Pokazené zuby 4 ročnej dcérky

llejdy
13. okt 2012

S dcerkou od jej 1 roku chodim pravidelne na prehliadky k zubarovi, snazime sa zubky cistit, no napriek tomu hore ma skoro vsetky pokazene a z prehliadky odchadza s tym , ze uz sa neda nic robit. Neviem, preco to dojde az do toho stadia 😒 Ma styri. Minule, ked dr zistila, ze ma dole na stolicke malicky kaz mi odporucila, aby sme prisli na plombu, ze aby sa mala nebala vrtacky a tak.... A tak sme sli. Pani dr vyvrtala, dala cervenu plombu, zaplatili sme 6 e a sli sme domov. Do tyzdna sme boli nazad, malej sa urobil obrovitansky opuch a tak zub bolo treba vyvrtat. Pani dr nas privitala so slovami, ze sme tam nejako casto, zub uvolnila, skonstatovala, ze je to gangrena a popytala 7 e... ze doma mame presprtavat kanalik sparadlom. opuch neustupoval, naopak doma sa este zväcsoval a tak po tel konzultacii s lekarom sme nasadili antibiotika(podotykam bolo to v piatok podvecer, byvame daleko od mesta, inac sa to uz riesit nedalo.)..To nastastie pomohlo, lenze odvtedy ma dcerka v zube dieru ako dom, omieta jest. lebo kanaliky sa jej upchaju, ja to s tym sparadlom neprepcham, väcsinou to len zapcham dalej a zub stale hnisa a robia sa vacky. ☹ Ako dalej? co s tym.. ☹ ☹

luciferkax
13. okt 2012

Ahoj. Byť tebou, asi jej ten zúbok dám vytrhnúť. Ved je to stolička, navyše mliečna, ked už prežila vrtanie, trhanie bude len "maličkosť". Súdim len podľa seba, mala som trvalú stoličku, už mi ju plomobovali, kanáliky čistili, aj nervy vyberali, zub bolel a ja som chodila opuchnutá, celá manželova výplata ostala u zubára, nahnevala som sa, povedala som"vytrhnúť" a odvtedy mám pokoj 🙂 🙂 🙂

llejdy
autor
13. okt 2012

ze vraj miecne zuby su potrebne, aby drzali spravne miesto pre stale. 😒 ..aj to ma zerie, ze ak by som vtedy neprivolila na to plombovanie v pohode by jej ta stolicka vydrzala... 😠

katy1979
13. okt 2012

@llejdy skus tu napisat postu drzubok ci nevie poradit. ja len nechapem ze ma 4 kazy a ani jeden jej neopravila. Mojmu synovi osetri kazdy kaz. Tiez cistime teda cistim ja aby to bolo poriadne a zuby sa nam kazia. Pricom do 4 rokov ich mal ukazkove. Zevraj slaba sklovina a diera sa mu dokaze urobit priam zavratnou rychlostou

anjelicek26
13. okt 2012

@llejdy - vymenit v prvej rade zubara. Nieco nerobi spravne. U nas az treti dokazal mliecne zuby opravit poriadne, prvi dvaja to spackali (zablombovali a rastlo to pod tym dalej) a opravovala zubarka teraz dcerke tak hlboke kazy, ze des :( Nie je zubar ako zubar. Vytrhnut je az posledne riesenie. Nasa doky vravela, ze keby musi vytrhnut, bude tam davat cosi ako korunku,, ved stolicky, hoc mliecne, padaju az 9-10 rocnym detom.

cat
13. okt 2012

čo je to "snažíme sa zúbky čistiť"? Snažíte či poriadne čistíte? Moje decká nemajú jediný kaz,ale je pravda,že okrem klasickej kefky používajú obaja aj sólo kefky a takisto medzizubné kefky. Plus nepoznajú cukríky, žuvačky...vobec nejedia sladkosti okrem občasnej čokoládky či keksíka. Tiež nepijú sladené farbené nápoje. Všetky tieto veci sa podpisujú pod kazy... Máme velmi prísnu zubárku, džubala už mňa ako decko,ale som nakoniec rada..

