Od koľkých rokov montujú na Slovensku fixné strojčeky?

murcos
24. apr 2013

Zienky, urcite je vas tu plna kopa, ktora navstevuje s ratolestami celustneho ortopeda.
Od kolkych rokov montuju na Slovensku fixne strojceky??
Nasa zubarka (nebyvame na SK) odporuca mojej 8 rocnej holke (ktora ma este x mliecakov) namontovat fixny. - udajne vyberatelny neprichadza do uvahy (ma malu celust)
Pride mi to, ze tu ide skor o zdieranie rodicovskej penazenky (naklady za trojrocnu liecbu pridu na ca 6ooo euro).
Nemyslite si, ze je rozumnejsie pockat a dat strojcek od 12-13 rokov.??
CO som na nete citala, vela ludi,ktori maju malu celust - a nosili strojceky, po vyrasteni osmiciek boli tam kde pred x rokmi a museli si opat dat na zuby kolajnicky....
Ake su vase skusenosti?

andrejka1974
24. apr 2013

mojmu sznovi dali strojcek v 12 rokoch , teraz ma 13 a mal este mliecne trojky , tie sme mu dali vytrhnut , strojcek nas stal na hornych zuboch 180 eur, rengen 15 a vytrhnutie zubov 60 eur na kontrolu chodime kazdy mesiac a nic sme navyse neplatili , len dentalnu hygienu raz za tri mesiace 10 eur , takze nejako to mate drahe ☹ ☹ ☹ ☹

maznacik007
24. apr 2013

@murcos no co mne vravel nas zubar on je aj celustny ortoped tak davaju fixny aparat az ked uz ma dieta vypadane mliecaky a narastne trvale...

asfodelka
24. apr 2013

@murcos ja som mala ako dieta vyberaci strojcek co nepomohol ani milimeter. ako 18rocna som rok mala fixny a nijaky zazrak sa nekonal. potom uz dr nevedela co zdumat tak mi chcela vytrhnut 2zuby. a ja som mala akurat pred stuzkovou tak som si dala strojcek zlepit a beham po svete s predkusom. je tam toho. kolko hereciek ma krive zuby napr. kukni paradny predkus Sophie Loren http://www.thestripedelephant.com/blog/2011/04/... a ze aka caja bola.
inak aj fixny strojcek je beh na dlhu trat. po upraveni zubov este bude musiet po zlepeni aj tak nosit vyberaci strojcek na noc, lebo zuby sa zacnu vracat pomaly naspat. kamoske tak vytrhli zuby a teraz ma medzery.

murcos
autor
25. apr 2013

Holky, veeelmi dakujem, ze ste za zapojili odpovedou. Potvrdilo sa mi tym, to com citala. Takze pockame pokial vypadnu mliecaky, no a u najstarsej pockam na termin na SK (v nasom pripade uz 4-ta mienka, aj ked cezhranicna:D urcite nebude nezaujimava. 😉 Ak, preco musia byt so zubami problemy od malicka.....

sticker
25. apr 2013

@murcos No moja bude mať v lete 9 a odporučil nám zubár strojček na spodné zuby, ale nie fixný... To veru nemá zmysel, keď má ešte mliečne 😕 Vytrhne jej nejaké mliečne ešte dolu a bude mať len ten čo sa dáva na noc. Ale tie pálky sú tiež hrozné 🙄 😔 Známa vravela, že do 1000 ich ten na noc veru vyšiel - komplet všetky vyšetrienia, posúvanie atď. Už teraz sa desím, keď tam začneme chodiť. Nehovorím o tom, že zubárka nie je v našom meste a budeme dochádzať 😒 ☹

zuzinabila
22. jún 2018

@asfodelka akoby som citala o sebe🙂 snimatelny ziaden efekt,3 roky fixny vyrovnal sice zuby,lenze odmietla som si dat vytrhnut trojky,takze predkus ostal.a ked sa mi zacali pretlacat vo vyssom veku osmicky,pokrivili mi vsetky zuby naspat...

silvialilien
18. máj 2022

@andrejka1974 môžem vedieť kde ste chodili viem ze to už dávno ale len pre info. Ďakujem

andrejka1974
18. máj 2022

@silvialilien s dcérou chodím na Kramáre do fakulty zubnej asistencie

silvialilien
19. máj 2022

@andrejka1974 ďakujem