Nevytrhnutie mliečneho zuba

babika25
28. mar 2024

Dobrý deň, boli sme u zubára prvý krát s tým že už rastie za mliečnym zubkom trvalý a mliečny sa kyva len máličko,tak nech ho vytrhne. No povedal že je čas a netreba trhat, že sa posunie dopredu potom s ostatnými zúbkami. (Ma 7r a toto je prvý kyvajuci zub)
Máte takúto skúsenosť ? Ja by som ho radšej nechala vytrhnúť, keďže trvalý trčí už skoro celý :-/

slavkadi
28. mar 2024

@babika25 netreba trhať, tiež sme to mali tak a akonáhle vypadol mliečny, trvaly sa posunul dopredu. Až som sa čudovala ako rýchlo.

alenka7777
28. mar 2024

@babika25 mne zase povedal zubár, že treba prísť v takom prípade hneď. Mojej už tri zuby takto rástli, zubár vytrhol a posunuli sa vpred.

lienocka2808
28. mar 2024

@babika25 presne takto isto to vyzeralo u nas. Zub sme vytrhli az doma ked sa velmi kyval. Trvaly zubok sa velmi rychle posunul dopredu.

lucia13022023
28. mar 2024

Synovec to mal presne takto, zub netrhali, vypadol sam a trvalý sa mu dal pekne do predu.

sojorez
28. mar 2024

Bola som trhat s dcerou, i so synom. Ked sa tlaci trvaly zub pod mliecnym, tak abstrahuje korene mliecneho, zub sa vykyve a vypadne. Ked trvaly rastie za, korene ostavaju.

gab1sol
28. mar 2024

@babika25 dcére sa začal predný kývať, až sa dokýval a nevedeli sme ho ani doma vytrhnúť. Poslala som to známej (zubárka) a tá nás poslala okamžite k zubárovi. Na druhý deň jej to vytrhli s tým, že sme prišli v poslednej chvíli. Ale dcéra mala ako dvojročná úraz a toto bol viac-menej dôsledok toho. Trvalý zub sa po vytrhnutí mliečneho pekne dal na svoje miesto.