Moja dcéra má infekciu

istvanka
11. sep 2013

Moja 2 ročná dcerka chytila špinavé usta ma infekciu doktorka nám dala len B 12 a kvapky kaloba ale malička nechce nič dat do pusy pije len zo striekačky len mliečko a vodu neviem či mám ist s nou na výživu ma niekto skúsenosť s takýmto niečim ak áno budem vám vdačná

lulu19
11. sep 2013

ak myslis afty taky bliely povlak v pusinke tak nam nato pomohlo kamistan gel co sa dava detickam ked idu zbky troska to strpne a je to ako aj dezinfekcia ,b komplex 1x dene a hlavne tamtum verde sprej .a to nam velmi pomohlo skus .my sme dokonca mali aj teploty a po tomto co som jej zacala toto davat sa do 2 dni vyliecil

linda20111
11. sep 2013

@istvanka mojmu synovi dal na to lekar fialovu vodicku (tinkturu) zmizlo to po 3dnoch uzivania. skus sa este poradit v lekarni, ci sa to neda zobrat bez predpisu

istvanka
autor
11. sep 2013

má afty ale už to má celé zapálené nič nechce papať...na pusinke aj v ustách biely jazyk ..a tantum verde neštipe?

yukki
11. sep 2013

@istvanka prípadne kúp v lekárni Nutridrinky....sú totálne nedráždivé, neštipľavé, a dodajú jej všetko čo potrebuje

kamka277
11. sep 2013

@istvanka my sme to tiež zažili a žial sme skončili v nemocnici, pretože mala nič nemohla jesť a skončili sme na infúziách. Po týždni sme šli domov a už sa to viac nezopakovalo, mala vtedy 22 mesiacov.

istvanka
autor
11. sep 2013

@kamka277 pila vám aspon niečo???

kamka277
11. sep 2013

@istvanka práve že som do nej nič nemohla dostať, len tak nejako s plačom na striekačku ale samé sa jej to nezlepšovalo, tak sme po troch dnoch museli isť na pohotovosť a hned malú aj so mnou vzali na príjem.

istvanka
autor
11. sep 2013

@kamka277 zajtra jej mám dať 2 B 12 tak uvidime ako to bude ked sa nezlepši tak pojdeme k lekárke lebo uz neviem čo mám robiť

kamka277
11. sep 2013

@istvanka tiež to zo začiatku vyzeralo tak nevinne, ale aj ked sme jej to vytierali, chúdatko, nemohla nič papať ani piť, lebo si viem predstaviť ako ju to mohlo riadne bolieť, tak ako aj vašu malú. Ked nepomáhajú B 12, tak je lepšie ísť do nemocnice, no neviem. Tiež som nemala veľkú chuť tam ostávať, ale lekárka, čo mala službu ani neváhala. Malej sa to skomplikovalo cez víkend, tak sme museli ísť.

lenka07
11. sep 2013

Ja som detom vytierala s vreckovkou namocenou v prevarenej vode a zamacanou v praskovom cukre tak sa to zlepsilo do troch dni a mliecko vypili ked bolo chladnejsie a tak nebolela pusinka 🙂 aj prevarena ochladena voda je ok ta nedrazdi afty 🙂 skuste nam to pomohlo aj neterke 🙂

cikyta
11. sep 2013

@istvanka Daj jej orofar (boli sme s tým v nemocnici a len toto akceptovala po rade mudr.)

cikyta
11. sep 2013

@istvanka Ešte som počula, že sa dáva aj nejaká jednorazová inj. z ktorej sa to bleskovo zahojí. Nejaké béčko a može ho pichnuť pediater. (Nám ho chcela dať po návrate z nemocnice, no už nebolo treba)

istvanka
autor
12. sep 2013

Dnes sme šli k lekárke pichla jej B 12 dala nám antibiotika a vodičku na vytieranie ale malička aj tak odmieta pit .....dufam ze sa to zlepši lebo inak musime isť na infuzie....teraz akurat spinka tak dufam ze jej lieky zaberu a bude niečo jest......dakujem za vsetky prispevky :D

drzubok
18. okt 2013

t
@istvanka b12 sa ešte detom pichá???? teda pokial dieta nemá vyoperovaný žaludok, resp. z iných príčin mu nechýba instrinkt faktor, resp. netrpí atrofickou gastritídov tak je to skor injekcia pre mamičku aby bola spokojna, dieta sa takto zbytoče stresuje. si treba uvedomit. takýchto lézii v dutine ustnej je o inom

istvanka
autor
20. okt 2013

@drzubok Ano u nás sa este picha a pomohlo jej to ja mi myslím ze doktorka vie čo má v takých prípadoch robiť

haslerka27
29. okt 2013

@istvanka my sme minuly rok sskoncili s aftami v nemocke.mala odmietala pit,dehydratovala som.vola sa to aftozna stomatitida ludovo slintacka- choroba pinavych ruk.niekto dava atb niekto nie.ale nam dali az po prichode z nemocnice ked dostala opat teploty vysoke.pocas nemocky sme mali cez 39 teploty a davali nam antivirotika.az po atb sa to zlepsilo.dnes tie virusy tak mutuju a su tak agresivne ze len atb pomozu.