sendy182
13. okt 2012

@llejdy môžeš dávať neakú tinktúru....mohla ti zubárka poradiť...florsamin, herbadend riedené.......skús sa opýtať na zapečatenie zúbkov.....ale fakt ochotného zubára.......existujú aj také géliky rad rýždenne na noc napr. Elmex gel-preventívne......

lienockaa
13. okt 2012

Tu pomoze asi uz jedine vytrhnut..a nech vam zubarka ukaze ako zubky cistit spravne..ja ked vidim zubky synovych spoluziakov v skolke,tak je mi smutno,sede,derave,pripadne uplne cele uz pokazene..neverim,ze dobre cistia..my mame takmer pat rokov a ziaden kaz..a je aj sladke trochu..

llejdy
autor
14. okt 2012

@cat . je moja tretia, chalani mali zuby v poriadku, dokonca ani teraz nemaju kazy. ako jej rastli zuby mala na nich cierny povlak(neviem ,brala v tom case zelezo aktiferrin sirup) potom som počula, že na zubnu sklovinu ma zly vplyv..vyse roka bola na MM, lebo stravu odmietala, nepila sladke napoje, caj nepije dodnes, med a cumlik takisto nechcela.. ak jej niekto priniesol sladkost (lizanku, cokoladku) nevedela co s nou..

llejdy
autor
14. okt 2012

asi by to fakt potrebovalo zmenit lekara , bohuzial u nas sa tak jednoducho neda.. ked som hladala pre malu dr. prva otazka bola, kto je nas lekar, tak ju mame nahlasit (k tejto dr. sme sa dostali potom , co predosla dr odisla do zahranicia a tak dostala celu kartoteku) ☹

sasenkah
14. okt 2012

Aj mojej 4-r. sa pokazili 2 zubky. Mojou chybou bolo uz skor netrvat na vymene zubara, ktory to len vyvrtal a malu aj s muzom poslal domov. Dalsi priebeh podobny ako u teba....
Teraz mame novu zubarku, ktora zubky aj kanaliky poriadne precistila, dala docasnu vlozku (cele to bude treba este aspon raz zopakovat) a potom dostane plombu. Tiez ma varovala pred trhanim. Vytrhnutie mliecnej stolicky ma za nasledok casto blbe vyrastenie trvalych zubov a strojcek ta neminie... 😒

cat
14. okt 2012

@llejdy asi by som aj tak skúšala obchádzať iných zubárov,či by malú nevzali, pretože nechať jej dieru v zube a neriešiť,to nie je normálne 😔 Kamarátka dala synovi zapečatiť mliečne stoličky, aby vydržali...

horseshoe
14. okt 2012

Je to chyba lekara a treba ho zmenit. Ja som zazila podobne ked som mala 5rokov ale to este boli daleko horsi zubari a clovek nemal az taku slobodnu volbu zubara zmenit. Mala som malinky kaz, zubarka mi zub rozvrtala, liecila vlozkami - cele mi to opuchlo, tak zas vrtala, plombovala - ale mna zub stale velmi bolel a lice som mala opuchnute. Nakoniec to skoncilo na pohotovosti vytrhnutim zuba a mojej mame este nadali ze co ma nechala take male decko v bolestiach a zapale.
Bola to dolna stolicka sestka.
Ten zub tvojej dcery je teraz uz nezachranitelny - treba ho cim skor dat vytrhnut pre jej dobro, na koreni uz ma hnisave vacky -to je hrozne nebezpecne aj pre dospeleho nieto pre male dieta. Jeden vytrhnuty mliecny zub nie je ziadna tragedia. Ostatne kazy jej daj cim skor opravit u naozaj dobreho zubara -popytaj sa znamych, pozri hodnotenia na nete... 😉

