Môžu ísť prvé vrchné zúbky?

klh013
31. mar 2014

Maminy môžu ísť bábu prvé vrchné zúbky? Má 5 mesiacov a zdá sa mi že má biele a trošku napuchnuté vrchné ďasienka a nie spodné.

syslica
31. mar 2014

@klh013 Samozrejme, veď každé dieťatko je individuálne a nemusí sa držať schémy, ktorá je publikovaná takmer všade 😉
Malému syslíkovi rašia ako huby po daždi a začal štýlom dolná jednotka, horná jednotka... a za týždeň mal už 4 zuby.
Prajem pokiaľ možno bezbolestné prerezávanie zúbkov 😉 .

stefka33
31. mar 2014

Niektorým deťom narastú najprv horné zúbky. Môjmu narástli najprv vrchné a to mal len tri mesiace.

siska53
31. mar 2014

Mozu. Mojej malej vysiel v 12m. (presne v den prvych narodenin) prvy zub - horny rezak a o cca 2mesiace dalsi zub,opat horny. Dokonca teraz,v 2rokoch ma hore uz 6 zubov a dole len 4, druhe rezaky jej nechcu vyliezt. Zato ma 4 stolicky. 🙂.
nie vsetkym detom idu zuby podla knizky.
takze vsetko je v pohode.

majka777
31. mar 2014

mozu, nasa mala mala prve zubky prave v piatich mesiacoch a odvtedy jej az do dvoch rokov vychadzali postupne ostatne 😉

zara0201
31. mar 2014

@klh013 Ano, u nas prva horna dvojka.

wewe22
31. mar 2014

samozrejme moje baby boli ako upiriky prve mali horne dojky no boli srandovne
😀

dejka77
31. mar 2014

Tak vies oni sa ta pytat nebudu ci mozu vyjst 🙂 . U kazdeho dietatka je to ine. Syn mal tiez zvacsene horne dasna, cakala som kedy sa mu prerezu a nakoniec ani neviem ako vykukla prv dolna jednotka. Az potom horne. Zda sa mi, ze sa to prestriedalo, prv dolna, potom horna, potom zase dolna, horna. Skus mu pozriet ake ma dolne dasna. Tie nevyzeraju az tak opuchnuto a tym padom sa ti nemusi zdat, ze sa tam nieco "chysta" 🙂 .