Mliečne zuby u 1,5-ročného - predkus horných zubov

29. aug 2024

Dobrý deň prosím Vás chcem sa opýtať syn má duel .. asi najvyšší čas sa ho zbaviť ale chcem sa opýtať neviete či sa to dá upraviť aj pri mliečnych zuboch alebo nie .. ? Predné zúbky ma dopredu nevie ich spojiť akurát mu idú očné zuby ale predné dva ma dosť dopredu .. ďakujem

autor
29. aug 2024

Prosím.Vas alebo by to napravil iný dudel?používané bibs dudel

login1234
29. aug 2024

Teraz mu najviac pomôžete tým, že odstránite cumlík 😊

autor
29. aug 2024

@login1234 uff no u nás je to dosť ťažké keďže jeden ma.v ústach a druhy v ruke 😄

svokrinjazykmonika
29. aug 2024

Neviem, moja bude mať dva roky a objednala som jej teraz tie sakra drahé curaprox dudle tak bude mať buď tie, alebo žiadne. Akože zuby má podľa mňa krásne ale pre istotu. A má ho iba na spanie, počas dňa vôbec. Po zobudení sa odkladá a hotovo.
Čiže vôbec som nepomohla len som sa sem strčila že možno sa aj ja niečo o téme dozviem. 😇

cyberk
29. aug 2024

ach jaj ...vidis sama, ze mu to uz sposobuje problemy, zober vsetky dudle, ty si rodic. Tvoje dieta doplaca na tvoju neschopnost.

januska12323
29. aug 2024

Dudel vyhodiť a zuby sa vrátia kam majú ak samozrejme majú miesto.

anajka266
29. aug 2024

Najhoršie cumle na zuby sú okrúhle.. robia predkus a zmäkčujú podnebie.. ak cumel, tak ortodonicky

autor
29. aug 2024

@anajka266 malý sme aj taky z tej z nacky .. nechcel ho .. myslíte že keby som ho teraz zmenila tak by sa to mohlo upraviť?

domka222
29. aug 2024

Tak ospevované okrúhle cumle bibs sú na zuby najhoršie. Ak mu necháš pôvodný, tak sa mu to nenapraví. Ak nebude chcieť iný, tak by som asi nedala radšej už žiadny

autor
29. aug 2024

@domka222 tak skúšame prvú noc, uvidíme iný nechcel zato tieto

dobryden
30. aug 2024

1,5r uz je dost skoro na predkus s cumla,najlepsie riesenie vyhodit.Lenze je este maly a ak s tym dobre spi,to je uz dilema.Moje dve mali v 3 mierne zubky dopredu s cumla,cumel mali do 3.Po par mesiacoch bez cumla sa im to pekne vyrovnalo.Ale na trvale zuby to nemusi mat taky dopad,skor mliecne.

kaca222
30. aug 2024

Cumle Bibs sú na zuby to najhoršie čo môže byť, nechápem, že sa to vôbec predáva. Minimálne by som ho zamenila za nejaký ortodontický sploštený, ale aj tých by sme sa mali do 2 rokov zbaviť. Takže najlepšie zrušiť úplne. Niekedy musíme robiť aj veci, ktoré sa deťom nepáčia, pre ich zdravie. Ak teraz zrušíte cumlík, ešte by sa to malo vrátiť naspäť.
A rada do budúcnosti aj pre iné mamičky - nekupovať guľaté cumle, ak nechcete v budúcnosti riešiť dráhu liečbu strojčekom, nebodaj chirurgickou operaciou

autor
30. aug 2024

Noc bola bez cumla. Bolo to ôk. Takže už mu ho nedám.. len ma trápi že či sa to ešte upraví.. akurat mu vyšli očné vrchné zuby prerezali sa mu ..

autor
30. aug 2024

Pôjdem sa informovať k zubárovi

dobryden
30. aug 2024

Jasne ze sa upravi,ved su to len mliecne,trvale uz budu inak rast.Zubari tvrdia ze do 3r je este stale v nirme pre zuby mat cumel,aspn ja som sa s takym nazorom stretla.Moje mali cumel do 3-3,5 a zuby sa im po vyhodení cumla vyrovnali-mliecne,mali taky 0,5 ako keby predkus teraz nemaju ziaden.

kikushaa
30. aug 2024

Ak cumel odstranis do urciteho casu tusim do 2r tak sa to postupne upravi, a ano okruhly je najhorsi a robi naviac neplechy - predkus. Moji obaja si cmulali palce - to len tak nedas prec ako cumel. Starsi ma 10, na predkus nosi nocny strojcek, upravilo sa zo len ciastocne. Teraz ma len posledne 2 detske zuby, vsetky ostatne trvale a ten predkus ma zas vyraznejsi, ako pred dvoma rokmi. Mladsia ma 5, cmulanie sa odstranilo ked mala 2,5 a ma to o hodne hodne lesoe ako syn, zubky sa jej postupne napravili, predkzs ma minimalny ma tam par mm

kaca222
30. aug 2024

Malo by sa to upraviť, som zubárka. Hlavne už nedať, aj keby ďalšie noci boli horšie, cumeľ definitívne vyhodiť