Koľko trvalo, kým vášmu dieťaťu prirástol kývajuci sa mliečny zub?

mimanr
11. jún 2014

Ahojte, maminky, citala som tu vela prispevkov k teme vybitych zubkov, kyvajucich sa a pod, alen nemozem sa dopracovat k "casovej" informacii. Nam sa uraz stal pred tyzdnom a zubok sa este kyve. Zatial mam maleho doma zo skolky a konzumuje len to, co si nemusi odhryzovat, ale uz ho to velmi nebavi 😒 Zubarka povedala, ze tak ma jest aspon tyzden. Este ho chcem nechat doma do konca tyzdna, to je 11 dni, lebo uz musim pracovat, ale este aj po tyzdni sa trochu kyve. Kedy sa vasim detom prestal zubok kyvat a kedy ste im zacalai podavat beznu stravu? Ja sa len bojim, ze pride do skolky, zahryzne a zub ostane v zemli 😅 DAKUJEM

marse
11. jún 2014

Nam nikdy, ako sa raz zacal kývať tak uz len stale viac a viac az ostal v rožku, Však ked vypadne tym lepsie a ma po probleme, nie?

stanislavao
11. jún 2014

nepriraste urcite. preco by mal. ked sa kyve, tak jedine vypadne.

dena10
11. jún 2014

Nám sa podarilo spadnúť a zub sa zalomil smerom dozadu - rýchlo som ho vrátila do pôvodnej polohy, na druhý deň to isté....
Zúbok osivel, v porovnaní s ostatnými (neskúšala som, či sa kýve) - zubár povedal, že pravdepodobne odumrel.
Ale asi po mesiaci, začal belieť a teraz je ako ostatné zúbky (asi sa uchytil, alebo čo).... a stravu som neriešila, v tomto Vám nepomôžem ☹

ivanakir
11. jún 2014

Moj syn 5 roc tiez minule spadol na zubok-horny predny- no, nezlomil si ho a ani sa nekyval. Po dvoch tyzd sme si vsimli, ako zacal tmavnut, sli smi k zubarke a ta zhodnotila, ze odumrel. Ale kedze neboli, nechala ho tak , s tym, ze keby bolel, mame hned prist a navrta ho....

denisafono
11. jún 2014

no ja by som necakala kym prirastie radsej by som ho vytrhla, ved ho moze aj zjest, alebo mu moze zabehnut v spanku a tak. To by som neriskovala.

lays
11. jún 2014

Nám sa po úraze trosku kyval horný predný zub,objednala som jej na to takú ratanovu vodičku,s tým sme vyplachovali ústa,ďasno s tým spevnilo zubok a po týždni bolo dobre,asi dva týždne aj v škôlke dávali pozor aby nič tvrdé nehryzla.

ivage
11. jún 2014

Moja 2apolrocna dcera mala pred cca 5 tyzdnami uraz, predne horne jednotky ma posunute. Kyvali sa asi 2 tyzdne, kasovitu stravu jedla asi 10 dni. Uz sa nekyvu, nebolia, ale trochu zmenili farbu, pravdepodobne odumreli. Drzim palce, nech nevypadne.

barbara088
12. jún 2014

kolko ma rokov.

babulina
26. jún 2014

nam mliecny zub sa znovu "chytil" asi po polroku, lekarka mu velmi nedavala najprv nadej, ale kedze to bola horna jednotka tak ju nechcela vyberat ze by pokazila zuboradie aj pre trvale zuby