Očné zúbky 9 mesačnej dcérky

tereza841
29. sep 2014

Čaute baby, mám 9 mesačnú dcérku už má dva spodné zúbky, lekár povedal že jej idú aj horné, lenže dnes som sa jej pozerala do úst a videla som že sa jej tlačí očný zúbok. Nie je skoro na očné zuby? Čítala som že sa majú prerezávať až 16 až 20 mesiaci. A nebude to nejakeho vplývať na ďalšie zúbky?

jasminet
29. sep 2014

zubkom nerozkazes v akom poradi maju prist 😉 😉 moja mala nema ani jednu dvojku, keby sa na ne cakalo, tak je bezzuba 😀

tereza841
autor
29. sep 2014

mne sa to zdalo čudné lebo doteraz všetky deti v našej rodine mali zúbky postupne tak ako majú byť, stýmto som sa ešte nestretla tak som prekvapená :D

dejka77
29. sep 2014

No faktom je, ze s tym neurobis nic 🙂. Ved dolezite je aby vobec vsetky narastli nie? Ani dcere nerastli v takom poradi ako podla "tabulky". Dokonca som tu niekde citala, ze babatku sa prerezala prva stolicka.

evka_evka
29. sep 2014

No my sme v 9tich mesiacoch mali už zubkov minimalne šesť a tiež si išli ako sa im chcelo 😉

nikusssik
29. sep 2014

nám rástli podľa tabuľky, o všetkých sme vedeli, dakedy sme kôli jednému zubu aj dva týždne nespali a ak je vaša spokojná s tým ako jej rastú, tak nech jej rastú hájom fájom, hlavne, že ju to moc netrápi 🙂

ichbinich
29. sep 2014

Ta postuponost, co sa traduje, je len, ze ako je to zvycajne. Teda v priemere to ide, ze jednotky, dvojky, atd.
No a niekomu idu inak 😉 Poznam jedneho, co sa s jednym zubom uz narodil... A je dost deti, co su v jednom roku este bezzube.
A citala som aj o pripade, ze ako prve narastli ocne a potom babo vyzeralo ako upirik 😉
Takze, ako hovori Toyota, nic nie je nemozne 😉

siska53
29. sep 2014

@tereza841 oni sa prerezavaju ako sa im.chce. Mojim isli az v roku a ako prve sli horne..dokonca spodne dvojky im vysli az po stolickach...
Moja ma teraz 29m.a tlaci sa jej 6zubov naraz-zacalo to 3kami. (stolicky uz ma-4) a az teraz,ked ma von aj trojky aj stolicky,jej vyliezli konecne aj dolne dvojky..

Na zuby maju skor vplyv urazy zubkov. Moja ma po uraze zubky pokrivene a hrozilo jej vypadnutie 2zubkov,no zatial sa drzia...toto moze ohrozit zubky trvale...uraz a nasledne aj chybanie toho mliecneho..tak nam.to povedal zubar.
Poradie rastu na zubky vplyv nema.
Skor je dolezite ich cistit,aby sa nekazili ani mliecne,ani trvale.

tereza841
autor
29. sep 2014

Nemame ani teploty ani hnacky len je nervozna a tak nie je vo svojej kozy, uraz nemala ziadny zatial 🙂 tak ste ma upokojili teda ze nie sme jedine :D dakujem vam 🙂

siska53
29. sep 2014

@tereza841 tak to je fajn..u syna som ani nevedela, ze sa mu tlacia,no dcerka byva nervozna,obcas redsia stolica,alebo teplota,alebo sopel ci vsetko dokopy..
Vidis,aj to je indi-vindi. 🙂

brumka
29. sep 2014

@tereza841 ja to dako neriesim, prvej dcerke sli rad zaraom ocne jej vysli skor ako stolicky a druha tej sli ako chceli a ocne aj prvestolicky mame vonku

tereza841
autor
29. sep 2014

no ako vidim, každemu inak, ano indi-vidi 🙂 tak uvidim ako sa to bude dalej vyvíjať 🙂 lepšie ako byť bezzubá :D