Oprava zúbkov u 5,5 ročného syna v celkovej anestéze cez poisťovňu

kermitka
27. mar 2018

Prosim Vas o radu - Vseobecna zdravotna poistovna vraj preplaca celkovu anestezu ak mam papier od zubara ze dieta ma panicky strach. Problem je ze nedokazem najst nemocnicu kde nam to aj realne spravia( anestezu a opravu zubkov) Ak niekto ma skusenosti dajte mi vediet.Dakujem

lypka
27. mar 2018

Možno budem za blbú, ale bolia ho, že prečo je nutné opravovať mliečne zúbky...

kermitka
autor
27. mar 2018

Bohuzial su to stolicky co vypadaju v 15r.Trhat by nebol problem ale dr.potvrdila ze netreba trhat a osetrit ich nenecha.Uz mal aj 2x injekciu(aj tak vraj mu boli) a mal uz aj oblbovak -ani tak nespolupracoval.

mata2
27. mar 2018

Nám trhali v blave na haydukovej.ale museli sme dať psychiatrovi potvrdiť že má paniku zo zubarov

lindsey
27. mar 2018

@kermitka ktoré stoličky? moja ich ma rozbabrane a tiež si nedá nič robiť

kubkovamama
27. mar 2018

V TN U.S.Center

lypka
27. mar 2018

Môj má 4 roky predné zuby má úplne zodraté a stoličky sa mu tiež začínajú kaziť,keď sme boli za zubárkou tak povedala nechať tak, keď nebolí, keby začalo bolieť tak, že budeme riešiť.

evitka83
27. mar 2018

@kermitka robia to onkologickom ustave svatej alzbety v BA

eliska13
27. mar 2018

@kermitka Heydukova a potom súkromné centra, ale nešla by som do toho, ale tiež som zvažovala.

kermitka
autor
27. mar 2018

Ani mne sa nechcem bojim sa z toho ale ani do 15r nechcem ho nechat s kazom.Uz mal aj bolesti ,tetaz ok.V onko ustave neviete kto to robi(meno)?Mna poslali prec ze iba mentalne a telesne postih.detom to robia v celkovej anesteze.
@mata2 v celkovej anesteze trhali zuby?Papier neni problem od psychologa

mata2
27. mar 2018

@kermitka áno,v celkovej..

kermitka
autor
27. mar 2018

@mata2 Poviete mi kedy to cca bolo cca a kolko rokov mal pacient?Mna sa snazili poslat prec ale aj poistovna tvrdi ze na onko ustave mozu spravit v anesteze a preplatia iba sa musim asi dostat k spravnej osobe.Ak by ste vedeli aj meno stomatologa bola by som vdacna.Dakujem pekne

mata2
27. mar 2018

@kermitka asi pred 4r,syn mal vtedy asi 12r..dostal zápal okostnice,a zub musel ísť von..Zubár to trhať odmietol,keďže syn mal paniku zo zubárov,tak napísal Do prepustaciej správy že odporuca zákrok v anestéze,a dokonca na tú haydukovej volal,že nás tam posiela..
Keď sme tam prišli,tak o nás nevedeli,tam je tých ambulancii niekoľko,ale zobrali nás nakoniec.

mata2
27. mar 2018

@kermitka meno dr si už nepamatam

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kermitka
autor
27. mar 2018

Dakujem Vam velmi pekne.Zajtra zavolam zubarke pre papier(poviem ze nech napise ze odporuca Heydukovu)Potom papier od psychologa vybavim.RTG sninky uz mam a vybavim vyjadrenie od poistovne

hettinka
27. mar 2018

@kermitka no neviem, ktoré stoličky vypadávajú v 15, syn ma 11 a teraz mu vypadol posledný mliečny zub. Skúšala si rôznych zubárov? Moja dcéra je tiež taká precitlivelá na seba a nič si nechcela dať robiť, až kým sme nenašli super pani zubárku, kam chodila každý mesiac, aby si zvykla.
Dôležité je nie hned vrtať a robiť, ale rok sme fakt chodili tak "na návštevu", že len prišla, sadla, otvorila ústa, dostala darček a potom je tam len vzduch fúkla, potom si dala taký gélik natrieť a postupne pomaličky si zvykla, že si dala aj niečo urobiť, Mliečne zuby až tak nebolia, je to o psychike. Aj z nemocnice bude mať traumu, čo z toho, že mu to urobia v narkoze, ked potom ho to aj tak môže bolieť a to ho zakaždým dáš uspať? Každá narkoza zaťažuje organizmus.

