Môže mať dieťa horúčky 38 zo zubov?

arcticcode
15. okt 2019

Chlapček mal pred spaním 38,2°C, teraz vstal a má 37,6 (bez medikamentov). Dali sme mu paralen 6ml.
Trošku cvičí s jazyčkom, pcha si prsty do pusy, je unavený, malátny. Myslíte, že môže to byť horúčka zo zubov, až tak vysoká?

Inač vyzerá, že je zdravý, kaka ukážkovo, nekašle, nesopli... pýtam sa preto, lebo by som ho za hodinu a pol chcel zobrať vonku, ale ak má horúčku a nejakú chrontu, tak radšej ostaneme doma.

magic08
15. okt 2019

Takáto teplota je u detí zvýšená. Takže môže to byť aj zo zubov. Vonku by som s teplotou nešla, bez ohľadu na to, či je to to zubov alebo z ochorenia

84mirkaba
15. okt 2019

@arcticcode my mame to iste od rana 38,2.Az velmi culy,az sa cudujem,jedine sa sklbe za usi a natahuje si sanku.Podla mna nas trapie posledne stolicky.urcite ale zvolim kludovy rezim doma 1-2 dni,predsa je iminita oslabena.Neviem ake mate stare dietatko ale ak nechodiace,este v kociku,mozno by som na chvilu sla na vzduch.My mame 2rocky a toho uz teda neudrzim

oila
15. okt 2019

@arcticcode rozhodne ostante doma. My sme mali so zubou az 39,4 najvyssiu asi az, na to obdobie nikdy nezabudnem.

zlatica99
15. okt 2019

Samozrejme, že to môže mať zo zúbkov. Treba to sledovať a keď teplota neustúpi, treba navštíviť doktorku!

sapetka
15. okt 2019

Horuca to nie je 38,5 a vyssie je horucky. A paralen si mu dala ked mal 37,6? Moze to byt aj nemusi zo zubov a vonku by som nesla kedze ma zvysenu teplotu

dskjhfdlkdjhl
15. okt 2019

@arcticcode nemusi to byt zo zubov. Pozrela by som sa do pusy, ci tam napr. nema afty. Kludne to moze byt zaciatok virozy, teplota zo zubov-to podla mna byva skor tak, ze dieta je v takom case oslabene, tak skor schyta napr. tu virozu, ale nie, ze ma teplotu len zo zubov.

arcticcode
autor
15. okt 2019

Teraz mal sracku jak svet. Takze asi to nebudu zuby. Zajtra rano do doktora

sapetka
15. okt 2019

@arcticcode spravne rozhodnutie😊len mu nedavajte antipyretika ked nema horucku😉

arcticcode
autor
16. okt 2019

Boli sme u doktora, CRP 33, niečo na prieduškach. Súčasne mu idú 4 zuby, takže je to na vraždu. Lejeme do neho paralen koľko vojde. Aj od bolesti, aj proti horúčke, teraz má tak 37,2-3, ale bolí ho to fest, bieďatko naše male biedne. Dostal ATB prvé v živote, takže o šiestej začiname s medikamenoznou liečbou.

lenocka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz