych 20 zubov prerezanych, ked mal 5r vysli mu sestky stolicky, teraz je druhak a vypadli jednotky hore ako najpslednejsiemu z triedy 😉

adka12
29. jan 2015

Moja obe dcéry mali všetkých 20 zubov do 20 mesiacov, cca v 18 mesiacoch. Staršej ale rýchlo aj vypadli, ked mala 4 vypadli jej prvé jednotky dole čo som teda bola v šoku. Teraz má 5 rokov a 10 trvalých zubov, jednotky, dvojky spodné a všetky šestky.

siska53
29. jan 2015

@monikaaa135 ja myslim,ze ano. Moj zas ma 34m.a tie stolicky este nema. Tak sa "tesim",lebo rast zubov tiez zle znasa. A to jej prvy zub vysiel az v roku.

liebling98
29. jan 2015

@monikaaa135 každé dieťa je iné, najstarší oslavoval prvé narodeniny ako bezzubý, prvý zub mu vyšiel v 13 mesiacoch. Najmladší nemá ešte ani rok a už má 8 zubov. Prostredný mal všetky zuby ako 2 ročný.
Neostáva nič iné, len vydržať. Držím palce!

dejka77
29. jan 2015

To je velmi individualne. Dcere rastli tusim ked mala 2,5 roka, synovi sa prerezali asi pred mesiacom. Ak jej rastu posledne, tak nech to uz mate rychlo za sebou a bude uz hadam pokoj.