anjelicek26
14. okt 2012

@lienockaa - tuto by som trocha zabrzdila, nevies, ako cistia.. poviem len za nas, ze dcerke sa robi kopa plaku, suvisi to s tym, ze ma vysoky cukor v krvi a znizenu funkciu stitnej zlazy, netvoria sa jej takmer ziadne sliny v noci a su agresivne, takze zubky nie su dostatocne chranene... cistime do aleluja, docistujeme, pouzivame ustnu vodu a nit... a aj tak chodime ku zubarovi ako na klavir.. to iste je u deti, ktore brali antibiotika, casto sa to odrazi na kvalite zubkov. A aj u deti, co maju problemy zo vstrebavanim vapnika. Nie vsetko sa da hadzat na zle cisteni a stravu - aj ked takych pripadov bude asi tiez dost.

milka1978
14. okt 2012

@llejdy ja by som dala zúbok vytrhúť ... nemá zmysel aby sa dcérka trápila a ty s ňou .... keď zuby bolia je to neskutočné a nečudujem sa, že ti nechce ani jesť ... ja som si v detstve tiež dosť vytrpela zo zubami ... lekári mi vraveli, že mám nadmerné množstvo zubov v ústach a preto mi vytrhli 12 zubov behom mesiaca a nasadili trvalí strojček na rok a pol ... potom som mohla konečne povedať, že vizerám dobre a nemám problém so zubami ..... teraz mám na zuboch len 3 kazi čo som rada a žiadne iné problémy .... daj jej zúbok radšej vytrhnúť ako by sa mala trápiť s bolesťami

mmaatt
14. okt 2012

neviem ako riešiť už tak pokročilé štádium, ale my sme stavili na farbiace tabletky a keď bol menší, tak ich cmúľaľ a ja som videla, kde sa ukladá povlak (ružový a modrý - jeden bol čerstvý a jeden starší) a tam som to poriadne prečistila až kým farba nezisšla dole a teraz, keď má sedem, tak to cmúľa raz za týždeň - aspoň vidí, kde musí čistiť viac a ja to skontrolujem a dočistím (inak si umýva cez týždeň sám) a zatiaľ nemáme žiadne problémy so zúbkami. Dávam mu len 1/4 fabiacej tabletky a tak balenie vydrží dlho.

anjelicek26
14. okt 2012

@mmaatt - o tych som vobec nepocula, co je to zac?

macka23
14. okt 2012

@mmaatt kupujes normalne v lekarni? u nas bola v skolke dentalna hygienicka a ucila deticky ako cistit zubky, tiez priniesa tieto tablety a par detom ich dala aby sme videli ake maju zubky, ci si ich spravne umyvaju, ale povedla, ze sa to neda kupit v lekarni, ze su potom nejake ustne vody co maju podobny ucinok 😕

macka23
14. okt 2012

A este dodam, ze moznost menit zubara nie je jednoducha ☹ detskych zubarov je zalostne malo, kopec z nich nechce tak male deti / pritom sa ma chodit na prehliadku 2x do roka od 1 roka myslim/ My teda chodime od 1roka, maly jedava aj sladkosti...ale umyvame /resp. umyvam mu ja/ rano a vecer a zatial ma krasne zdrave biele zubky /klop klop/

mmaatt
14. okt 2012

@anjelicek26
@macka23 kupujem tov predajniach curaprox, dávam link na internetový obchod
http://www.zdravedasna.sk/produkt/744
prečítajte si celú stránku, je tam dosť o starostlivosti o detské zúbky.

mmaatt
14. okt 2012

ešte dávam do pozornosti link, kde je uvedené ako sa používajú farbiace tabletky na povlak
http://www.zdravedasna.sk/clanky/cistenie-v-rez...

domeli
22. okt 2012

kočky, riešili ste aj kazy na stoličkách u 2,5 ročného dieťaťa?

marthuska
6. dec 2012

@mmaatt to je super napad s tymi tabletami, ale to ma vyznam asi az od povedzme 6 roku zivota...

mmaatt
6. dec 2012

@marthuska my to už používame od 3 rokov a nemáme problém...

