Krivé zuby

petinka333
5. aug 2015

Zdravím vás. Moja dcéra mala do 11 rokov strašne pekné zubky. A od 11 rokov(teraz má 15) sa jej predné zuby pokrívili. Jeden zub jej ide dopredu a druhý dozadu. Je tým strašne sklamaná stále frfle. Hovorím jej že to môže byť aj horšie. Myslíte že je to až také hrozné??? Je pravda že jej to vidno ale nie je to až také hrozné jej kamarátka má oba zuby strašne dopredu a tiež ju to dosť trápi :( prosím vás aký je najlacnejší strojček ?

nikaella
5. aug 2015

Ddo 18. by to mala hradit poistovna... Vyuzi to... Ja som mala strojcek 13-15 nevydalo.... Teraz si idem davat zasa fixny a najlacnejsie v okoli 2000eur... Tiez sa s tym trapim... Budu rozne komentare ale hej, stoji to za to...

sissy27
5. aug 2015

@nikaella
@petinka333 poisťovňa nehradí nič ... neberie sa to ako zdravotný problém (aj keď je), ale ako kozmetická záležitosť... lenže ono to zdravotný problém je, postavenie chrupu, čeľuste, má vplyv na veľa vecí, takže by som to nepodceňovala... a niečo ako "najlacnejší strojček" neexistuje, to nie sú topánky... robí sa na mieru, treba zohľadniť viac faktorov, niekedy treba aj vytrhnúť zub, ale to ti nikto nepovie takto online, treba navštíviť čeľustného ortopéda a informovať sa priamo tam... tá cena sa nedá stanoviť len tak, on musí presne zdiagnostikovať stav a navrhne postup... samozrejme iný kraj, iný zubár, iné ceny, ale rádovo v stovkách €... ale neplatíš to celé naraz, platíš pri jednotlivých návštevách...

nikaella
5. aug 2015

@sissy27 ale ja som za ten prvy neplatila nic... Tak neviem no... Treba sa fakt spytat celustnych ortopedov v okoli...

loginexistuje
5. aug 2015

@nikaella za strojcek sa plati poistovna preplaca len max. 30 percent nakladov ...

v jej veku uz by dostala skor fixny strojcek a nie vyberaci ... treba si pripravit tak 400 eur na neho pre dieta to je este dobra cena ... su v tom aj kontroly ... tolko nam povedal celustny ortoped nasej idu dat strojcek na horne zuby v septembri ....
predtym mala ten vyberaci a ten stal do 50 eur aj s odtlackami ...

sissy27
5. aug 2015

@nikaella ja som tiež za môj strojček v 1998 neplatila nič... ale teraz to riešim s dcérou, u nej sú krivé zuby doslova zdravotný problém a platím všetko, podotýkam nie u súkromného zubára... ak poisťovňa niečo prepláca, tak nič, čo by si moja peňaženka všimla 😅

jeennyv
5. aug 2015

@petinka333 v dospelosti ti za strojcek neuhradia nic moja kamoska ma teraz a nevie sa doplatit, lebo kym bola vo veku do 18 tiez, ze pockaj netreba atd....do 18 este nieco poistovna hradi, plus zalezi aj od toho akeho draheho mas zubara, lebo kazdy si za ukony a osetrenia uctuje podla svojho, a nic v zlom z hladiska estetiky, ale podla mna nie je nic horsie ako mat strojcek v dospelosti, ci sa to tyka hladanie prace, pracovych stretnuti atd...podla mna take veci treba riesit na zaciatku, plus ked pridu zuby mudrosti moze sa vsetko zacat tlacit este viac dopredu atd a predsa ked sa robi strojcek zvyknu aj zuby vytihanut proste cele to prisposobit...ja viem ze to nie je lacna zalezitost, ale nie je nad to mat pekne zuby...

nikita002
8. okt 2015

ahojte mamicky boly sme s malym u zubara a sem tam este ma cumel a povedal doktor ze ma krive predne zuby ze sa mu od cumla deformuja celust ale ved mliecne mu aj tak vypadnu a trvacne uz ed budu rast sa mu t upravi ci nie????najlepsie by bolo asi keby nemal uz cumel ale on ho mava len na noc ale pocula som ze to moze mat aj s flasky na mlieko tu este pouzivame...poradte mamicky teda ...ale musime sa nejako uz odnaucit od cumla

trgypadl
8. okt 2015

@nikita002 kolko ma maly?

nikita002
8. okt 2015

@trgypadl 3 roky mal

daniela.ho
8. okt 2015

@petinka333 moja zubarka ma takýto cenník na internete : strojček bez poistovne 2760, s poistovnou 1140. Takže poistovna prepláca viac ako len 30 percent ako tu písali

daniela.ho
8. okt 2015

@nikita002 tak to by sa mal rýchlo odnaučit.... hrozí mu predkus, čož je velká čelustná vada. Sestrinej dcere zubarka "prikázala" zrušiť cumel už ked mala dva roky....

daniela.ho
8. okt 2015

@jeennyv nevidím žiadny problém mať strojček v dospelosti, mám 28 a nosím ho. Donedávna som školila zamestnancov a teda nikto s tým nemal problém... V dnešnej dobe je to skôr prejav toho že sa o seba staráš. A priatel má 40 a je svadobný fotograf a tiež ho má 🙂 nehambí sa, neni za čo.