Máte skúsenosti s krytom na zuby proti škrípaniu?

sapa20
16. jan 2020

Ahojte
Mate prosím Vás skúsenosti s krytom proti škrípaniu zubami na noc u detí? Koľko to cca môže stáť u zubára? Prepláca to poisťovňa? Dá sa to kúpiť v lekárni?
Môjho syna už začína bolieť čeľusť 😔 Celú noc škrípe.

Ďakujem za odpovede.

luccija
16. jan 2020

@sapa20 škrípe zubami zo stresu nie je to dobré niečo si ventiluje.Stoji to cca 30 eur neviem či to deťom preplacaju.Pohladaj na webe moja sestra to nosila

sapa20
autor
16. jan 2020

@luccija hľadala som. Nasla som aj lacné ale aj ta 60€
Čítala som, že to môže byť parazitmi aj tablety bral..... Stres môže byť tiež... škola...

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucianak
16. jan 2020

Poistovna na to zial neprispieva. Je to ako nadstandardna sluzba. Napriklad u nas v ambulancii to stoji 70e pre dospeleho. Spravia sa odtlacky hornych aj dolnych zubov, odnesie sa to do techniky a tam uz oni podla tych odtlackov pripravia dlahu na mieru. Vyzera to ako silikonova nasadka. Dava sa to na spodne zuby na noc.
Moj syn.tiez skripe zubami. Doki mu vzal odtlacky a ja som zaplatila len technicke 10e za material. Treba sa pytat u vasho zubara/zubarky. Drzim palce.

lucianak
16. jan 2020

@ada12345 parada, v DE to robia bezne a na.SK "len" 70e... teda v nasej amb 😤

sapa20
autor
16. jan 2020

@lucianak istotne aj v inej sa toľko platí 😔

catalin
16. jan 2020

@sapa20 ja to mam. staci ma dolne zuby uz to odlahci klby v sanke. Moja zubarka mi vzala odtlacok dolnych zubov a za par dni som to mala hotove.stalo ma to 22€ a to moja zubarka je z tych drahsich..ja si to davam na noc, pekne to prilnie k zubom, takmer to.necitim a da sa na to zvyknut.

demetria
16. jan 2020

Tiez som si to davala spravit, platila som do 25€ v krajskom meste, presnu sumu si nepamatam. Zubarka mi spravila odtlacky, technicka skontrolovala, zhotovila, skontrolovala, ci nikde netlaci a este doupravovala. V podstate sa asi plati material a praca technika.
Ale nenosim to, velmi mi to zavadzalo.

maris5
16. jan 2020

@sapa20 nam zubarka povedala, ze je to zo stresu a mame sa mu vyvarovat. Ze detom sa nedavaju tie nasadky. Dost ma nas.ala. Do druhej izby pocujem ten skripot

sapa20
autor
16. jan 2020

@maris5 náš (v novembri zomrel) zubár povedal, že keď to bude hrozné tak mu dá ten kryt - odliatok.
Áno to je hrozný zvuk. Stres to hej ale do školy chodiť musí a aj domáce úlohy robiť 🤷‍♀️

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
16. jan 2020

@sapa20 dá sa to kúpiť aj hotové a urobí ti to na mieru aj zubár. Stálo ma to 100€ (🥴😳😡) a ešte to ani dobre nesedelo a musel to tam obrusovať 😡

lula313
16. jan 2020

U mojej to stoji 50 EUR, ale nedala som si to spravit, lebo aj tak viem, že to nosiť nebudem. Podľa mna to nemusi byt zo stresu, ale aj ako zlozvyk(ja napr keď niečo striham, zatinam pri tom strašne sanku), muž povedal, že v noci neskripem(on trpi nespavosťou, tak má každú noc môže 2-3 hodiny pocuvat, či naozaj😂😂😂). Sestra si inak kupila nejaké lacné z netu do 10 EUR univerzálne a vraj je to skoro ako tá za 50.

sapa20
autor
17. jan 2020

@lula313 to za 10€ som videla 😊 skúsime.
Ďakujem ženy veľmi pekne za každú odpoveď.