Musí stomatológ informovať o výkone vopred?

twinflame
24. nov 2010

Ahojte, stala sa nám so synom u zubárky takáto vec. V roku 2009 syn nebol na preventívnej prehliadke u zubárky. Chodil v tom roku ešte do škôlky a ja som sa spoliehala na to, že tam zubárka za deťmi chodí 2x do roka a robí im preventívnu prehliadku. Ona bola v tom roku u nich ale len raz. Na konci roka 2009 a to môj syn nebol v škôlke. Na preventívnu prehliadku so synom som išla až v máji tohto roka. Plombovala mu hneď zub a vypýtala si odo mňa za výkon 21 €. Dostala som neočíslovaný, nepodpísaný príjmový doklad. Vedela som, že budem za výkony platiť, keďže syn vynechal v roku 2009 PP. Tento mesiac sme po pol roku boli opäť na PP a opäť mu plombovala zub. Ten istý, ktorý mu robila pred pol rokom. Vraj sa plomba ulomila alebo čo. Pri odchode mi sestrička oznámila, že mám výkon uhradiť. Pretože syn nebol na PP v roku 2009. My sme ale prišli k zubárke na PP, nie na výkon - plombovanie. Okrem toho "opravovala" plombu, ktorá asi nebola urobená správne, keďže sa poškodila. A hlavne a o toto mi ide - nemala zubárka povinnosť na mieste ma vopred informovať, že ide synovi plombovať zub a budem to musieť zaplatiť? Podľa môjho názoru nešlo o akútny výkon, o kaze nebola reč. Hovorila o ulomenej plombe. Keby mi vopred povedala, že syn potrebuje plombu, tak jej poviem nech nás objedná na január budúceho roka. Potom by som nemusela výkon hradiť ja ale hradila by ho poisťovňa, keďže sme tohto roku boli riadne na PP. Čo si o tom myslíte? Vyzná sa niekto v tom ako to funguje?

dadis
24. nov 2010

ja chodim na preventivne prehliadky pravidelne a aj tak vzdy doplacam a to chodim k nasej znamej, ktora robi skolsku stomatologicku, teda je z tych najlacnejsich , zdravotna poistovna preplaca tak zalostne malo, ze by si odlozenim toho vykonu na januar vela neusestrila...

denduska
24. nov 2010

myslim ze ti mala povedat vopred, ze zub potrebuje opravit. Ale co sa tyka platenia, ako pise dadis, to ze ides na preventivku, neznamena ze za pripadny vykon neplatis nic. Znamena to len ze neplatis vsetko, veci ktore poistovna u zubara preplati cele je ako safranu 😒

anaku
24. nov 2010

Mne vždy povie dopredu, čo ide robiť aj koľko ma to bude stáť...asi by to tak malo byť, však ako napr. vie, že máš toľko peňazí pri sebe...

dsnadja
24. nov 2010

ja,muž aj deti chodime k tomu istemu zubarovi...deti polročne na preventívky a my 1x ročne a kedže chodíme pravidelne nikdy nič neplatíme.niekedy máme slkz 1 mesiac ale viac nie....ale ešte sme nikdy neplatili....a to mi robil naraz na 2 zuboch zakrok,že vyberal nervy,plomboval korene atď.čiže umrtvovacie injekcie.tento tyždeň vrtal akurat dcere a dal jej tam bielu plombu a tiež som neplatila.....klop,klop,klop na drevo....

dsnadja
24. nov 2010

a michodom mal ti povedať kolko asi budete platiť,nie každy ma pri sebe tolko peňazi....a to nemal do čoho pichnuť tak vrtal už vrtany zub?hlavne ked ani nebolel?to je szuper...

eaka
24. nov 2010

@dsnadja to kam chodíš ku zubárovi? už len tá biela plomba sa dopláca... a inak, ide tu aj o to, že tá plomba bola opravovaná, nedoplatila by som nič... dcére tiež plombu opravovala a nechcela nič, hoci sme nemali preventívku a za prvú plombu som, samozrejme, platila.

dsnadja
24. nov 2010

ja som z dunajskej stredy,tu na jednej zakladnej škole je tento pan zubar....je to pan cez 50ku,aj povozil menšiu dcerku ked sme tam boli 1x...taky kluďas,žiadne bu bu bu....hovorim ešte som za nič neplatila...ani za tmavu plombu,ani za bielu,ani za tie moje korene,a mne dosť často robi niečo lebo mam na prd zuby....

twinflame
autor
25. nov 2010

Ja som z tejto situácie mala taký pocit, že lekárka chce odo mňa za každú cenu vytiahnuť hotovosť. Nenapísala som to vo svojom prvom príspevku, ale odmietla som za výkon zaplatiť. Lekárka povedala, že to skúsi vykázať poisťovni. Poisťovňa jej to ale podľa mňa neuhradí a lekárka ma bude dodatočne kontaktovať s tým, že to mám uhradiť. Z nevedomosti sme na PP v roku 2009 neboli, chápem, že sú dané pravidlá. Ale myslím si, že lekárka ma mala vopred na mieste informovať o tom, že to budem musieť zaplatiť. Alebo nás mohla objednať na budúci rok. Možností bolo podľa mňa viacero, ona ale chcela €.

twinflame
autor
25. nov 2010

Okrem toho ja nemôžem za to, že svoju prácu spred pol roka musela opravovať. To ma ešte viac utvrdzuje v tom, že za každú cenu chcela mať zaplatený výkon v hotovosti.