Máte skúsenosti s výrastkami na ďasne u detí?

kornelia
26. aug 2011

Potrebujem poradit, dcerka ma 4,5 roka, pravidelne chodime na kontrolu k zubarovi, ma viac kazov ako syn, ktory ma zuby celkom fajn. Ale trapi ma pluzgier na dasne, ktory sme pred dvoma tyzdnami ukazali lekarovi, lebo z neho isiel vytlacit hnis. Je vedla dolnej stvorky. Lekar povedal, ze sa to stava ale je to vnorme a ze je dobre ked ten hnis ide von aj ked cez to dasno, ze to mame nechat tak, lebo nie je dobre odstranit mliecny zub. No dcerka bola na par dni u svoky na prazdninach a dnes ked prisla domov som jej to isla skontrolovat a vidim,ze jej to narastlo o dost a vyzera to uz ako kus masiteho vyrastku z dasna, uz tam ani neide vytlacit ten hnis. Je to akoby nejaky masity vacok. V utorok pojdem znova za lekarom, len teraz som sa uplne zlakla ze co to je. Ked na to zatlacim,namiesto hnisu ide uz len malo krvi. Mate s tym niekto skusenosti prosim??? Lekar spominal, ze keby ju to bolelo, treba mozno rezat, ci vnajhorsom pripade vytrhnut zub, no neviem co mam robit a ako sa rozhodnut. Mam na zreteli aj neskorsie trvale zuby, co s nimi? Budem vdacna za kazdu radu, aspon nech mam pokojny vikend, lebo teraz som sa zlakla co to je.

zlatusik28
29. aug 2011

ahoj, môj najstarší má presne to isté. Ale my to máme už asi po 4krát. Jednoducho nám bolo povedané, že hnis musí ísť von a niečím to vydenzifikovať. Teraz momentálne to máme zas, pri zadnej stoličke, na ktorej je kaz, a už to trvá týždeň. Takže myslím že ešte taký týždeň to trvať bude, nakoľko tie predchádzajúce nám zmizli tiež až po cca 3 týždňoch. A tiež sme boli u zubárky... Zmizne to samo, uvidíš. Malým deťom sa to vie robiť ☹