petra122
6. dec 2012

Moja dcerka ma 3,5pol roka.1krat sme boli U zubara tentò rok pred mesiacom jej muesli vytrhnut horny predny zubok bol tak U pokazeny ze sa jej zlomil-zubarka ho chcela blombovat ale to by som ju neudrzala a dala som ho vytrhnut.a vedla ma zas taky isty zubok a zacina sa jej to robit na dalsom a v jednom ma malinku dierku.zubky si umyvame a umyvam ich jej ja rano vecer a zacali sme aj poobede.flasku uz nepije 2tyzdne a dudlik uz nema rok...pije sojove mlieko lebo je alergicka na kravske...a pani zubarka na nas pozera akokebyze sa nestaram o jej zubky a ja sa jej snazim vysvetlit ze sa staram...neviete my poradit

marthuska
7. dec 2012

baby, strasne zalezi na celkovych zvykoch v rodine, napr. doma uvyvame zubky kazdy vecer, ked nie je hekticke rano, tak aj rano. ale napr ide mama k jednej babke na noc... rano pozeram, kefka ani nevybalena... ze zabudli. ?? ide mala na cely den k druhje babke, zubky sice umyju ale cez den jej daju tolko sladkosti ze dovi. nedavno bol mikulas, prizvukujem vsetkym aj mojim aj muzovym rodicom, dajte jej ovocie a maximalne jednu cokoladku. vysledok? sladkosti je dokopy asi tak 1,5kg a ovocia ledva 100g. co mam robit? pardon za akesi odbocenie od temy... 😖

fidra
20. máj 2013

už som písala, aj môj syn má stále také problémy už mi 3 razy opuchol a zasa má váčik, má celé vrchné zúbky pokazené, má poškodenú sklovinu a ked je troška prechladnutí sa mu to hodí na zúbky, stále čistíme vyplachujeme ustnou vodou a dočistujeme cordosylom a nič nepomáha, má zasa váčik nad predným zúbkom a má antibiotiká ale nepomáhajú, neviem či mu to nemám dať vytrhnúť, bude mať v auguste 3.roky, a je najmladší pacient u pani zubárky, som zúfala poradte VDAKA

alickanina
28. jún 2013

Moja dcérka má hore kde má stoličku tak na dňou má niečo opuchnuté a už 8 krát sa sťažuje že ju to bolí a neviem čo mám robiť ísť s ňou do zubára prevŕtať alebo ostať doma kím to nezmizne 😖 furt mi plače 😢 že ju to bolí a ešte aj teraz prišla z babky že ju bolí zub a ďasná.som zúfalá 😒 a prosím poradte ☹ . Ďakujem

levandullka
12. nov 2013

@alickanina Určite ísť k zubárovi, alebo minimálne k dentálnej hygieničke, ktorá Vám môže povedať o čo ide a ako postupovať ďalej 🙂

fialoocka
17. dec 2013

baby tak ja už tomu nerozumiem 😒 .....bola som tiež s mojim malým 4 ročným u lekárky, bolela ho deravá stolička...zubárka zub nevrtala, iba vyčistila a dala provizornu vyplň (coltosol, cavit).....čo som tu počítala diskusie o mliečnych zubkoch, najviac odporučaní bolo takýto zúbok vyvrtať a zablombovať......teraz ho začala pobolievať na druhej strane stolička,tak neviem, či isť k tej istej lekárke a dať mu to vyčistiť zasa a potom provizornu výplň......alebo mám hladať nového lekára, ktorý mu zúbok vyvŕta a potom zablombuje....prosíííím poradte....je dobre ošetrený zúbok, ked je iba vyčistený.....alebo to je iba dočasné riešenie, kým sa pod výplnou nezačne dalej šíriť kaz.....

lubikan
17. dec 2013

nasa zubarka nam neodporuca plombovat mliecne zuby,lebo....vysvetlila to tak,ze ten mliecny zub prirovnala k plastovemu pohariku (u zubarky s neho vyplachuju usta,alebo byvaju v automate na kavu)...ze ten zub je taky "makky" a keby do neho dala plombu,aj tak by vypadla...tak neviem...