Mám dať 5,5-ročnému synovi vytrhnúť stoličku?

5. jún 2024

Aby aký máte názor. Syn má ísť trhať stoličku mliečnu ešte ma 5,5 roka . Ten zúbok je dosť pokazený už sa nedá opraviť. Stretávam sa s rôznymi názormi, niekto vraví ze radšej vytrhnúť a niekto ze nahat pokiaľ veľmi neboli aby držal miesto zúbkom. Budúci týždeň ideme k zubárovi tak neviem ze co je lepšie samozrejme sa porozprávam s nim ale tak chcela by som vedieť aké máte skúsenosti . Ďakujem pekne 🙂

e1i
5. jún 2024

Nasej 4,5 rocnej 4ku vytrhli,tiez velky kaz

autor
5. jún 2024

@e1i dakujem. 🙂 myslím si ze doktor vytrhne tiež. Len kus mqm obavu ze ci to teda nenarusi rast trvalých a budú krivé. :/

klip0
5. jún 2024

Daj vytrhnúť. Veľký kaz je vlastne infekcia ktorá sa môže kedykoľvek dostať do krvi. Pod kazom je zápal, ktorý môže zničiť trvalý zub. Určite nenechávajte pokazený zúbok v puse

vreckovka2
5. jún 2024

Isla by som k zubarovi, co sa venuje detom. Mozno este najdu ine riesenie ako trhanie. Ak by nie, tak ja by som dala vytrhnut. Existuju kovove medzerniky na to prazdne miesto. Na tie by som sa opytala.

autor
5. jún 2024

Super .Ďakujem Vám baby veľmi pekne 👌

miskaska
5. jún 2024

Ak je pokazeny a už sa neda opraviť musí ísť von. PS: dajú sa aj mliecnym zubom vyplnit kanaliky. Ale zalezi od toho ako dieta spolupracuje. Ale to je dobre sa poradit so zubarom.

deusa
5. jún 2024

My sme mali takto pokazeny zub dost dlho...nakoniec z toho vznikol zapal v hrdle a streptokok...dr.nas poslala na rongen a usudila,ze moze ist von(nie vzdy sa da trhat kvoli korenu) tiez zalezi ako rastie zub pod nim,ak je dostatcne "vyrasteny" nepusti ostatne zuby aby sa "pokrivili"... takze zubar urcite zvazi vsetky moznosti...
U nas ho par krat aj opravoval,ale potom sa uz spravil hnisavy vacok a to uz bolo nebezpecne aj pre trvaly zub ktory bol pod mliecnym pokazenym zubom