Kedy ste začali čistiť zúbky vašim deťom?

060106
11. apr 2023

Ahojte mamičky chcem sa opytat kedy ste začali čistiť zúbky svojim malým detičkám?

syslik81
11. apr 2023

ked vybehol prvy ... tak uz sme jemne zcali aby si zvykla

cookie29
11. apr 2023

od prveho zubka...

adeladulova
11. apr 2023

Do 1r len vodou a kefkou. Potom som zacala jemne prvymi pastami a kefkou. Ale tak ozaj medzizubnu kefku aj nit aj monokefku aj klasiku, tak od 2 -2,5 roka

milanemila
11. apr 2023

@060106 od prveho zubu

060106
autor
11. apr 2023

No pekne tak to sme pozadu😔 no len neviem ako to pôjde lebo na zúbky si nechce dat ani pozriet a nie ze otvarat ústa. Čaká ma velky boj 😊

ivangeline
11. apr 2023

No ked prisli prve zuby. :D

lenka188
11. apr 2023

@060106 my tiez od prveho zubu. Inak nam pri strajkoch dost pomohla kratka rozpravka Bob a Bobek - jezero krokodylu 😀 opravuju tam zuby hrochovi a krokodylom a celkom to deti inspirovalo umyvat si zuby, nech ich nemaju ako ten hroch 😀 starsia je uz zvyknuta, ta nechce ist ani spat bez umytych zubov, sama uz na to mysli. Mladsiu treba este niekedy presviedcat, ale hold zuby sa umyvat musia, na toto som extra citliva.

euka210
11. apr 2023

@060106 pri prvych zubkoch tou kefkou co sa dava na prst a normalnou okolo 10mes-rok

izabela181
11. apr 2023

Snažila som sa od prvého zubu, ale nechcel ani ústa otvoriť, tak som mu dávala aspoň žužlať kefku 😊 niekedy sa podarilo vyčistiť lepšie, niekedy horšie…zlom nastal keď zrazu mal 16 zubov( 8 vyslo v priebehu mesiaca) a povedala som si, že proste musím už tie zuby umývať poriadne aj keby čo bolo, tak som začala čistiť nasilu, priľahla som ho, začal plakat a rým pádom otvoril ústa a ja som čistila. Takto som to robila dvakrát denne a asi po týždni zrazu prestal plakat a sam pekne otvoril ústa a čistenie je bez placu 😊 zrejme pochopil že mu ich vycistim tak či tak. Bála som sa ísť na to takouto metódou, ale proste radšej pár minút placu každý deň, ako s takým krpcom riešiť pokazené zuby 🙈

amelie2017
11. apr 2023

Dcere od prveho, maly ma 21m, a je to boj. On chce len sam zut kefku. Snazim sa aspon raz za den a som zvacna susedom, ze na mna este nezavolali socialku.

andreatytler
12. apr 2023

@060106 Treba aj nasilu. Ked uz z toho spravis rutinu a on pochopi ze tomu nie je uniku, bude vzdorovt menej. Ak ho bavia videa, pesnicky, alebo rozpravky tak mu nejaku pusti a cisti.

060106
autor
12. apr 2023

A aka kefka je najlepšia? Ak môžte pošlite aj foto.

milanemila
12. apr 2023

@060106 moze byt kludne detska curaprox. Mne zubarka kazala hlavne aby bola makkucka a aby boli tie stetinky “zastrihnute” dorovna.

beata_k
12. apr 2023

@060106 Dieta ti otvori usta aj ked ho budes steklit. Nemusis ho prilahnut aby vrestal o zivot. Kefka je dobra curaprox jednozvazkova.

zuzinka888
12. apr 2023

Neviem aky je vek dietatka, ake je na to super poloha. Vygoogli. My sme sa trapili niekolko mesiacov- ruky mi odrazal, trhal hlavou... vycictit 2 zubky trvalo aj 10 minut a bolo to tyranie aj mre mna a pre neho.

thoughtfulweirdo
12. apr 2023

Pri oboch to bolo úplne rovnako, od prvého zubu, to ich celkom bavilo, ale keď ich už bolo viac a čistenie bolo dlhšie, začali okolo roka protestovať, tak sme hold umývali nasilu, keďže žiadne rozprávky a hry ich nezaujímali. Teraz má mladší 2 a väčšinou už mi aspoň polovicu zubov dovolí bez boja, prišlo to skutočne zo dňa na deň, u staršej to isté, len trošku neskôr 🙂 kefku u mladšieho používam len jednozvazkovu od curaprox, ale aj TePe sa mi zdajú dobré. Staršia od cca 3 rokov používa od Curaprox radu kids, docistujem jednozvazkovou a v 4r sme pridali medzizubné.

060106
autor
12. apr 2023

Dakujem vam velmi moc😊

andreatytler
12. apr 2023

@060106 Ked bude vacsi tak na cistenie zubov velakrat staci iba zaviest pravidlo ze ak si ich neumyje, nemoze jest nic sladke na druhy den. A to nie je trest ale mu das na vyber, lebo sladkosti nicia zuby a kedze ich neche umyvat, nesmie jest nic, co by mu ich mohli pokazit.