Moja dcera už má 16,5 a kedže zrazu chce mať pekné biele a rovné zuby, k zubárom chodí ako na klavír, raz na strojček, raz k zubárke, už mala aj niekoľko fakt nepríjemných zákrokov a som vďačná, že sme ju z toho stresu zo zubára dostali, lebo inak by mala problém stále.

andreafan
27. mar 2018

@kermitka ahoj robia to aj v BB poslem ti do spravy kontakt.tiez treba papier od psychol.moj maly ma 4,5 roka ku zubarovi chodime od roka ako 2 rocnemu mu vrtali 4zubky a v decembri mu bohuzial 4 stolicky vytrhli v analgosedacii.vsetky zubky ma pokazene a to sme ich umyvali tak nechapem a tiez ked mi povie ze ho boli zubok az mi tazko ostane.tiez tam idem zajtra volat.

marcelatje
27. mar 2018

@hettinka mliecne zuby bolia rovnako ako trvale

kermitka
autor
28. mar 2018

Vsetci pisete o trhani,zacinam mat obavy ze v celkovej anesteze zuby iba trhaju.Je tu niekto komu aj opravovali zuby v anesteze cez poistovnu?

kermitka
autor
28. mar 2018

@hettinka No ver mi ak mam inu moznost urcite ho nedam uspat kvoli zubom.Chodime k zubarovi od 2rokov nemal problem.Uz mu aj trhali zub (mal nadpocetny zub aj to prezil uplne v poho)Ma vacsi kaz neskoro videla zubarka a uz mu to boli.Troch zubarov sme skusali a nedal to.Dalej ho traumatizovat nemozem.Bohuzial a bojim sa ale nenecham ho s pokazenymi zubkami.Uz som bezradna.Vyskusam vybavit papiere a potom Heydukovu.Snad nas zoberu

marcelatje
28. mar 2018

@kermitka zuby urcite v anesteze aj opravuju, ale kde to robia detom bez diagnozy a preplati to poistovna to poradit neviem 😕

veronikasa
28. mar 2018

Neviem, odkiaľ ste, ale v Hlohovci pokiaľ viem u dr. Andela tak robia, ale neviem ako je to s preplacanim od poistovne.

kermitka
autor
28. mar 2018

@marcelatje poistovna ak najdem zubara statneho kto nam opravi zuby preplati uz to mam pisomne

silviami
28. mar 2018

v Karlovke na poliikline to robili, možno ešte robia, na 4 poschodí, na dverách je žirafa nakreslená. Raz som tam sedela s jednou maminkou, jej synovi robili viem že hovorila 500 €, neviem presne čo robili, kontakt nemám, treba tam ísť pozrieť alebo zavolať, poliklinika má spojovateľa. Je to nejaká detská ambulancia. Neviem či robia na poisťovňu alebo to musíš všetko platiť.

mata2
28. mar 2018

@kermitka papier od psychológa asi stačiť nebude,na haydukovej žiadali od psychiatra potvrdenie..a poisťovňu ty riešiť nemusíš,keď budeš mať papier od psychosa,tak to preplatia

lillystranska
17. apr 2018

baby a ako to je v pripade ked bolest pri trhani je neznesitelna? mne trhali zub prvy ok druhy asi tak ze 4 injekcie vrieskala som jak sialena skoro som dostala infarkt az som odpadla. maju mi trhat dalsie dva ale uz 2 roky chodim s dierami co sa bojim, ze zas ma tam utyraju. bola som v U.S center Trencin. prvy raz ked mi trhali super parada a dalsi krat som dva krat odpadla

majca39
30. jún 2018

Ahojte potrebujem si dat urgentne urobit zuby.Mam neskutocny strach zo zubara nakolko mam pokazene ich a treba my ich vytrhat.Viete mi poradit ako docielit co mi treba ake papiere aby mi vytrhli vsetky zuby v celkovej narkoze?Popripade kolko by ma to stalo.Dakujem krasne za odpoved ci pomoc🙂😉

marcelatje
1. júl 2018

@majca39 papiere nepotrebujes ziadne. Povedz to rovno zubarovi, aj ked nadseny nebude, ak uvidi ze na tom trvas urobi to.
Anesteza je vcelku draha zalezitost, moze sa vysplhat do tisiciek eur (velka pravdepodobnost, ze si to budes hradit sama) a este som nepocula, ze by naraz trhali vsetky zuby, plus co dalej, budes mat "zabu"? Nechaj si poradit a popremyslaj aspon nad mostikmi, po kompletnom vytrhani sa moze stat, ze ta sankova kost nebude dostatocna na umiestnenie implantatu.
Ja sa zubarov tiez bojim, no nasla som vyborneho, jasne som mu povedala ze mam z neho strach 😂😂😂 a on je super. Vysvetluje, chvali, normalne ked odtial odchadzam mam dobry pocit ze som tam isla a zlepsila mu den 😂😂😂😂

pieksamaki
1. júl 2018

@kermitka
Ahoj, ako ste na TOM?
už máte opraveny zúbok?...my ideme tento týždeň na heydukovu .....tému vidím až teraz, ale na heydukovuej sme boli V marci, vytrhnutie jednotky U 1,5 ročného, 15eur...ono je to take mäsiarstvo,ale nikde inde nás nechceli vziať, preto ma zaujíma , či vám opravili pod narkozou...stomatochirurgia info
http://www.ousa.sk/sk/klienti-a-pacienti/klinik...

kermitka
autor
1. júl 2018

@pieksamaki Dobry den.Uz som prestala riesit lebo nemala som na to uz silu.2x som bola na onko klinike-neopravili lebo dieta vraj je zdravy takze nema na to narok.Pod narkozou iba ak by bolo bejake postihnutie.Takze tak.Zatial mu neboli,mame dalsi termin v ruzinove v auguste u detskej zubarky-tak podla toho sa zariadim.