Môže ďasno pri prerezávaní zúbkov krvácať?

pimpulienka
7. nov 2011

Včera som si všimla, že dcerka ma nejako zvlaštne spuchnute ďasienko vzadu.. Take červeno aj biele.No dnes rano sa jej z neho spustila krvička, keď hryzkala hračku (stale niečo obžuva) Ma 16 mesiacov a zatiaľ len 4 zubky hore a tri dole. Žeby išla stolička? Alebo? Ako to ošetrovať? Určite ju to aj pobolieva i keď nervozitu ani nič podobne nebadam

tenty
7. nov 2011

ano, moze to byt az krvave, nam teraz lezu stvorky a vcera to tiez krvacalo 😒

babul83
7. nov 2011

@pimpulienka my máme tiež 16 mesiacov a okrem štyroch zadných stoličiek. už máme všetky. Teda 16 zúbkov🙂 Ale k tomu krvácaniu. Keď jej idú zúbky ďasná sú citlivé a stačí malé oškretie a môže krvácať. Ale nič si z toho nerob. Ono sa to rýchlo zahojí. Neošetruj nijako.

lienockaa
8. nov 2011

ano, moze..aj synovi pri stolickach dasno krvacalo..dcerka este stolicky nema ani nahodou, ma len 5 zubov dokopy..

katka1981
8. nov 2011

ano

henulienka
8. nov 2011

áno môže, ale nie je to nejaké masívne krvácanie

desszi
8. nov 2011

Ano, moze, my sme dokonca mali krvavy vacok na dasienku, boli sme s tym aj u zubara, povedal, ze sa to pri prerezavani stava a vacsinou sa to vstrebe. Nastastie sa vstrebalo 🙂

vejinka
8. nov 2011

samozrejme je to bezne jedna sa o malinke mnozstvo krvicky. Kazdy zubok ked sa derie cez dasno tak vlastne ho roztrhne preto ta krv.

katka3012
9. nov 2011

ano moze

dobko
9. nov 2011

Mojej malej sa predna spodna jednotka prerezavala tiez velmi komplikovane a posledny den aj s krvacanim. Asi mesiac tam mala biele vydute miesto, vyzeralo to ze uz uz musi byt zub von ale nic a nakoniec to zacalo krvacat ked sa zubok konecne prerezal tak jej tam zostal trcat kus dasienka, ktore vytlacil. Vyzeralo to kadejako len nie dobre. Vyselo jej to len na kusku koze. O chvilku spravila kuci a dasienko asi zjedla 🙂 Cely den som bola z toho vyplasena a sledovala jej usta. Je to moje tretie dieta a nic take som predtym nevidela ani nepocula. Ale potom uz bolo vsetko OK

ginger_fox
9. nov 2011

áno, synovi tiež niektoré tesáky rašili za prítomnosti krvičky 😒

ancovicka30
9. nov 2011

mojmu malemu tiez niektore krvacali a aj mu tam trcali kusky dasienka ako pise @dobko, v tom momente ale uz maly vyzeral, ze ho to nejako extra neobtazuje, to uz bolo finalne stadium a asi bol rad ze je to konecne vonku...akurat to nevyzeralo pekne, ale za par hodin, tam uz nic nebolo vidiet, v ustach sa taketo veci rychlo hoja...🙂