Kedy začať s čistením zúbku?

16. máj 2022

Ahojte, syn má 7m, pred par dnami sa mu začali prerezavat oba spodné zúbky, z pohľadu z predu ešte netrcia ale keď pozriem z hora tak už kútik vycnievaju. Prosím vás kedy mu ich mam začať čistiť? Už papa zeleninu mäso aj ovocie, mam kúpenú maličkú kefku aj pasticku ale neviem ze ci s čistením už začať, alebo počkať kým začnú trčať zúbky viac. Prosím poraďte, ďakujem

diamond007
16. máj 2022

Pastu skôr ako od 2r je zbytočne dávať. Od troch doporučuje moja zubárka až. Čistí kefka, nie pasta

kapanek1
16. máj 2022

Malému šli zuby až v ôsmom mesiaci. Keď mal dva dole a dva hore začala som čistiť jednozväzkovou kefkou len namočenou vo vode. Teraz keď má "celý" chrup. Čistíme mu zuby detskou kefkou namočenou vo vode a troškou zubnej pasty pre deti Welleda zubná pasta pre deti, ktorá sa môže aj prehltnúť.

autor
16. máj 2022

Ďakujem, tak pastu ešte nedám ale pýtala som sa, ze kedy by som mala začať s čistením. Dakujem

4stanka4
16. máj 2022

My sme zacali s cistenim od prveho zubka, zatial staci ked aj otries latkovou plienkou alebo kup detske kefky nech si ich ohryza. Nech si pomaly zvyka na cistenie 🙂

kapanek1
16. máj 2022

KeĎ vyjde celý zúbok von. Ja som čistila raz denne večer pred spaním.

andreatytler
17. máj 2022

Staci pockat kym zubok dorastie. Pojde to rychlo.

ls56
19. máj 2022

Cisti sa uz ked je vidiet minimalny kusocek zubka. Necaka sa kym sa prereze cely, uz ked vidis kusok tak je cas.