Koľko zúbkov má mať trojročné dieťa?

montinka
9. máj 2011

prosím vás kolko zubov by malo mat trojročne dieta. mala ma 20 zubkov a v poslednej dobe sa mi stazuje na bolesti zadnej stolicky tak mi to dnes nedala,pozrela som sa jej do pusy a trci jej tam spicka dalsieho zubka. myslela som ze ma mat 20 zubkov....

rybenka79
9. máj 2011

@montinka a co tak zubarovi? ..od 1 roka pravidelne, odporuca sa u mliecnych zubkov 2krat do roka.

anjelicek26
9. máj 2011

Ma mat 20 zubkov...co zubar? V tomto veku treba chodit raz za pol roka...uz kvoli kazom...robia sa straaasne rychlo bohuzial. Ak tam ma spicku tak treba ist urcite co najskor. Stolicky vypadavaju v 8-10 rockov ako jedny z poslednych zubkov, co sa menia, nejaka spicka v 3 rokoch tam nema co robit..

ivett1
10. máj 2011

ahoj...dobre si si myslela, má mať 20 zúbkov 😉 ...asi by ste sa mali objednať k zubárke, nech sa na to pre istotu pozrie... 🙂
@montinka

kaja73
10. máj 2011

Mojmu v necelych 4 rokoch vyliezli stoličky šestky-su to už trvale zuby. Maju rast v cca 5-6 rokoch,ale rast zubkov je velmi individualny,možno vam rastie už teraz..Ale radsej skoč k zubarovi.

bodka13
10. máj 2011

mliečnych zúbkov má byť 20

http://www.szs.edu.sk/dvs_98/anatomia.htm
...tu je to všetko vysvetlené-aj ako potom rastie trvalý chrup

lienockaa
13. máj 2011

to nebude spicka dalsieho zuba..takmer isto nie..ma len 2 roky a 9 mesiacov..na trvalu stolicku je prilis skoro..

andrejka1974
26. máj 2011

mala by mat len 20 zubkov my sme boli dnes po polroku u zubara mala ma 2 roky a 8 mesiacov a mame len 2 piate zubky este 2 nam chybaju tak ich mame len 18 na tvojom mieste navstivim zubara co najskor

janap76
24. apr 2016

@montinka prosím ťa čo to nakoniec v tej pusinky bolo ? 🙂

majulino
24. apr 2016

ak mas rovnaky problem obe deti moje maju uz trvalu stolicku oe zhruba na 2 r a 2 m
@janap76

petusqa_groskova
8. jan 2023

@montinka dobrý večer tak bol to nakoniec další zub, mám ten istý problém maly bude mat v apríli tri roky a mám pocit že mu rastie 21. A 22. Zub. U zubára sme boli dvakrát no jemu tam nechce dat ukázať